• 4 yıldır çalışıyorum, %10 oranında zam aldım.
    yumurtaya %16 zam geldi, bana %10.
  • sözlükçülerin yüzde doksanının yine hayallerini yazdığı başlık.

gören sanacak ülkede yıllık yüzde 20’nin altında zam verilmiyor.

terfi, iş değiştirme gibi özel durumları olmayanların yüzde 90’ı sallıyor.
  • %0.

2010'dan beri zam yok amk. enflasyon ebemizi sikiyor. izmir vergi rekortmeni olsan neye yarar 8 yıldır zam yapamıyorsan.
  • oh oh gördüğüm kadarıyla herkes %35 zam almış iyi oldu öğrendiğim dur ben bi ürünlere %40 zam yapayım.

-dükkancı-
  • bir gün hepinizin geleceği yer olan emeklilikten bildiriyorum;
    48 lira zam almışım. %3 oluyor kendileri.
    (bkz: biri adalet ve kalkınma mı dedi?)
  • yurtdisinda calisiyorum (ortadogu)

2016 mayis'ta girdim ise. bizim maas artisi ayi mart. 2017 mart'inda yuzde 2 zam yaptilar, o da basic salary dedikleri temel maasima (bunun yaninda yurtdisi tazminati ve yemek tazminati aliyorum onlara zam gelmedi).

aralik ayinda operasyon mudurune gittim, "bak opero, simdi sen beni turk oldugum icin kucuk goruyorsun ama normalde bir turk muhendisin yurtdisinda kazandigi para deneyimsiz elemanda 2500 dolardan basliyor. iki yillik deneyimli olsan 3000 dolardan acarsin kapiyi, siz beni burda iyi sikiyorsunuz yalniz, zam ver lan, duzenle sunu amin oglu" dedim. o da bana biseyler dedi ve ben anlamadim (adam iskoc koylusu, cok pis bir aksani var. bakin ben yds'den 90 almis adamim, nisanlim amerikali, ama ben bu adami anlamiyorum, anlamadigimi da biliyor)

neyse bu biseyler dedi bana, baktim guluyor, arrange marrange bisiler dedi. ben de he guluyor kotu birsey cikmaz bundan diye "ok, good, thank you" falan dedim buna. ama ne dedi bilmiyorum yeminle.

yani bu zam periyodunda maasim 100 dolara inmis bile bulabilirim kendimi. ok dedim adama bi kere. belki "senin maasi yari yariya dusuruyoruz arti her ay uc kere benimkini de agzina alcaksin" dedi. bilemiyorum.

mart maasi gelsin editlerim.
  • enflasyon oranının üzerinde %30'lardan filan bahsedenler sanıyorum yurt dışında çalışanlar. türkiye sınırları içerisinde enflasyon oranından daha yüksek zam verecek olan şirket ya da firma olacağını/olduğunu sanmıyorum.
  • zam yok da şampiyon olursak prim alacakmışım.

not: siyah
  • iş değişikliği veya pozisyon değişikliği sebebiyle maaşı değişenlerin yazmaması gereken başlık.
  • -%2.5 ile katılarak yok mu düşüren diyorum.

evet, artış beklerken kesinti yedim.

"sanırım bir yanlışlık oldu" demek için insan kaynaklarını aradığımda aldığım efsane açıklama şu şekilde: biz sana 3 yıldır fazla maaş veriyormuşuz.

böyle hiç utanma sıkılma olmadan...

sözün bittiği yerden selam olsun yedi göbeklerine.
hesabın var mı? giriş yap