• guguk kuşu temalı bölümüne hasta olduğum, anafikir ve uygulanış açısından güzel dizi. her ne kadar star wars fanı olmasam da-ki bunda serinin hepsini izlememiş olmamın da muhtemelen etkisi vardır-, the big bang theory sayesinde keşfettiğim battlestar galactica efsanesi gibi, bu dizi sayesinde de sanırım bi ara oturup star wars serisini iyicene bir izliycem. o derece aşıladılar sağolsunlar. neyse bunun dışında en çok gönderme yapılan filmlerden bir diğeri de şüphesiz the shining....redruma vurgu yapılmamış ama gücendim...neyse, ayrıcana başka bir efsane gönderme vardır ki, o da the great escape filminedir efenim. bilenler bilir o sahne, baş elemanlar hapisten kaçıp otobüse binerken, kontrol yapan polislere, daisynin işsizlere destek parası almak için gidip, elemana yalan söylediğinin anlaşıldığı sahnenin birebir aynısıdır. sırf bu sahneyle gönlümü fethetmiştir...saygılar, hem yazıp hem başrolü oynayan bu güzel ikiliye...
  • bu dizide kimsenin şu ana kadar değinmediği tyres adında bir karakter vardır ki, hayatımda bir yan karaktere bu kadar güldüğümü ve az gözükmesine rağmen bu kadar sevdiğimi hatırlamıyorum. her daim ex atmış gibi etrafta takılan bu arkadaşımız 7/24 kulüplerden çıkmaz, hatta milleti de yanında götürmeyi bir borç bilir. telefon çalmasına bile oynayan bu insan* neden iki bölümde gözükmüştür anlamadım.. ayrıca konuşurken arkada sürekli beat sesleri gelir, tekno müzik gibi konuşur zaten.. sevilesidir, candır.
  • tim karakteri uykusundan "buffy" diye firlar.
    ba$ka bir bolumde goruruz ki odasina astigi kocaman buffy posterinin onunde diz cokmu$ dua ediyordur.
    son sonuncu olarak da birini tarif ederken "shallow, like cordelia from buffy the vampire slayer and latterly angel, the spin off series that was set in l.a." der.

boyle bir dizi i$te. sevmiyim de napim.
  • tadında bırakmasıyla da gelmiş geçmiş en şahane dizidir kanımca.
  • gelmiş geçmiş en şahane dizilerden olsa da en azından bir sezon daha uzun olmalıydı, peh.
  • --- spoiler ---

sadece on dört bölümlük bu mükemmel dizinin son bölümünde daisy; "they say the family of the 21st century is made up of friends, not relatives" der. dizi tek cümlede, çok güzel özetlenmiş.

--- spoiler ---
  • bonus disc'inde vefalı izleyicilerine minik de olsa süpriz bir son hazırlamış, tartışmasız şimdiye kadar izlediğim en iyi dizidir. dizinin yeniden çekilmesini isteyen hayranlarına simon pegg'in twitter üzerinden cevabı ise "herşeyin kendi zamanında güzel olduğu" şeklindedir. yine de onun bu söylemi, diziyi izlemesi için verdiğim arkadaşların "abi tadı damağımda kaldı, daha yok mu? demesine engel olmamaktadır. keşke daha olsa da izlesek*
  • hayatta bazı şeyler vardır ya deli gibi seversiniz ya nefret edersiniz. ortası yoktur. işte bu dizi onlardan biri.
    bana sorarsanız nedir diye ; seviyorum uleyyyn
  • tyres adında enteresan bir karaktere sahip dizi. dans figürlerine dikkat edersiniz kendisinin ilk apaçilerden olduğunu görebilirsiniz.
    http://www.youtube.com/watch?v=3wvqs8ijijc
  • dizideki yan karakterleri yan yana koysan her biri için üçer sezonluk dizi çıkar yeminle. bilbo başka, brian bi başka, mike bambaşka, tyres bir başka boyuttadır. bizim için yedi numara neyse, ingilizler için de spaced odur diye düşünüyorum şansal. güzel diziydi valla...
hesabın var mı? giriş yap