• artık korkarak, üzülerek, inşallah başka bir şeydir diye tıkladığım başlıklar silsilesidir. tanınmayan bir kadın adını ne zaman görsem inşallah bir zarar vermemişlerdir diye bakıyorum. on taneden dokuzu ne yazık ki bir kadın cinayetini anlatıyor. sizin insanlığınızı, haysiyetinizi, şerefinizi... allah nasıl bir bela varsa verse de hep beraber bu gayyadan kurtulsak.

kız babasıyım, kızım daha yedi aylık ve korkuyorum. bir onun bunun çocuğu gelir, bir damla göz yaşına dünyayı yakacağım kızıma bir zarar verir diye korkuyorum. allah, biz insanlara bu hissi yaşatanlara, ön ayak olanların topuna lanetini eksik etmesin.

geçtiğimiz haftalarda erkek arkadaşı bir kızı öldürdü. şule çet davası daha bugün sonuçlandı, sonuç açıklanmadan önce balerin kızımız gitti daha onu toprağa vermeden akademisyen kadın gitti. bakıyorsun ağaç kovuğunda mı yetişti bunlar mantar toplar gibi insan öldürüyor bu şerefsizler. biz toplum olarak ne kadar daha buna katlanacağız, ne kadar daha sürecek bu cahiliyet?

istatistik verileri varburada ama güncelliğini araştıramadım. sadece 2019 yılında 499 kadın cinayeti var.
  • tabi bu tarz başlıkların hep gündemde kalmasını sağlamak adına solda görmek faydalı. şule çert cinayetinde sandıkların aldığı cezalarda solda yer almasının büyük etkisi var kabul edelim. ama yazar gibi açmaya korkuyoruz artık. her yeni isim yeni bir yürek daglanmasi... nasıl biter, nasıl çare bulunur bilmiyorum. sadece daha acı verici cezalar aklıma geliyor başka bir şey gelmiyor.
hesabın var mı? giriş yap