• music is love ve music is life. ..

bir anlamda film müziği gibi de ama sanki değil de..

rock ağırlıklı, farklı dönemler ve alt türlerden parçalar içeren bir playlist, buyrun:

music is loifve
  • kalite, en sevdiklerim
    bir çaylak olarak ne haddime.bir cüret paylaşıyorum.
    kendimce kaliteli bulduğum türkçe ağırlıklı olarak gitar içerikli rock ve anadolu ezgileri sarkilar listesi.

https://open.spotify.com/…si=yffkgx6psgs6djxvi-9jbq
  • rakı mı içsem yoksa viski mi içsem karar veremiyor musunuz? bu liste tam size göre; rakı and whiskey
  • şimdi size dört liste bırakacağım, içlerinden birisi illa ki zevkinize hitap edecektir diye düşünüyorum. fakat iki tanesini uzun zamandır güncellemiyorum, onları belirteceğim.

1) sabahları uyanınca hareketli bir müziğin, kahveden daha uyarıcı olduğunu düşünenlere 252 şarkıdan oluşan 14 saat 23 dakikalık çalma listesi: afyon patlatan şarkılar. ama aralık 2018'den beri ekleme/çıkartma yapmamışım; şarkılar biraz eski anlayacağınız. yine de hepsi kıpır kıpırrr.

2) şimdikiler de sanatçı mı canım, nerede o eskinin müzikleri! diyenlere 436 şarkıdan oluşan 26 saatlik çalma listesi: nerede o eski şarkılar! ekseriyetle 60-70-80'li yılların nadide türkçe parçalarından oluşmakta.

farklı dillerde şarkı dinlemeyi sevenler, farklı kültürlerin müzik tarzını merak edenler için rusça ve yunanca olmak üzere iki çalma listem daha var. bunları sürekli güncelliyorum, dolayısıyla sürekli yeni şarkılar keşfetme ihtimaliniz çok yüksek. :)

3) 97 şarkıdan oluşan ve elektronik pop-hip hop ağırlıklı bir rusça çalma listesi: rus101 - rusça'ya giriş

4) gözbebeklerimden en yenisi, en tazesi. henüz 38 şarkılık mini bir liste ama güzel şarkılar keşfettikçe ekleyeceğim. :) yun101 - yunanca'ya giriş
  • yazılımcı sözlükçülere aynı zamanda kafasını dinlemek isteyenlere önerdiğim playlist link
  • tamamı neredeyse indie adı altında shoegaze,synth-wave,electro,lo-fi vibes,synth-pop,dark wave,cold wave,gothic rock,post-punk ,noise indie gibi tarzlardan oluşan göz nuru, yılların birikimi listem.

bazen kaçmak isteyip kaçamadığınız anlarda göz kırpıyor hele bir de ıssız bir gece yolunda get out of the world

bir diğer listem ise yine indie parcalardan oluşan geneli chill-vibe ve dream-pop parçalar iceren, serotonin salgılama garantili listem.chill'leniyorum

güneşli bir california road trip’inde arkada çalan bu liste eşliğinde denizden esen soğuk rüzgarın ritimine katılıp eşlik etmek isteyeceğiniz yüzlerce parça barındırıyor.(bu listeyi oluştururken yaşamak isteyip ama halen yaşayamadığım vibe tam olarak bu idi.bunu baz alarak oluşturmuştum..bir gün yaşamam dileğiyle.)

listelerimi parça ekleyerek sürekli güncelliyorum.
  • yeni bir şey yapmaya çalıştım ama öyle çok deneysel bir liste değil aslında; daha çok derleme/toplama diyelim. zaten sayıları iki elin parmağını geçmeyen türk kadın rock şarkıcılarının sevdiğim şarkılarını bir listede toplamak istedim. zaten piyasada da uzun zamandır iyi bir rock albümü dolanmıyor. bir nevi nostalji gibi de oldu. dinlemek isteyenler için: kadınların rock'ı... 121 şarkıdan oluşan, 8 saatlik bir liste(cik).
  • balyoz müzik gururla sunar efendim.

şarkı yayınladıkça guncelliyoruz.

link
hesabın var mı? giriş yap