• sol majör dizisinin arpej şekli. aynı zamanda bir yazar; müzisyen galiba.
  • (bkz: rast makamı)
  • takip edilmesi gereken yazarlardan biri. anlaşılır bir insan. yazdıkları da anlaşılır, kendisiyle de anlaşılır. kibar ve nezaketli, görgülü ve letafetli bir âdem. hem de her dem. dil bilgisi kurallarına hakimiyeti takdir ve gıpta edilesi. mesajlarında bile yanlış bulmak zor. yüzü güleç, bahtı şen, yolu açık olsun.
  • ''iyi dost misk satan gibidir. hiç olmazsa güzel kokusundan istifade edilir. kötü arkadaş da körük çeken gibidir. üzerine kıvılcımı sıçramasa bile dumanı gelir,'' diyen ibn arabi'ye selam çakan misk satıcısı. artık objektiflere gönül rahatlığıyla ve daha içten üç yüz otuz üç diyebilecek.
  • nikbin kemancı.
  • o kadar iyi huylu ki, berrak su gibi. *
  • hoşsohbet bir yazar olmasının yanı sıra en sevdiği parça (bkz: akdeniz akşamları)
  • ut, kanun ve keman gibi enstrümanların yanı sıra, ileri seviyede kırağı da çalabilen acı patlıcan.
  • kendisi bir kemancı. hedefini merak ettim. "hayallerinde ne var, senin nihaî muradın ney, ey kemanî?" diye sordum.

- evet anacım, söyle bakalım, neticede ne yapmak, nereye varmak istemektesin?
    + herkes tarafından tanınan, bilinen biri olmak istiyorum hayali bey.
    - güzel. aferin. hatta brava. plan dediğin uygulanabilir olmalı. hadi şimdi git ve bir döviz bürosu soy.
    + maske takayım mı? tokyo takıyor da.
    - o zaman tanınmazsın ki. değil mi?
    + hayat seninle çok kolay.
  • - n'abiyon sol reis, nassın?
    + n'olsun be hayali, iş güç hali...
    - niye durakladın, sanki bir şeyler daha diyecektin?
    + kafiyesi hoşuma gitti, o yüzden cümle orda bitti.
    - değişik bir maraz seninki.
hesabın var mı? giriş yap