3810 entry daha
  • (bkz: #69374960)
  • burdan aldığım oyunda hep cyka sesi geliyor. filmde muzikte sorun yok. sadece o oyunda surekli cyka duyuyorum. sorun bende mi steamde mi acaba?
  • 2 steam hesabı olup birinden hile yapıp diğerinden normal oynayanların iki hesabının birden banlanmasının müstehak olduğu platform. online oyunda hile yapmamayı öğrenemediniz gitti. düzgün oynamayı beceremiyorsan oynama ya da zaman ayır çalış öğren, taktik geliştir.
  • summer salede ne fos çıktı ama.
  • zamanında zevkle oynayıp, muhabbetin eğlencenin dibine vurduğum ve akşamları kafa dağıtmak için takıldığım ve hileciler yüzünden artık girmediğim ve hatta son formattan itibaren kurmadığım cs:go oyununu barındıran ancak burada nasıl hile yaptığını sanki marifetmiş gibi anlatan yazarların da kullandığı oyun platformu.
  • steam'in geleceğinin konuşulacağı toplantı valve'ın california'da bulunan levye şeklinde tasarlanmış genel merkezinin 33. katındaki 3 numaralı toplantı odasında gerçekleşiyordu.

takım elbiseli kodaman yöneticilerin ve hippy kılıklı, küpeli tasarım ekibinin aynı masa etrafında toplandığı valve'da az görülen bir durumdu. genelde iki grubun at koşturduğu hipodromlar farklı olur, birbirlerinin iç işlerine karışmazlardı. masanın ortasında bulunan kuru pastayı bile nasıl bölüşeceği konusunda anlaşamayacak bu topluluğun arasındaki kovalent bağı sağlayan kişi valve'ın patronu şişko nerd gabe newell'dan başkası değildi.

gaben'ın (biz kendisine öyle sesleniriz) toplantıya gecikeceği haberini göndermesi masanın etrafından yükselen hoşnutsuz mırıldanmalar ile karşılanmıştı. gaben'ın gecikecek olmasından tarafların birbirlerine bilenmeye başladığını anlayınca içinde bulunduğumuz ortama hiç uygun düşmeyen istemsiz bir kahkaha patlattım.

kahkahamın mesnetsizliği karşısında şaşkınlığını gizlemeyen kodamanların "münasebetsiz herif" dediklerini duyar gibiydim. ilk anda amacımı anlayamayan tasarım ekibi, kodamanların kahkahamdan rahatsız olduğunu fark edince "düşmanımın düşmanı dostumdur" görüşünü benimseyip neşelendiler.

tarafların kafa karışıklığını değerlendirip bir süredir gözüme kestirdiğim susamlı kuru pastayı almak için elimi masanın ortasına doğru uzattım. susamlarını döke döke ağzıma doğru götürdüğüm anda tasarım ekibinin içerisinde uzun saçlı, küpeli ve star wars tshirti giymiş olmayan tek kişi ayağa kalktı ve işaret parmağını bana doğrultu. bu half-life 3 projesi için 9 senedir çalışıp tek satır kod yazamamış gaben'in anne tarafından kuzeninin 3. oğlu marvin'dendi.

oldum olası bana gıcık olan marvin, gaben'in yokluğunu fırsat bilip bana saldırıyordu.

"steam'in bugün bulunduğu durumun tüm sorumlusu gurlino'dur. para havuzunda varyemez amca gibi yüzmüyorsak tüm suç gurlino'nun. onun bu şirketten uzaklaştırılmasının zamanı geldi," dedi ve kızarmış suratı ile birlikte sandalyesine geri oturdu.

o konuşurken ben susamlı kuru pastayı yemiş, üzerinde vişne kreması olan ikincisine başlamış iştahla mideye indiriyordum. "aslında içinde olmasan valve eğlenceli şirkettir," derim arkadaşlarıma. bu olaydan sonra inanmayan kalmamıştır sanırım.

dümbelek marvin'in çıkışı, toplantı salonunun havasını içeriye game of thrones dizisindeki ak gezenler girmiş gibi soğutmuştu. kodamanlar tartışmanın kendileri dışında gelişiyor oluşundan ses etmiyorlardı. onların tek derdi bol sıfırlı sunumlar görmekti. 3 gündür aynı tshirti giyip, 3 haftalık pantolonları ile dolaşan bilgisayarcı zibidilerin kendi arasındaki sataşmalar onları ilgilendirmiyordu.

üzülmüştüm. marvin'in çıkışını hak etmiyordum. steam kitaplığımda bulunan 333 oyun ile valve'e yaptığım katkı yok sayılamazdı.

bildim bileli üzüntü beni acıktırırdı. işte yine acıkmıştım. bir kuru pastalara bir marvin'e baktım ve elimi kuru pastalara doğru uzattım. kuru pastaların tıkadığı boğazımı da limonata içerek yumuşattım.

kodamanların birisi konuşmak için boğazını temizledi ve masada bulunan herkese şunu sordu:

"toplantının ana konusuna dönersek; mr. newell'in bizi neden çağırdığını bileniniz var mı?"

bacak bacak üstüne attım, limonatamdan bir yudum aldım ve büyük bir özgüvenle cevabı yapıştırdım:

"tontiş gaben tüm yetkilerini bana bıraktı ve maldivlerdeki malikanesine yerleşti. bundan sonra valve ve steam ile ilgili tüm kararları ben alacağım. hepinizin de amk. özellikle senin marvin."

işte şimdi gerçek kahkaha atma zamanım gelmişti. ama abartmış ve sandalyeden düşmüştüm.

kendime geldiğimde evimdeydim. bilgisayarın karşısında uyuyakalmıştım. ekranda steam'in satın alma sayfası açıktı ve "kredi kartı kabul edilmedi" mesajı yanıp sönüyordu. bilgisayar masamın üzerinde yemeyi unuttuğum bayatlamış kuru pastalar ve yarısı boş limonata pet şişesi bana bakıyordu.

uykulu gözlerle "amk steam'i," dedim ve toplantı odasına geri dönme umuduyla kafayı vurup uyumaya devam ettim...
  • kart kasmak isteyenler için 10 oyunluk şöyle bir paketin aşağıdaki adresten ücretsiz olarak verildiği platform.
    https://gleam.io/…onitron-production-10-games-packs
  • 75 liraya satılan shadow warrior: special edition'ı humble bundle'dan ücretsiz olarak edinip kütüphanenize ekleyebileceğiniz platform.

edit: edit tarihi itibariyle 1 gün 23 saatiniz var.
  • ben bayağıdır kullanıyorum ama detaylarını pek bilmiyorum bunun. oyunu alır oynarım. o kadar.

mesela aynı ağ üzerinde ben kendi bilgisayarıma oyun indirsem, bu oyunu başka iki bilgisayar daha kullanabilir mi?

daha da açık soracak olursam counter-strike global offensive oynamak istiyoruz ofiste. hepimizin de satın alması mı gerekiyor? yoksa birimiz satın alsa diğerleri ondan faydalanabilir mi?

bilgi verebilecek arkadaşların yeşillendirmesi rica olunur. 3 tane 30 yaş üstü adam bekliyoruz.

edit: olmuyormuş evet, teşekkürler.
7630 entry daha
hesabın var mı? giriş yap