• kısa mesafeli koşularda rastlanılan, koşucunun starttan finishe kadar aynı tempoda, tüm gücüyle koşması durumu
  • uzun mesafeli kosularda da yarisin sonuna dogru yapilan ataklara bu ad verilir.. ama uzun mesafe kosularina sprinter denmez..
  • genelde şirketlerin software ya da product development takımlarınca belirlenen bir süredir.

bu süre içerisinde ne kadar iş bitirilmeli, hangileri canlıya çıkılmalı ne yapılmalı gibi kararların alınacağı planlama toplantısı ile başlar.

çoğu sprint 2 hafta sürer. şu cümle çok duyulur "bu ticket bu sprint biter dimi arkadaşlar?"
  • en iyi yağ yakma yöntemi olarak görülen aktivite.

"bench press 'te fazla yükleme (overloading) olmadan daha büyük bir göğse sahip olmanın bir yolu yok. vücuda fazla yükleme yapmanın yolu da sprintten geçiyor."

sprint yapılacak yer bir park olur, müsaitse evinizin bahçesi olur.
  • sattıkları telefonların imei numaralarını müşterilerinden izin almadan abd hükümetine satan gsm operatörü.
  • bir software development cycle'ı. (bkz: scrum)(bkz: agile)(bkz: release)
  • cok canli, pek heyecanli, super zevkli bisiklet yarisi.. tam bi taktik mucadelesi.. tavsan kac tazi kovala oyunu.

yariscilarin birbirlerinin onunu kapatmalarindan, birbirlerine gozdagi vermelerine, aheste aheste yarisa baslayip rakibin bos anini yakalayip pedala basmalarina kadar acayip eglenceli, hem guc hem kafa isteyen yaris turu.
  • eti sprint gerçekten inanılmaz bir lezzete sahipti. bu başlıkta ki 20 girişten sadece 2 tanesi yenilebilir sprint'e ait olması hatırlanmadığını gösteriyor. zaten ben de dün akşam trt 3 te inanılmaz golcüler isimli programda hakan şükür'ün 92 yılında bakırköyspor'a attığı golün arkaplanında gördüm ve hatırladım.
  • usade faaliyet gosteren ve gsm yerine cdma kullanan cellular network (cep telefonu agi)
  • ekim ayında birleşik devletler’deki ilk cep telefonu müzik servisini başlatan şirket. 2005 yılının toplam müzik satışlarının %1’ini üç ay içinde elde ediverdi. (cep telefonu melodileri %31, ipod ve diğer müzik çalarlar %68 pay aldı.)
hesabın var mı? giriş yap