• uzun zamandır ilk defa ne... ne... bağlacı'nın doğru düzgün kullanıldığı bir şarkı görüyorum. bu yönüyle de takdire şayan bir nazan öncel eseridir: "ne benimle ağır konuş ne de beni buna mecbur et." peki, efendimiz.
  • nazan öncel'in gökhan özen'e yaptığı bir kıyaktır.

''içinde mutluluklarla, yarış eden acılar olan'' herkese, nazan öncel'in yaptığı bir kıyaktır.
    git gibi bir sözcüğü, gözünü seveyim kalıbıyla kullanabilen, bir kadının bize son yaptığıdır.

bize, gülümseyerek hatırla, görünce fotoğrafımıdiyebilecek kadar çaresizce gidenlere, nazan öncelin son yaptığıdır. çok şey yapmıştır...
  • dadanmak yüklemini yüklenen özne bu şarkı bu gece. siz nasıl diyor. loop'a alınan şarkılar? a ye. keşke albümün adı b'aşk'a yerine başka olaydı o ayrı. gereksiz kasıntı bizi bozar. başkalığına inanırdık ''düzadamder'' olarak belki bira'z.
    ''topla git anılarını, yollarım kalanlarını'' mı ? aşk olsun.
    ben seni sevmiştim nazan.
    neyse,
    tekerlekli valizimi gördün mü?
    ''ben daha ne diyeyim, git gözünü seveyim'' mi? bu sefer gerçekten üzüldüm nazan.
    ne olmuş iki kez üst üste kanepenin altında dediysen?
    sitem bunun neresinde, sitemkar sıfatı kimde nazan? bariz kendi evimden kovuldum ya lan ben :/
  • gökhan özen'in son albümü olan başka'nın en güzel şarkısıdır.

benle çıktığın yolu benle bitiremedin
    benim kara günlerimi göğüsleyemedin
    ne benimle ağır konuş nede beni buna mecbur et
    ben sitemkar değilim ben
    gül dalı değilim eğileyim ben daha ne diyeyim
    git gözünü seveyim
    belki birgün unuturum bende beni bulurum

topla git anılarını yollarım kalanlarını
    gülümseyerek hatırla görünce fotoğrafımı

içimde mutluluklarla yarış eden acılarım var
    mutsuzluk gizlenmiyor yoksulluk gibi zor
    ne benimle ağır konuş nede beni buna mecbur et
    ben sitemkar değilim ben
    gül dalı değilim eğileyim ben daha ne diyeyim
    git gözünü seveyim
    belki birgün unuturum bende beni bulurum

topla git anılarını yollarım kalanlarını
    gülümseyerek hatırla görünce fotoğrafımı
  • güzel şarkı, nazan öncel'e ait olduğu 500 metre'den anlaşılıyor.
  • nazal öncel şarkısı.. işte bunu seviyorum..
  • yıllardır söylerim; gökhan özenin sesi bende allerji yapıyor diye. arabada son hızla gidiyor olsam, hemen değiştiririm kanalı mesela.
    sonra bişey oldu, koşarken kulağımda hep radyo olur, ne çıkacağı sürpriz ya daha çok seviyorum, radyolar habire bu şarkıyı çalıyor,ve ben dinliyorum, bir de hoşuma gidiyor, çok sorguladım kendimi, nasıl olmuş olabilir, şarkı güzel olmuş, nasıl olmuş olabilir diye.
    nazan öncel eli değmiş meğer, severek dinliyorum bu ara.

not: istanbul daha erken diye atarlı giderli bir şarkısı daha var gökhan özen'in, o şarkıyı da öyle gümbür gümbür aşırı bir gazla söylemiş olmasıyla eğleşmiş, ama bir kaç kez, gece dışarda çaldığında, kanımda alkol oranı da yüksekken, severek eşlik ettiğimi gözlemlemiştim.
    jet skiye atlayıp açıklara uzaklaşmak istiyorum.
  • içimden birilerini kovmak geliyor hayatımdan bu şarkıyı dinledikçe. böyle kibarca defolun demek gibi. çok güzel bir nazan öncel şarkısı. gökhan özen de güzel söylemiş ama nazandan dinlemek isterdim.
  • gökhan özen'in 90'lara götüren şarkısı... çok güzel.
  • gökhan özen'in son albümünde yer alan en taze nazan öncel eseridir.

şarkıyı bir de sahibinden dinleyebilsek muhteşem olurdu.
hesabın var mı? giriş yap