• bok yazmaya calıştığınızda: "yasaklı terimler veya değiştirilmiş türevlerini kabul edemiyoruz." diye bir uyarı veren site.. bok yasaksa sıçmayın arkadaşım..

(ara: bok)
  • ben bu oluşum sayesinde şunu anladım ki herkes müzisyen,herkes fotoğrafçı,herkes gotik anasını satim.bir ben kalmışım bööle kalas.yarın ilk işim gidip bir fotoğrafçılık kursuna yazılmak.kendimi eleştirmemi sağladı. iyi ki varsın sosyomat.sen olmasan bu gençlik nasıl sosyalleşir.
  • bütün kızların aşmış güzel ve çok renkli,marjinal olduğu bir sitedir.
    makyajlar,rengarenk saçlar,file çoraplar,çizgili taytlar,sanatsal fotoğraflar.
    kesinlikle ironi yapmıyorum komplekse girdim sadece.
    gerçek hayatta görmüyorum bunları allahtan.
  • yonja, siberalem tarzı sitelerden daha samimiyetsiz, itici bulduğum site.en azından bu sitelerde çoğunluğun niyeti bellidir (kız/erkek arkadaş bulmak) ve ona göre davranılır.burdaysa aynı sonuca gitmek isteyen kişilerin berbat rollerini izleriz.
  • sosyolog olası gelıyor insanın..

17-23 yas arası kızların buyuk bir çogunlugu;

-gözünün altına zift gibi siyah kalem cekiyor
    -sigara içerken,sigara yakarken ya da sigarayla turlu seyler yaparken fotograf cektırıyor
    -acık sacık resimlerden anlıyoruz ki küçük göğüslüler
    -hemen hemen hepsi portishead dinliyor,bordo veya siyah oje suruyor
    -olmazsa olmazlarının arasında liseli etegi var
    -cinsel münaasebetler hakkında büyük bir cesurlukla ahkam kesebiliyorlar

ilgililere duyurulur
  • vaktiyle girdigim bir yorumu, icinde sahis(arkadas) ismi olarak kullandigim devrim kelimesi gectigi icin ucuran gozu donmus apolitizasyon merkezi. "ben de apolitigim oglum, devrim kim ben kim peheey" demek istedim bir an yonetime. sonra "acaba devrim diye nick almaya kalksaydim girebilir miydim siteye?" diye de dusundum baska bir an. hemen akabinde de, vaktiyle ismi devrim oldugu icin karakola buyur edilen insanlar geldi aklima. sonra donemin o ruh hali geldi falan filan. nihayetinde sosyomatin, hakikaten sosyolojik akil yurutmeye yol actigini idrak ettim. cok guzel site lan bence.
  • iyi, güzel, cool*, komik olan tüm etiketleri insanların farklı zaman dilimlerinde kendine yapıştırarak; death metalciler konserinde herkesin siyah tişört giymesi misali, sosyomatta da herkesin cnbc-e izlemesi, requiem for dream izleyip, tim burton sevmesi, herkesin üşengeç olup uykusuzluktan muzdarip olması, ekşi sözlük'ü tutması durumları sonucu zaman giderken sonsuza eşittir herkesin etiketleri aynı olacak durumu.

kimse demeyecek ki ben kelim, ben kıskancım biraz, ben de fazla konuşurum, elimde degil j.lo dinler kral tv izlerim, seda sayan sabah şovunu her sabah izlerim. bira göbeğim masalara sığmıyor, haftasonları mavi lens takarım demeyecek.. ben artırabilirim örnekleri, arttırmaya gerek yok gibi.

ne yani bu bağlamda atalım mı sosyomatı, dövelim mi, keselim mi. yok öyle bişey, evet adı üzerinde yeni nesil sosyalleşme aracı, sosyalleştirdiği söyleniyor, hani ben sosyalleşmiyorum ama diğer hesaplardan sosyalleştirdiğini gözlemleyebiliyoruz. ama bu bir gün herkesin etiketlerinin aynı olacağı gerçeğini değiştirmiyor..
  • boş gezenin boş kalfası olarak 150 adet genç kızımızın sitedeki mevcut fotolarına baktım, bunların tam 72 tanesi, adeta rabbim sana yalvarıyorum edasıyla, yukarılara bakmakta oldukları bir fotolarını koymuşlar... kafama koydum yine boşlukla meşgul olduğum bir ara da requiem for a dreami etiket olarak yapıştırmayan* insanları sayacağım..

bir de böyle 50den fazla arkadaş edinmiş insanlar var bu sitede ki kendilerine çok pis özeniyorum.. ben günlük hayatımda bile arkadaşlarımın tümüne vakit ayıramıyorum, hayırsız gibi türlü sıfatlara maruz kalıyorum, bu insanların ise kendi arkadaşlarının dışında bir de sosyomat arkadaşlarına vakit ayırabildiklerini, hepsiyle muhabbet filan edebildiklerini düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum.. haa bir ihtimal daha var ki bu insanların listelerindeki insanlarla bir merhabaları bile yok.. neticede umulandan daha çabuk baymış site..
  • sitede bi kız bulup biraz takılayım dedim; kastım, altmış tane sahte profil açtım. bunların dokuzuyla ekleme talebi gönderdim, otuz yedisiyle de mesaj attım. kız şimdi kesin bir yerlerde "sosyomat da abazan kaynıyo" geyiği yapıyordur.
hesabın var mı? giriş yap