aynı isimde "snowpiercer (dizi)" başlığı da var
315 entry daha
  • az önce hadi bir film izleyelim diye açtığımız çöp gibi bir filmdir. film sonrası suserler ne demiş film hakkında diye girdiğim ekşi beni yine hüsrana uğratmıştır. filmin bir kere mesajı yok sayın suserler, önce sistem eleştirisi sonra sisten övgüsü sonra sisten olmasa da insanlık yolunu bulur diye mesaj mı olur ee ne izledik biz iki saat. vagonlardaki saçmalıklara girmeyeceğim üstte bir yazar dayısıyla bu filmi çekerse daha iyi olacağını iddia etmiş bence eminim daha iyi olacaktır ama ben artırıyorum telefonumla 15dk'lık bir self movie çeksem bundan daha iyi olur dayıma da gerek yok. izlemeyin izlettirmeyin. ha son olarak şunu da söyleyeyim bir filmin iyi olabilmesi için filmdeki ufak detayların bir şekilde senaryoyla bağlanması gerekir, bu filmde ise major sahneler bile bir yere bağlanmıyor. yarım saat süren kavga dövüşün bile amacı yok.
  • önce netflix'de iki bölüm dizisini izledikten sonra filmi izleyen birisi olarak söyleyebilirim ki film gerçekten kötü. ne izledik ne anladık nerede eleştiri var dersen gerçekten ortaya bir şey çıkmıyor. güzel bir konuyu afedersiniz sikip atmışlar. umarım dizi daha güzel devam eder.
  • iklim değişikliğinin dünyayı esaret altına alması sebebiyle bir trene sıkışıp kalan, hayat sürdürmeye çalışan bir grup insanı konu alan mini dizi.
    (bkz: ütopya) içinde (bkz: distopya) 'ya şahit olacaksınız...
    vagonlar arasında (bkz: biyomimetik) düzen kurulmuş, tıkır tıkır işleyen bir sistem var ama tüm kurgu bir polis üzerine yığılmış *
    bu kadar orijinal bir konu anca bu kadar piç edilebilirdi tebrik ediyorum.
    kek, çay eşliğinde survivor izlemek;
    evrim'i, aradahan'ı dinlemek bile daha mantıklı bir seçim olabilir. o kadar kötü...
  • ortada aslında nefis bir hikaye var. bilimkurgu soslu bir kapitalizm eleştirisi ancak işin pratiğinde bu ne kadar yansıtılmış tartışmalı.

bana kalırsa bu hikayeden daha dolu ve çarpıcı bir iş çıkabilirdi. bu haliyle bağlandığı nokta tatmin edici olmaktan biraz uzak. aslında filmin en büyük sorunu bana göre içerdiği fazla aksiyon. bu durum filmi adeta asıl çıkış noktası olan bilimkurgu’dan uzaklaştırmış ve filmin metinsel gücünü bir şekilde düşürmüş.

bu olumsuz gördüğüm durumlara karşın, bong joon ho sonuçta yetenekli bir yönetmen. başarılı oyunculuklar ve iyi kurgu ile filmdeki seyir zevkini sonuna kadar bir şekilde muhafaza etmeyi başarıyor. ama bu haliyle film, bilimkurgu’dan ziyade, tamamı trende geçen bir aksiyon filmi olmuş.
    6,5/10
138 entry daha
hesabın var mı? giriş yap