• 4 yaşında bir kız annesiyim, yönetici pozisyonunda çalışan iş kadınıyım, hamileyim. teferruata girmiyorum bile. bence çalışan tüm annelerin süper güçleri var. aksi halde bu tempoya dayanamazdık.
  • (bkz: ortadan kaybolmak). hoşlanmadığım ortamdan bir anda çekip gidebiliyorum.
  • karşımdakinin düşüncelerini ve niyetini çok kısa sürede anlayabiliyorum.
    henüz müdahale etme konusunda iyi değilim. çünkü ne zaman "böyle böyle düşünüyorsun lütfen yapma" dediğimde "sen fesatsın!" tepkisini aldım. o yüzden sessize aldım kendimi.

bu özelliğime emin olduğum ve kanıt sunabileceğim en büyük olay ise, geleceğe mail uygulamasıyla seneler öncesinden "şöyle böyle yapacağını biliyorum" dediğim maili o kişiye atmıştım. seneler sonra maili okurken yazdıklarımın hemen hemen her cümlesini gerçekten yapmıştı bile...

şimdilik fesat olarak düşünebilirsiniz ama ben gerçek niyetlerinizin sözcüsüyüm...
  • yukarıda bir yazar daha bahsetmiş. ben de insanların gerçek düşüncelerini ve niyetlerini
    seziyorum. kimi zaman ufak bir hareketle oluyor bu, kimi zaman sadece hissiyatla. sanki birisi insanların hakkımda ne düşündüklerini kulağıma fısıldıyor. bazen gözüm açılıyor ve insanların hareketlerinin altında yatan amaçları görüyorum.

bununla ilgili bir entry daha yazmıştım (bkz: #83161457)
  • haberimin olmadığı şeyleri veya yakın durumları rüyamda görebiliyorum. mesela eski sevgilimin yeni bir sevgilisi olduğunu rüyamda görmüştüm. hatta durumu öğrenmemden bir kaç gün önceydi. onu stalklayabileceğim hiçbir mecra yoktu. bilinçaltıma yerleşmiş olmasının düşünülmesi ihtimaline karşı bu bilgiyi veriyorum. rüyamda arkadaşlarımla birlikte onun evine gizlice giriyordum yatak odasında kadın eşyaları buluyordum küpe ve çanta gibi eşyalar vardı. masaya baktığımda kağıt parçasına yazılı şiir buluyordum ve o an bir sevgilisi olduğunu anlıyordum. rüyadan bir kaç gün sonra ortak arkadaşımız instagramda paylaşılan fotoğraflarını gösterdi. fotoğrafın altında da şiir paylaşılmıştı. bu tabii rüyalarla ilgili duruma verebileceğim en basit örnek. ha noldu bu da benim sevilen kişiden vazgeçme eşiğim oldu.
  • günlük rutinimi anlatarak, hiperaktiviteden evin ağzına sıçan köpeğimi uyutabiliyorum. ben hayatımda bu eşşoğlu eşşek kadar insana, “boş konuşuyon kenk ben uyuyom hımf” hissiyatı verdiren bir canlıyla karşılaşmadım.

şimdi böyle yazınca süper gücü olan köpeğim gibi oldu. olsun o da olumlu
  • şaha kalkmış bir yılanı hayatımda ilk ve son kez gördüğümde ondan korkmadığımı ve konusarak kendisini sakinleştirebildiğimi fark etmiştim. hanri potır gibi çataldilli miyim diye konuştuğum dili anneme teyit ettirmiş, türkçe konustuğumdan emin olmustum.
  • yatak çarşafını değiştirerek ertesi gün regl olmayı garantilerim.
  • bir miktar yoğurdu iki miktar ayrana çevirebilirim.
  • bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olabiliyorum. çünkü turkiye’de yaşıyorum. ülkemizde bir süper güç olmamakla birlikte, küresel olarak bakıldığında gerçek bir sihirdir bu.
hesabın var mı? giriş yap