şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çene eklemi ile ilgili sorunlarda, özellikle alt çene yerinden çıkmaya çalışmaktaysa* tedavi amacıyla ağzın içine yerleştirilen zımbırtı

  kullanmaya başlayınca gelen edit : konuşmayı oldukça engellemekte, insanı rahatsız etmekte ve uyurken takılması önerilmişse de splint ağızdayken uyumak oldukça zor olduğu için uyku düzenini ve hayatı altüst etmektedir. *
 • halinize şükrettiren bir aparat. canınızı yakmıyor, bazen rahatsızlık veriyor ama kesinlikle ağrı yapmıyor, en azından şeffaf, pek belli olmuyor. evet eblek gibi konuşuyorsunuz bazen. bazen yoruluyor ağzınız, ara vermek istiyorsunuz. yine de, işini konuşarak yapan biri olarak 2 haftadır gece gündüz ağzımda olan bu zımbırtıdan pek de şikayetçi değilim.
  yalnızca yemek yemek için ağzımdan çıkarırken insanlardan saklanmam gerekiyor, malum salyalar filan.
 • el ve ayak bileği için olanları vardır. burkulmalarda tedavi ve burkulma sonrası destekleme amacıyla kullanılır.
 • mobil dişleri yerinde tutan aparat. daimi ve geçici olmak üzere ikiye ayrılır. hangi splint seçileceğine hastanın ekonomik durumuna, mobilitenin derecesine, kron kök oranına ve estetik gereksinimlere bakarak karar verilir.
 • ağzımı açarken esnerken çenemde kıtırdama olduğu için verdiler bu protezi. 30 gün gece gündüz kullanın diyorlar ama bu alet dişimi daha çok ağrıtıyor. ne yapsam bilemedim. bilen yeşillendirirse iyi olur.
 • ks. secure programming lint

  eski bir statik kod analiz aracı olan lint'in modern versiyonu. lclint olarak da bilinmektedir. modern derken, ne kadar modern? c99 extension'larını hala tam olarak desteklemiyor mesela. insan hayret ediyor...
 • şöyle muhteşem bir entrye imza atmış, sözlükte okuduğum en komik şeylerden birini yazmış olan yazar.
 • (bkz: #69596583)

  marcelo konusunda süper tespitler yapmış olan yazar. bu açıklamanın ötesi yok.
 • alıngan bi arkadaş,kuvvetle muhtemel (bkz: #69626834) bu entryi üzerine alınmış,yoksa bi insan bu entry için özel mesajdan durduk yere niye küfür etsin di mi?

  sonra utanmadan yine özelden niye nick altıma yazdın diye bi küfür daha etmiş,gge gerekçesiyle entry sildirtmiş falan.
 • yemekte kola yerine su içtiğim için beni ölücülük kelimesiyle aşağıladığı için kendisine sığır tanımlaması kullanmama müteakip beni savcılığa verip tazminat davası açmakla tehdit eden garip bir gölge ruh. neyin nesi bilmiyorum ama yukarıdaki entrylere göz attığımda kendisinin özelden birçok kullanıcıya küfürler savurduğuna ilişkin iddialardan sonra sığır kelimesine neden bu kadar alındığına anlam veremedim. belki de benim ölücü kelimesine bu kadar çok alındığım içindir. herneyse. matrix dünyasında anlam verilemeyen hatalar dizininde ben de buradayım, bir hata olarak dünyaya gelmiş olsam da ben de buradayım ulan. en çok ben bilirim, en çok bana soracaksınız diyerek haykıran ama sesini bir türlü duyurmayı başaramayan gölge ruh. kadın olmasından allah' a sığınırım.