• kaygan olmak için dışına salgıladığı mukuslu yapı dezenfektandır. yani insanın inanası gelmiyor ama çok temiz bir hayvan.
  • güzel varlıkların yaşama hakkını anımsatırlar bana. tertemiz, zararsız hatta bahçede şurada burada yararlı olmalarına rağmen iğreniyor insanlar bunlardan. kampüse yağmurlu havalarda gelen üniversiteli kızları hatırladım bir an, "ııııyyyy solucan", "öğğğğğk solucan" diye 100 metreyi 100 dakikada geçiyorlardı.

solucan da bayılıyordu size.
  • cift cinsiyetli hayvanlardir, yani hem erkeklik hemde disilik ureme organlari vardir, yani bunlar sevisirken hem kadin hemde erkek rolunu ayni anda ustlenirler, yani bunlar birbirlerini ayni anda ... (bkz: de kurtul)..
  • toprağın altını havalandıran dışkısıyla bitkilere gübre olan hayvan. ekolojik sistemdeki görevi sayesinde bugün yediğimiz ürünler onların bu azimlerinin birer sonucu.
  • dünyanın en zararsız canlısı**. yağmur yağdığında çıkarız. bunun için dikkatli olmanızı istiyorum. en azından yere bakıp yürüyebilirsiniz. birde bizi bulunduğumuz yerden sakın almayın! korkuyoruz işte. bırakın sevimli sevimli dolaşalım toprağın üstünde. yapılan en büyük hata ise elma kurdu ile karıştırılmak! biz o kadar kötü canlılar değiliz. elmalara zarar vermemeye çalışırız. ben bütün solucanlar adına konuşan bi solucanım işte. ayrıca duyguları olan bi canlı.*:)
  • saksıda büyüyen limonumsu bi ağaç türüyle evimize giren canlı. tek başına yaşıyor ve bu saksıdan başka gidecek bi yeri yok. neyse ki buna kafa yoracak bi kafasının olmaması içimi rahatlatıyor.

neredeyse 1 senedir değişmeyen toprakta nasıl beslendiğine dair bi fikrim yok. bundan dolayı toprağa bir takım yeşillikler, 1 adet elma ve 1 adet yumurta gömdüm. toprağa karışıp vitamin olsunlar. yaptığım şey zararlı mı faydalı mı bilmiyorum. belki de farkında olmadan solucanımı ejderhaya çevirecek kadim bir büyü de yapmış olabilirim, işin orası önümüzdeki günlerde belli olacak.
  • kirli su ve yiyecekler yoluyla ince bağırsağa yerleşerek, karın ağrısı, ishal, kusma veya daha ileri seviyede enfeksiyonlara neden olan türü de bağırsak solucanlarıdır. bunlar vücutta asalak olarak yaşar, silindirik yapıya sahiptir ve 35 cm uzunluğa ulaşabilirler. demek ki yediğimiz-içtiğimiz şeylerde hijyene çok dikkat etmek lazım. zira solucan bağırsakta yaşar, bağırmasak da!
  • 295 entry girdikten sonra sözlüğe bir daha girmeyen yazar. o da solucan, ben de solucanım. 295 entry sınırı gitmek için ideal aslında... zaten solucanlar hiçbir zaman sürekli bi yerde kalamazlar, üzülürler değişiklik şart:)

10 yıl olmuş girmeyeli...
  • alican'ın soluyan türü
  • khontkar'ın değer bilmeyen şarkılarından biri.
hesabın var mı? giriş yap