yanıtlar 32
22 yanıt daha
 • psikiyatr tavsiyesi ile atlattım. atak başladığında üstüne gidin. evet çok zor bir durum ama, bunu başardığınız anda bu hastalık sona erecek.
 • yaşayıp atlatan kişiler dinlenip ders alınabilir ama hiç bir şekilde yaptıkları yapılmamalıdır.
  kendi başınıza çözüm üretmek çözüm değil sorundur.
  bir profesyonelden yardım almak en olması gerekn tavsiyedir.
 • kapalı alandaysanız camları açın su için derin nefes alıp yürüyün ortamı serinletin ve sessizliğini sağlayın evde sürekli bulunmayın yanınızda biri varsa onunla komik şeyler konuşun bileğinize ve başınıza masaj yapın limonlu naneli su için sevdiğiniz şarkı eşliğinde derin ve yavaş nefes alın uzun süreli tedavi için psikoloğa başvurun dert anlatmak gibisi yok dökün içinizi.
 • nefes egzersizleri
 • ablam panik atak oldu, etkileri baya azalsa da devam eden bir durum. kurtulamıyorlar.

  panik atak olana kadar, insanın 50 tane problemi vardır. bir şekilde idare ediyordur.

  51 inci problem gelişince kontrolü kaybediyorlar.

  ablamın nakdi problemi vardı, 14bin liralık kredisini kapattık, kendisini bu kadar etkilediğini farketmediği bir problemi eksilttik hayatından. (14bin lira para değil kazandığının yanında, değişik bir durum yani)

  neyse, bizimki sonra psikiyatr kontrolünde ilaç kullanarak iyice yok etti diyebilirim.
  para ödeyip abone olduğu whatsapp grupları falan var.

  sonra araba aldı, kendine güveni geldi. gibi gibi.
 • bilişsel davranışçı terapi, anksiyeteye sokan şeye maruz kalmanız.
 • yoga yoga yoga. denendi %100 çalışıyor. her gün yoga yapın arkadaşlar. nefes egzersizlerini alışkanlık haline getirin. birkaç hafta içinde farkı göreceksiniz.
 • bulunulan ortamdaki renkleri sayın
  yanınızda biri varsa üst üste soru sorun
  basit aslında ama bende bu ikisi bile ciddi işe yaradı bir daha da olmadı-olmayacak
  kendine “güvendeyim” diye devamlı temkin vermek de işe yarıyor önemli olan beyninin o anda yarattığı korkuyu kontrol altına alabilmek savrulup ne düşüneceğini saşırıyor zira
 • eğer herhangi bir nedenle panik olursan(hatırlaman bile yeterli) vücudunda adrenalin salınımı artar, kalbin hızlı atmaya başlar, daha derin ve daha hızlı bir şekilde nefes almaya başlarsın. bu da kandaki oksijen seviyesini arttırır karbondioksit oranını azaltır ve sonuç olarak solunumsal alkaloz oluşur. solunumsal alkaloz baş dönmesi, kalp atım hızı ve vücut sıcaklığını artırır. bunlarda seni daha fazla panik eder. bu döngüden kurtulmakta en önemli şey nefesinin farkında olmak ve kontrol altında tutmaktır. gerektiği hızda gerektiği kadar nefes almaktır. eğer panik olduğun yerden kaçmak yerine nefesini kontrol edersen 3 5 dk içinde atak geçecektir. kaçmak hiçbir şeyin çözümü değildir. bilgili bir şekilde paniğinin üstüne üstüne yürü. sen anadolunun bağrından kopmuş vahşi bi türk evladısın panik manik bırak bu işleri.
 • hızlı nefes alıp vermenin aksine kolunu ya da kazağının yakasını ısırarak bir süre nefessiz kalmak.

  bu işlemi tekrarla. kesinlikle işe yarayacaktır. uzun vadede ise kesinlikle tıbbi yardım.