• batman üçlemesi tam dlc olarak 15 lira :) elin adamları (warner bros, gabe) bizi başımızdakilerden daha çok seviyor.
  • bir kişi daha "steam kuru belirlemiyor, öneriyor" yazarsa sinirden kendimi sikeceğim artık. yeter laaaaaan! adeta bir akıllı bıdık, adeta bir aynştayn!

steam kur öneriyor tamam anladık. herkes anladı değil mi arkadaşlar? özellikle türkiyede ithalatçısı bulunmayan firmalar bunu kaç paradan koysak satarız diye ülke ülke belirleyemediği için bu kura uyma yolunu seçiyor. yani steam yarın 1 dolar 1.5 tl kuru yerine 1 dolar 10 tl kurunu önerirse 20 dolarlık oyunu 199 tl den markette görürsünüz. çünkü halihazırda firmaların türkiyedeki ekonomik durumu analiz edecek bir yapılanması yok. hazır yapılmışa bakıyorlar ki hakikaten çok iyi bir analiz baktığımızda.
    hatta size bir bilgi daha vereyim mi? ( aynştayn egein) rekabetin devam etmesi için epic storeda da bu kurlar kullanılıyor bu firmalar tarafından. yani steam'in türk oyunculuğuna verdiği katkı inanılmaz. dikte etmiyor ama bu oyunlar aynı anda birbiriyle de rekabet ettiğinden kur da steam kurunun üstüne çok çıkamıyor. 32 tlye 20 dolarlık oyunu satan bir bağımsız yapımcı varken, 250 tl ye kendi oyununu satamayacağını biliyor çünkü diğer bağımsız geliştirici. tavsiye edilen kur yükseldiğinde otomatik olarak piyasa da yükselecektir çünkü ağırlıklı olarak buna göre belirleyecektir yapımcılar fiyatları. yani bugün 1000 liraya 70 euroluk oyunu oynamıyorsanız bunun nedeni de steamin belirlediği kurdur.

neden 700 tlye oyun var o zaman? çünkü eşeğin siki... neyse bunu yapmayacağım. çünkü bu firmaların kutulu oyun ithalatı yapan resmi ithalatçıları var (malum firma çoğunlukla). onlar kutulu oyunu euro üzerinden getirdiği için, dijital mağaza ile rekabet edebilecekleri kuru yapımcı firmaya dikte ediyorlar. sen dijital mağazada 60 dolarlık oyunu 92 liraya satarsan ben oyunu kutulu olarak satamam dolayısıyla senden ürün almam diyor. kutulu oyun da satmak isteyen firma da bizim yerel ithalatçının belirlediği kuru kabul edip yoluna devam ediyor. forspoken'ı mediamarkt da 1000 liraya satarken steamde 107 liraya satarsanız bir tane kutulu oyun satamazsınız çünkü...
  • https://store.steampowered.com/…im_special_edition/

oha lan! iyi ki zamanında ucuzken almışım. special edition'ı kırk küsür liraya almıştım 2018 yılında. anniversary edition'a da yanlış hatırlamıyorsam doksan küsür lira verdim. skyrim için ödediğim paraya hiç acımam, her kuruşuna değer ama bu ne be?

ulan bethesda, ulan bethesda...
  • europa universalis iv yine yeni yeniden nefis indirime girmiş, makul bir ücrete tüm dlcleri satın alabiliyorsunuz. minimum 1.500 saat oyun garantisi benden. ver hohenfriedberger marşı'nı!
  • aplikasyon veya sitesinde 'sepet'i çok başarılı bir biçimde saklayan oyun firması. yahu arkadaş sağ üstte hesap bakiyemizi gösteriyorsun da sepeti niye yanında veya altında göstermiyorsun, sepete bir oyun ekliyoruz sonra başka oyunlara vesaire bakıyoruz ya da aplikasyondan çıkıyoruz, sonra sepeti mağazada veya başka sayfada bulabilirsen bul... bir tek ben mi şikayet ettim bu sorundan acaba, çünkü yıllardır böyle, düzeltmediler... sepete pratik bir ulaşma şeklini bilen yeşillendirsin...
  • selamlar ahali, yine ben ve yine bir indirim dönemi.
    öncelikle bu indirim dönemde rekor indirim almış oyunlara bakalım.
    the bridge 1,80 tl link
    unravel two , mirror's edge™ catalyst çok iyi indirim almışlar ancak size bunları gamepass ile oynamanızı tavsiye edeceğim. 26 tl oyuna vereceğiniz para. ancak gamepass ile aylık 29.99a bir sürü ea play oyununa girebilirsiniz. 3 yıllık 720 tl falan alınabiliyor. aylık hesaba vurunca bedavadan biraz pahalıya geliyor ama 3 yıllık gamepass size uzun süre gider ve oyun alışverişine harcayacağınız parayı iyi düşürür.
    `:(ms bana ulaşsın uygun fiyata reklam yapıyorum.)`
    kona 2.50 tl link
    riot civil unrest 2.70 tl link
    contra anniversary collection 6,40 tl link
    murderous pursuits3,70 tl *link
    partisans 1941 26,70 tl * link
    kingdom come deliverance royal edition - 18,30 link
    disco elysium 27,45 tl link

şimdiye kadar yazdıklarım benim oynayıp beğendiğim ve bu fiyatlara ilk kez inmiş oyunlar. bilirsiniz normalde %80den aşağı indirimleri yazmam ama fiyatların her an değişme durumu var artık. bu sebeple tetikt olun derim.

peki başta tavsiylerim yok mu tabiki var (bkz: #130461222)

bunlar dışında aklınızda takılan sorular varsa, oyunların içeriği olur veya başka bir oyun olur. mesaj kutum her zaman açıktır. takas tekliflerine de açığımdır :p

şöyle bir de kampanyam var.
    tosla kartınız varsa 3 tane 50 tl'lik alışveriş yaptığınızda kartınızın son 2 hanesi kadar 7 ocakta iade edilecek tutar. ben şöyle yaptım. hepsiburada'dan 50 tl 'lik 3 tane kod aldım tek tek. çünkü kampanya 3 alışveriş diyor. herhangi bir kısıtlama da yazmamışlar. kartımın son 2 hanesi de 81 haliyle 81 tl iade gelecek yani 150 tl'lik kodu 69 tl'ye almış olucam. ben napıcam geri gelen parayı derseniz güzel kampanyaları var youtube ve netflixte %50 iade gibi. uygulamadan araştırabilirsiniz. son tarih 31 aralık

şuan son bi baktım başka kampanya göremedim. fastpayden 100 tl iade alanlar da parayı kartlarına çekebiliyorlar böylece 100 tl kod bedavaya gelmiş oluyor. rdr'yi 50 tl'ye alabiliyorlar yani :)

her gün keşfet kuyruğundan 1 kart düşürüp satmayı da unutmayın. günde 0.50 tl'lik kart düşüyor sonuçta. oylamaya katılmayanlarda katılıp kartları alsın. 2 günde 1 çıkartmaları da alın eşe dosta yazışırken atarsınız.

ayrıca beni steamden ekleyebilir, twitter'dan takip edebilir. * mesaj kutumu da her zaman yeşillendirebilirsiniz. adam yemem, elimden geldiğince her yerden dönüş yaparım.
  • the survivalist - 17,50
    atom rpg - 15,50
    atom rpg trudograd - 15,50
    the wild eight - 11,70
    pixark - 15,25
    disco elysium - 27,45
    fly corp - 20,99
    settlement survival - 21,25
    space station tycoon - 27,30
    melvor idle - 15,72
    partisian 1941 - 26,70
    going medieval - 36,00

alarak kış indirimlerini kapattigim digital oyun satış platformu. yani inşallah kapatmısimdir.
  • bioshock collection 19,80.
    tekken 7 17,85.
    soulcalibur vı 29,85
    mortal kombat 11 16.40
    shadow of mordor 14,75
    mad max 14,75
    bunların dışında 10,90'a dead space 2'yi ve 10,90'a mirror's edge almayı düşünüyorum, aaa oyun olarak rdr ve cyberpunk'i almadiysaniz alın burada da ucuza alırsınız ben diğer yerden kuponla aldım.
  • ne yazık ki çin'de yasaklanmış, ancak sanıyorum steam china hala varlığını sürdürüyor veya steam kullanıcılarını tamamen steam china'ya geçirmek istiyorlar.

sıkıntı şu ki, steam china'da pek bir şey yok. yine de, oyuncuları steam china'ya çekip daha fazla oyunun platforma taşınmasını sağlamayı planlıyor olabilirler. hatta öngörüm tamamen bu yönde ama olayın içeriğini dev channel'lardan takip etmedim. ancak çin büyük bir market; çin ve çevresi kazanmayı istediğiniz bir market.

dilerim, steam china yakın zamanda oyun dolar.
  • yine bir steam indirim dönemi ve yine cüzdanlarını boşaltmak isteyen bir ton insan var. zilyon tane oyun arasından ne alacağına karar vermek de epey zor. şimdi gelin hep beraber neler alabiliriz onlara bakalım.

ilk olarak geçtiğimiz indirim döneminde yaptığım tavsiye listesini sizlerle paylaşmak istiyorum. fiyat güncellemeleri olduysa listedeki bazı fiyatlar değişmiş olabilir. mazur görün:

(bkz: #130469591)

şimdi bu indirimlerde gözüme çarpan bazı oyunları paylaşmak istiyorum:

zombie army trilogy- 85 % indirimle 9,75 tl
    sniper elite oyunlarının zombili versiyonu. bir keskin nişancı olarak hitler'in nazi zombi ordusunu durdurmaya çalışıyoruz. 4 kişiye kadar eşli oynama seçeneği de var. zombi kıyametine bayılanlara ilaç gibi gelecek bir oyun.

darksiders 3'lü oyun paketi- 82 % indirimle 83,05 tl
    mahşerin dört atlısı'nı kontrol ettiğimiz ünlü darksiders serisinin ilk 3 oyunundan oluşan bir paket. hack 'n slash sevenlerin kaçırmaması gereken bir fırsat. 100 saat üzeri bir oynanış süresi sunuyor.

dragon's dogma dark arisen- 70 % indirimle 29,40 tl
    açık dünya bir rpg oyunu. sağda solda skyrim ile karşılaştırıldığını görebilirsiniz bol bol. ister büyücü olun ister okçu veya savaşçı. açık dünyası oldukça geniş. hikaye anlatımı konusunda çok iddialı değil ama çok keyifli bir oynanış sunuyor. oyunda birçok mitolojik yaratık bulunuyor. onları kesmek epey keyifli. üstelik oyunun dark arisen isimli dark souls tadında başlı başına bir oyun sayılacak bir dlc'si de mevcut. sizi uzun saatler başına bağlayacağından emin olabilirsiniz.

lords of the fallen- 85 % indirimle 7,35 tl
    souls-like türünde bir oyun. steam incelemelerine aldırmayın. ben her dakikasını keyifle oynadım. tam olarak dark souls oyunlarıyla kıyaslanamaz ama souls-like dünyasına girmek isteyenlerin mutlaka oynaması gereken bir oyun. oynanış süresi ne çok uzun ne çok kısa. bence tam olması gerektiği gibi.

sleeping dogs definitive edition- 85 % indirimle 13,35 tl
    gta'nın uzak doğu temalı olanından diyelim siz anlayın. ama gta ile karşılaştırılması bence çok doğru değil. oyunu en farklı kılan noktası teması itibariyle yakın dövüşün ön planda olması. senaryosu, hikaye anlatımı kesinlikle çok güzel. insanı içine çeken türden. çete savaşlarını, çete-polis mücadelesini işliyor ve çeteye sızan bir polisi yönetiyoruz.

shadow warrior collection- 82 % indirimle 13,86 tl
    üçüncü oyunu geliştirilmekte olan shadow warrior serisinin ilk iki oyununun paketlenmiş hali. iki oyunda da lo wang isimli bir savaşçıyı yönetiyorsunuz ve dünyanızı işgal eden iblis ordularını geldikleri deliğe sokmaya çalışıyorsunuz. düşmanlarınızı ister kılıcınızla bin bir parçaya bölüp çeşitli kombolarla delik deşik edin ister cephaneliğinizdeki birbirinden farklı silahla mermi manyağı yapın ya da havaya uçurun. serious sam tarzındaki oyunları seviyorsanız buna bayılacaksınız.

metal gear rising revengeance- 75 % indirimle 12,25 tl
    mgs hayranlarının yakından tanıdığı raiden'ı yönettiğimiz bir spin-off oyunu. sadece kılıcınız ve siz. hesap sormadığınız bir kişi bile kalmayana dek kılıcınızla her şeyin içinden geçeceksiniz. bir metal gear oyunu olduğu için çok da yazmaya gerek yok diyorum. ama metal gear demişken buradan (bkz: konami) efendiye iki çift laf etmek isterim. ulan konami senin derdin ne ha? getirsene olm önceki metal gear oyunlarını da pc'ye. metal gear oynayacağız diye burada emülatörlerle canımız çıkıyor sen gitmişsin orada paçinko mudur maçinko mudur her ne haltsa onlarla uğraşıyorsun. ulan sene olmuş 2021 ben bütün hikayeyi öğreneceğim diye ps2, ps3 peşinde mi koşacağım? zaten kojima reyiz'i de küstürdün, onun için de sana laflar hazırladım ama şimdi onun sırası değil. içinde şu kadarcık insanlık kaldıysa o oyunları pc'ye getirirsin.

dmc devil may cry- 75 % indirimle 15 tl
    klasik devil may cry oyunlarının izinden gitmeyen yeniden yorumlanmış bir oyun. tam anlamıyla bir dmc oyunu sayılmasa da oynanış olarak çok başarılı bir oyun. dmc serisinden bağımsız olarak çıksa kesinlikle daha çok beğenilirdi.

pumpkin jack- 60 % indirimle 20 tl
    overlord oyunlarındaki gibi dünyayı daha kötü bir yer haline getirmeye çalıştığınız eğlenceli bir oyun.

outriders- 67 % indirimle 95,37 tl- looter shooter ryo türünde oldukça beğendiğim bir oyun. bu indirimlerde en çok almak istediğim oyun olur kendileri.

halo wars definitive edition- 65 % indirimle 10,93 tl
    halo evreninde geçen başarılı bir rts oyunu. oynayacak rts arayıp bulamıyorsanız halo serisine de ilginiz varsa tam size göre.

red faction guerilla remarstered-
    75 % indirimle 7,75 tl
    uzayda geçen patlamalı çatlamalı açık dünya bir aksiyon oyunu arıyorsanız tam size göre. yalnız burada dikkatinizi bir şeye çekmek istiyorum. "patlamalı çatlamalı" ifadesini laf olsun diye yazmadım. oyunda görebileceğiniz her yapıyı havaya uçurabilirsiniz. fizik tabanlı bir çevre var ve bu da demek oluyor ki taş üstünde taş kalmayacak. "hikaye benim için önemlidir, önce çıkan oyun varsa ondan başlamak isterim." diyen varsa tüm oyunların bulunduğu paket 75 % indirimle 22,25 tl.
hesabın var mı? giriş yap