• 2008 yılında kalabalık bir kadro ile brookyln'de, evlerin bodrum katlarında bir araya gelerek oluşmuş bir grup. kadrosu zaman içerisinde ufalıp, değişen snowmine, ekolu, cilveli vokallere, kimi zaman yaylıların albenisine, akılda kalıcı melodilere sahip. nisan ayı gibi çıkacak ilk albümlerinden 4 şarkıyı bir süredir ortalıkta dolandırıyorlar. bunlar içerisinden the hill'i fena halde sevdim. albümü bekliyorum.

the hill'i bu adresten dinleyebilmek mümkün; snowmine.bandcamp.com/track/the-hill
  • uzun süreli dostluk sonucu; basçı jay goodman, davulcu alex beckmann ve şarkıcı/besteci grayson sanders tarafından 2010'da brooklyn'de kurulan indie rock türünde deneysel şarkılar üretmiş müzik grubu.

2011 yılında içerisinde let me in, hologram gibi güzel şarkıları barındıran ilk albümleri laminate pet animal'ı çıkarmışlardır. iki single sonrası, modern synth tonlarını 60'ların ses getiren sinematik orkestra motifleriyle bir araya getirdikleri to hold an ocean, you want everything, columbus, safety in an open mind gibi şarkılara ev sahipliği yapan ikinci albümleri dialects'i, kendi plak şirketlerini kurarak şubat 2014'te mystery buildings üzerinden yayınlamışlardır. gerçek stereo yankıları yakalamak için kilisede de kayıtlar almışlardır. üçüncü single çalışmaları tidal wave'i ekim 2014'te, dördüncü ve son single çalışmaları smoke signals'ı da kasım 2014'te çıkarmışlardır.

2017'den bu yana müzik yapmamaktadırlar ve herhangi bir performansları yoktur.
  • hologram ve let me in gibi güzel şarkılara sahip grup.
  • "let me in" ya da "hologram" ile tanışıp sonrasında diğer şarkıyı keşfetmemle beraber bende büyük yer edinmiş grup.

yıllardır dinliyorum fakat daha henüz geçen gün aklıma diğer şarkılarının nasıl olabileceği geldi ve dinlemeye koyuldum; sanırım malum karantina günleri düşünmeme sebep oldum. neyse ki sonucunda en çok "you want everthing" şarkısını da beğenip ben de daha da yeri genişleyen bir grup oldu.

canlı performanslarının çok olmaması can sıkıcı. olanlarda harikulade ve kayıtlardaki duyguyu, aurayı bize hissettirebiliyorlar. var olun, hep olun.
  • şöyle müthiş bir şarkısı olan ve son zamanlarda en çok dinlediğim grup. amerikan indie pop'u her zaman sevmişimdir zaten fakat bu şarkı benim için çok başka.

loneliness is only love's hologram.
    ıt hangs above your head just like a star.
    but when you know its burning out,
    you give it one last nod and then it's gone.
    then it's gone.
  • you want everything güzeldir
  • mükkemmel şarkı yapan grup.
    böyle grupları herkesin bilmemesi daha iyi kalite düşmüyor.
  • ilk adını duyurmaya başladığı zamanlarda manuş baba'nın instagram hesabında "kim bu adam yaa" diye gezinirken profilinde denk geldiğim ve o gün bu gündür her parçasını severek dinlediğim grup. hatta popülerleşmesi korkusuyla kimseye varlıklarından söz etmem.

snowmine - let me in
  • underrated indie müzik grubu.
    platonik aşk acısı çektiren hologram şarkısı mükemmeldir.
  • solistinin sesi dan reynolds un sesine benziyor. ne var,olsun ikisi de güzel*

"tidal wave" favorimdir.
hesabın var mı? giriş yap