• 5 yaşındaki kızımın kendi kendine yapabildiği (tutkal, çamaşır deterjanı, sim) ve yaptığı o bir avuç yapışkan şeyle bir saat oynayabildiği oyun hamurumsu şey.
  • nasıl bir manyaklık bilmiyorum. şişme çocuk havuzu içinde kilo kilo slime yapan dayılar var. içine girip yıkanan var. böyle elleriyle sündürüp kameraya gösterip gülüyorlar.

toz çamaşır deterjanından şampuana, jöleye, sıvı uhudan traş köpüğüne, renk için simler ojeler guaj boyaya her şeyi deniyorlar, güzel koksun diye oda parfümü sıkıyorlar bi de içine. dehşete düştüm. çok eğleniyorlar, korku filmi gibi. çocuklarıyla yarış yapan var. bidonlarla tutkalı almışlar 36 kilo slime yaptım 78 kilo slime yaptım diye video çekmişler. o slimeler sonra ne oluyor, bu erkekler kim neden delirmiş gibi havuzlar dolusu jel imal edip çılgın atıyorlar hiç bilmiyorum, bilmek de istemiyorum.

yıllarca kek kurabiye kadın işidir dediniz sokmadınız herifleri mutfağa, aha da delirdiler. hamur mıncırmak için kimyasala buladılar ellerini. vay başıma, çocukları alın ordan. çocukları çıkarın dışarı, vay başıma gelenler.
  • yanına iki adet evladını alan dayının kilo kilo yapıp üstüne bir de bunu videoya çekerek işkenceye bizleri de ortak ettiği, gergedan sümüğü kıvamlı, muhtemelen içindeki abidik gubidik kimyasallardan dolayı insan sağlığına zararlı, renk renk ve türkçe isim bulunamamış maddedir.

isim önerisi: oyun sümüğü.
  • youtube da sürekli bunun yapım videoları karşıma çıkıyor koskoca adamlar bu saçma şeyin 50-100-150 kiloluk versiyonlarını yapıp video çekiyor
  • lanet olası iğrenç birşey. youtube'de ne zaman ana sayfayı açsam çeşit çeşit renk renk bundan yapıyorlar. bide utanmadan güya çoluğa çocuğa yapmamış gibi saatlerce koca koca insanlar bununla oynuyor. insan hiç mi düşünmez tutkalla, boraksla, uhuyla çocuğumu saatlerce muhattap etmeyeyim hasta olur diye. bizim zamanımızda annem (30 yaşındayım) uhu koklama bayılırsın derdi. elimize yapışınca nasıl temizleyeceğimizi bilemezdik şimdi ana babalar çocukla vakit geçirmeyeyim diye ne uyduracaklarını şaşırmışlar. bunla geçecek zamana gidin parkta sallanın, kitap okuyun en kötü açın yabancı dilde birşeyler dinlesin. çocuğu kanser etmeye uğraşmayın.
  • youtube'da hassas anne diye bir kanalda yapımına denk geldiğim ve hayretler içinde izlediğim zavazingo. o kanala nasıl denk geldiğim de ayrı bir mesele ya, neyse.

annemiz o kadar hassas ki çocuğu oynasın diye kilo kilo tutkal ve kimyasal tozlar ile özene bezene renkli sümük hazırlıyor.

böyle bir dünya işte.
  • geçen ufak kuzenin instagramda sağda solda bakınırken heves etmesi üzerine oturalım yapalım hadi dediğim sümüğümsü şey ya da bizimkisi sümüğümsü oldu beceremedik sözlük... o kadar boraks alma peşine düştüğümüze yazık.

dışı seni içi beni yakan meret. görüyorsun bakıp heveslenip yapayım diyorsun sonra hevesine çocuğu alet ediyorsun ama yok sonuç hayal kırıklığı.

tanım olarak da yeni nesil oyun hamuru denilebilir en azından sağlam yapılırsa hazır alınırsa halılara, koltuklara yapışmaz hamur parçacıkları gibi kuruyup sağa sola dökülmez.
hesabın var mı? giriş yap