• aptal adam beyanı. sansüre boyun eğmeyin.
  • ateizm değil de trollük yapacagım diye bu kadar ortalıgı pisliğe bulamanın lüzumu ne ?
    ortaya iki tarafı kışkırtacak iğrenç bir başlık açıp sonra ilk entry'yi silip kacıyorlar.

kanıtı olmayan sadece birilerinin* fantezilerinde ibaret olan ancak habermiş gibi servis edilen bir dunya baslık var.

artık trollugun de bir sınırı olmalı.artık internetin tüm çöplüğü ekşisözlükte. ne kadar yalan yanlış bilgi, kuru iftira, iğrenç yorum varsa , olabilirse...

tüm bu sebeplerden evet bir kırmızı çizgi olmalı.

konu mevlana, peygamber , ataturk, gibi başlıklarla değil sol frame olarak ele alınmalı bence.
  • neyin etrafından çizileceği belirlenemeyen bir kırmızı çizgidir bahsi geçen.

(bkz: kime göre neye göre)
  • sansürcü zihniyetin şakşakcıları tarafından verilmiş gerizekalıca bir beyanat.

zaten bu kadar eleştiriye kapalı olduğunuzdan değil mi tüm ülkeler ileriye giderken bizim geriye gitmemiz? o kutsalım ona dokunma, buna taparım laf söyleme, şu benim can damarımdır sakın basma. ee herkes birbirinin suratına gülüp arkasından giydirsin o zaman ne dersin? tam sizin istediğiniz gibi.
  • kişinin mevlana'nın eşcinsel olmadığını kesin olarak nasıl bildiğini kırmızı çizgiyle anlatılabilir olması
  • bir kırmızı çizgi olabilir evet.

misal aynı başlığın 50 farklı şekilde açılmasının önüne geçilebilir.

ama bunu savunurken verilen örnek çok yanlış.

çünkü mevlananın eşcinsel olma ihtimali, olmama ihtimalinden daha fazla. gerçekler sizin kutsal değer algoritmanıza göre değişmiyor malesef.
  • bu istekte bulunanlar için eski moderatör guru yıllar evvel bir söz söylemişti. tekrarlayalım:

"neyi yazıp neyi yazmamanız gerektiğine, gerçekten bir başkasının karar vermesini istiyor musunuz?"
  • türkiye'nin kırmızı çizgileri gibi adamına göre çizgiler olacaksa olmaz olsun, yerin dibine batsın:

- vatandaş başbakana küfrederse hapse gider
    - vali vatandaşa gavat derse uyarılır

- 13 yaşında çocuğa tecavüz edenlerin mahkemede "çocuğun kendi iradesiyle para kazanmak için fuhuş yaptığı" gerekçesiyle ceza indirimi olabilir. imam nikahı kıyabilir. evlendirilebilir.
    - 18 yaşından sonra kızlı erkekli yaşamak suçtur.

- hz muhammet hakkında yazılan haddini aşmış eleştiriler hapse gider
    - ataturk'e yapılırsa düşünce özgürlüğüdür

- baş örtüsü serbest (ben de buna katılıyorum. (bkz: kemalist kadınların başörtülü kızı ağlatması/@ebeninnali) pekii tam tersi?)
    - amasya milli eğitim müdürlüğü: “ bu sirke gitmenizi uygun görmüyoruz, gösterideki kadınlar tayt ve bikini giyiyor”
    - akp ünye tanıtım ve medya başkani: örtüsüz kadın ya satılıktır ya da kiralıktır
    - selçuk üniversitesi ilahiyat bölüm başkanı prof. orhan çeker: mini etek giyene tecavüz ederler

(bkz: adamına göre özgürlük)
  • (bkz: inş cnm ya)
hesabın var mı? giriş yap