• şarkıyı büyüleyici yapan aslı saraç'ın sesi kesinlikle. o yorgunluğu hissedebiliyorsun. yılgınlığını, yitirdiği umutlarını, küskünlüğünü anlıyorsun. üzülüyorsun lan.

nurettin baba düetleri kimle yapacağını iyi biliyor. bir eski yara vardır ki arzu kurbani ile.
    başarının sırrı kadın vokalde. hocam çözmüş.
  • söyle sunam nerelisin
    yıldızlar gibi harelisin
    niye böyle karelisin
    gel gurbete çıkalım senle

nazar etme buralıyım
    felek ilen aralıyım
    bu sebepten yaralıyım
    var git yoluna

beni dertten derde salan
    hey aklımı başımdan alan
    şu dünyanın kökü yalan

boşunadır sözün bana
    benden yar mı olur sana
    merhem süremem yarana
    var git yoluna

şu dağları aşdım geldim
    ne erindim ne de yıldım
    el vermezsen bil ki öldüm

hayal olsun, düş olsun
    sözünden dönen taş olsun
    canım canına eş olsun
    canım canına

-hemi dinledim hemi de yazdım...-
  • nurettin rençber'in, sesi niran ünsal'a benzeyen bir hanım ile birlikte seslendirdiği güzel şarkı.
  • nurettin rençber tarafından çok güzel yorumlanmış, müziği de bir o kadar hoş parça.

üst üste bir kaç defa dinlenirse, aşırı duygu yüklemesi yapabilir.
  • ıssız bir adaya düştüğümde dinleyebileceğim 3 tane müzik parçası olsaydı, bir tanesi mutlaka bu olurdu. bunu belki de yüzlerce defa dinledim, en ufak bir sıkılma emaresi bile göstermedim.

vokal yapan kadın parçaya ses değil adeta hayat vermiş. ayrıca şarkının sonlarına doğru nurettin rençber ile vokal yapan kadın canım canına eş olsun sözlerini öyle içten söylüyorlar ki beni alıp başka diyarlara götürüyorlar.

hülasa, cana can katan bir şarkıdır. kendiniz dinleyin, sevdiklerinize de dinletin.
  • kötü karakter, harika ses nurettin rençber'in aşırı dokunaklı olan ve arka arkaya onlarca kez dinlenmesine rağmen baymayan enfes şarkısı.

(bkz: nurettin rençber/@kuntz 31)
  • umutsuzluk ile umudu bu kadar güzel harmanlayan başka şarkı duymadım ben. müthiş!
  • niye böyle karelisin?
  • bu gece kemençe gitar ikilisi eşliğinde dinlediğim şarkıdır.

nurettin rençber yorumunu dinlememiştim onun da yeri ayrı imiş ve fakat amatör bir gruptan dinleyip şarkıya aşık olmak inanılmazdır. zira rençberin yorumundan fersah fersah uzaktır. `:rençber'in şarkılarını onu taklit etmeden güzel söylemek zordur.`

ezo ile en sevilen türkünün icracısı olan nurettin rençber'in yorumunu ezen bir performanstan bahsediyorum.*
  • dizeleri "nazar etme buralıyım
    felek ilen aralıyım
    bu sebepten yaralıyım
    var git yoluna" derken, içimden varıp gitme de beni de al yanına dedirten türkü.
hesabın var mı? giriş yap