• ağrıların en tatlısı.
    gerinsen olmuyor öylece dursan olmaz. tutukdur her yanın. bağlasan durmaz.
  • mazoşist olmamdan ötürü olsa gerek seviyorum ben bu acıyı ya la.
  • canı çok tatlı biri olmama rağmen bayıldığım ağrı. vücudumdaki her bir kas lifinin varlığının farkına varmamı saglıyor.
  • ilgiçtir eski sevgilimde hiç bu laktik asit birikmesi olmuyordu. kendisiyle antreman yapamadım ama ya yalan söylüyordu ya da antreman yaptığını söyleyip kaytarıyordu.
  • bağımlılık yapan ağrıdır, eksikliği varlığından daha çok sıkıntı vermeye başlar bir süre sonra. vücudunuzu hissetmenizi sağlar.
  • dünya üzerindeki en tatlı şeylerden biridir.
  • owff owff çok özledım o acıyı..
    acır sonra her yanınız tutulur hele merdiven çıkarken allahh bir tatlı huzur almaya geldim kalamıştan kalamıııştaaann ahh kalamıştaaann...denedım ve gördüm en guzeli ust bacak agrısı:)
    sonra acının uzerıne gıdersınız yuklenırsınız yuklenırsınız sonuc agrılar azaldıkça kaslarınız sıze güler:) hobba çilli bomm bomm booomm çilli bomm amann çilli..

bugun bu acı için bişeler yapacam heves ettım cok net..
  • (bkz: leg day)
  • spor sonrası sauna'ya girerek ve arkasından şok havuzuna atlayarak azaltılması mümkün ağrılardır. bilimsel açıklamasını uzman suserler yapsın.
  • bizlere sözlük sporcularının büyük bir yanılgı içinde olduğunu gösteren ağrılardır. bir kere spordan sonra soğuk, soğuk alınamıyorsa da soğuğa yakın ılık duş alınmalıdır. gelelim sebeplerine,

antrenmanda zaten vücut bol miktarda su kaybetmiş ve vücut ısısını yükseltmiş durumda oluyor. bunun üzerine sauna ya da sıcak duşa girerek vücuttan hem su atılmasına sebep oluyorsunuz hem de vücut aşırı ısındığı için ısı kaybetmek adına vücut yüzeyine yakın damarları genişletip kanı buralara pompalıyor. senin kaslarına ve eklemlerine gidip oraları beslemesi gereken kan başka yerlere gitti hem de üstüne üstlük sen iyice dehidrasyona soktun vücudunu.

soğuk duş işe kanın vücudun iç kesimlerine gönderilmesini; bu sırada da damarların büzüşmesini sağlayarak, kanın daha hızlı ve basınçlı akmasını sağlar. bu da kasların en çok ihtiyacı olduğu anda en efektif beslenmeyi sağlar. aynı zamanda laktik asidin tekrar kullanılmasını ve yorgunluk semptomlarının azaltılmasını sağlar.

hipertrofi dahil tüm kas ağrıları soğuk veya buz tedavisi ile hafifletilebilir ve iyileşme süreci hızlandırılabilir. sakın ola ki sıcak duş alıp bu beni çok rahatlatıyor demeyiniz, sonucu çok kötü yerlere gidebilir.

daha detaylı okumak isteyen arkadaşlar için google'ın ilk sıralarından bulduğum bu makaleye bakabilirler (not: makale ingilizce) :

http://health.howstuffworks.com/…after-workout1.htm
hesabın var mı? giriş yap