şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sosyal medya gün geçtikte hayatımızda daha fazla yer kaplamaya başladı. her gün farklı farklı uygulamalar türüyor saymakla bitmez google play de, app store da binlerce uygulama var ve milyonlarca insan bu uygulamaları kullanıyor. herkes popüler olma peşinde, like peşinde. kimse artık dışarıya çıktığında çay içebileceğim bir arkadaşım var mı demiyor, işleri güçleri takipçi, like olmuş. görüyorum facebook da instagram da adamın 1000 lerce arkadaşı var fakat dışarı çıkıyor 3 tane arkadaşı ya var ya yok. neden daha yararlı bir sosyal medya uygulaması yok yada neden insanlar bunların kölesi oluyor. aslında insanları yüz yüze görüşmeye teşvik edecek uygulamalar veya siteler olsa daha güzel bir sosyal medya olmaz mıydı ?
    (bkz: meetup) yurt dışında baya popüler bir web site ve applikasyonu mevcut. insanların bir amaç için organize olup, buluşmasını sağlıyor sosyalleşmeye yöneltiyor.
  • evet herkes popülerlik like gibi başkaları için yaşamak gibi yaptığı şeyleri yapmış olmak için yapmak gibi gösteriş gibi şeyler peşinde ama arkadaşları ve takılabilcekleri insanlar yok konusunda katılmıyorum tam tersi daha fazla çevreleri olur ama bu çevre ve ilişkiler faketir orası ayrı.