• israrla hatirlatilmasi gereken uyaridir.
    kapinizin onune bir kap su birakirsaniz hem bunu yaptiginizda elinize yapismayacagini hem de bu sicak havalarda su bulamadiklari icin olum tehlikesiyle karsiya karsiya kalan dostlarimiz icin buyuk bir iyilik yapmis oldugunuzu anlayacaksiniz.

bu konuyla ilgili minik dostumuzun da bir ricasi var.
  • her yerin karla kapli oldugu günlerde ihmal edilmemesi gerekmektedir.

istanbuldaki hava malum. az önce abimle, valide hanimin yapmis oldugu köftelerden birkac tane yürütüp, kapidaki kediye verelim dedik. bizi görür görmez karlarin üstüne patilerinin izini biraka biraka yanimiza kadar geldi kedicik. köfteleri kokladi, agir agir afiyetle yedi.
    ama ondan sonra verdigimiz ilik suyu bir icisi vardi ki, icimiz ciz etti.
    hani filmlerde, cölde kizgin günesin altinda saatlerce yürüyen, susuzluktan dudaklari catlamis insan bir su kaynagi görür ve son gücüyle oraya kosup kana kana su icer ya, iste o sahne canlandi gözümde.

bu arada disarisi buz gibi. imkani olan, kapisinin önüne bir kap ilik su, biraz yiyecek veya barinmalari icin bir karton kutu koysun lütfen. inanan sevap kazanmis olur, inanmayan iyilik yapmis olur.
  • sen olmasan sokaktaki bütün hayvanlar ölüyo zaten. her taraf köpek maması, her taraf su kabı, içini rahatlatıcan diye görüntü kirliliği yapma lavuk. siktir git çorap ör, kazak ör..yarak kafası sen olmasan ölecek sanki sokaktaki hayvanlar, hayvan olum bu hayvan, sen ölürsün ben ölürüm leşimizi kemirir bu ibneler rahat ol
  • evcil olanlar icin endise etmeye gerek yok. görüldügü üzere onlardan bazilari, sahipleri tarafindan kaldirilmis götlerini sicak bir yere dayamis, internet hayvanligi yapmakta. yanisira, öldüklerinde leslerinin hemcinsleri tarafindan yenilecegini sanirlar. ama korkmasinlar, it ite ürümez.

tanim: insan olanlar icin yapilmis iyi niyetli bir cagridir.
  • hava ne kadar sıcak değil mi sözlükçü kardeşim. asfaltta kedilerin köpeklerin patileri yara oldu sıcaktan. hadi güzel kardeşim bi gayret kalk bir kap su koy kapının önüne. inanıyorsan sevap inanmyorsan da zaten vicdan işi bu.
  • yaz- kış demeden oturduğunuz evin sokağına, ayak altı olmayan bi tarafına, işe güce giderken koyuverin ve hergün tazeleyin lütfen.. teşekkürler
  • valide hanım'ın direkt bebek küveti ile level atlattırdığı hede. tamam zaten yaz kış su kabı koyulur bizde de akşam pek de küçük olmayan bebek küveti ni görünce bi an : laaaaan oldum.

su da dolu. dedim hayırdır.

hayvancağızlar tamam su içiyorlarmış da bu sıcakta su içmek yetmezmiş ki. bi girip çıkarlarmış küvete serinlemek için.

dedim bi de hayvan şampuanı koyarsan tamamdır bu iş.
  • son zamanlarda yaptığım en iyi işlerden biri .sizde yapın beyler yazıktır günahtır bu hayvanlar su verin su ..
  • balkonuma hergün bayatlamış ekmek (ıslatarak) ve bir kap su koyarak kuşlara karşı görevimi yaptiğımı düşünüyorum.

hem ekmek çöpe gitmez hemde bi canlının kursağına gider hayata tutunur.
hesabın var mı? giriş yap