• biz kapitalizmin kölelerini sıra ve kahvenin hazırlanmasını beklemekten kurtaran ve köleliğimizi bir nebze de olsa unutturan harika uygulama.

starbucks by starbucks coffee company
    https://appsto.re/us/y7vvt.i

daha içeri girmeden 7700'den fazla şubeden seçtiğin birinde* kahvenin siparişini veriyorsun, ödemesini elini paraya değmeden yapıyorsun. geriye kahveni alıp brezilyalı, viyetnamlı veya kolombiyalı işçilerin günlüğüne bir kaç dolar alarak topladığı bu harika kahvenin tadını çıkarmak kalıyor.

kahrolsun emperyalizm!
  • birkaç gündür patlak olan uygulama.
  • üff herkes emparyalizm yazmış ama herkes burdan içiyor . ne ayaksınız ? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu . o zaman yüklemeyin uygulamayı, kahvenin içinde zaten fil boku varmış.
  • pek çok uluslararası bankadan daha çok paraya hükmeden uygulama.

https://www.forbes.com/…s-infographic/#3c70d4a7231a
  • türkiye'deki kanunlar gereği içine para yüklenen x y z ne app'i olursa olsun tc kimlik numaranızı girmeniz istenir, mevzuat bu. starbucks'ın kanuna aykırı hareket etmesini bekleyen salaktır evet.
  • mobil ödeme süreci son derece salakça uygulama..

önce kod üretiyor, ürettiği kodu barkod okuyucu okuyor, sonra bir de onay istiyor. o onay bi şekilde hep geç geliyor ben de unutup kahve alma sırasına geçiyorum arada.

sonra arkamdan "maykıl bey onayınız" filan..

önümdeki güzel kızı mı keseyim? kahvem hazır mı ona mı bakayım? onayınızı mı takip edeyim?

hangi birinize baksın bi kahve içicek altı üstü maykıl bey..
  • sabah sabah paramı alıp kaçmış uygulama.
    kasaya geldim, bakiye göstermiyor.
    kasadaki arkadaş silip yeniden yükleyin dedi.
    yükledim bu kez hesap silindi, tekrar giriş yaptım bir de ne göreyim, kartınızı ekleyin diyor.
    iyi de kardeşim, kart taşımayalım diye mobil uygulama yok mu?? senin nasıl dandik bir sistemin var ki, e-postaya bağlı bir kart yönetimi yok.
    içindeki 50 tl ve 3 bedava kahveyi iç mi ettiniz be yaptınız, attım ben o kartı.
    bu gün çözülmeyecekse rezalet gibi rezalettir.
  • kullanilmasinin gereksiz oldugunu dusundugum meret.

turkiye’de hic kullanmadim nasildir bilmiyorum ama kanada’da bir iki kez kullanmistim orada bile en az siradaki musterilerin bekledigi kadar bekliyordum siparisi almayi. efendi gibi sirami bekler alirim icecegimi.

hos bir kere 5 dk falan sira beklememe ragmen kasiyer uzattigim 100 dolari gorunce bozugum yok diyerek vermemisti istedigimi.

en iyisi tim hortons abi zaten.*
  • bende de,

"uyarı bu uygulama bu cihaz üzerinde çalıştırılamaz" diyor. eyyyy sıtarbaks mobil bizi zorlarsan kuru kahveci mehmet efendi mobil uygulamasını indidiriz.

telefon iphone 6
  • yanında kart taşımayı sevmeyenleri mutlu eden uygulama. ancak bu sabah genel bir sorun var sanırım, şu anda bana "starbucks card bulunamadı" diye uyarı veriyor, ama yıldızlarım falan görünüyor. kasada sorduğumda bugün kimsenin uygulamayla alışveriş yapmadığını söylediler ki 14 katlı bir plazanın altında bu starbucks. acilen ilgilenmeleri gerekiyor bununla.
hesabın var mı? giriş yap