365 entry daha
  • umarim basarili olur, bu hepimiz icin en iyisi
  • umarım sayfa sayısı az olur, bu benim için çok önemli.
  • şimdi kendisini insan olarak çok severim. harbi tanısanız siz de seversiniz. az sonra yazacaklarımı da öfkeden yazmıyorum. hatta reklam yapması isabetli bir seçim bence. yapsın abi. adam yaptığı güzel röportajı duyuruyor ne var bunda?

ama son birkaç aydır "sanal dünyada" garip bir adam oldu. biraz ilgiyi kaldıramamış olabilir. içinde ne yaşıyor bilemem. fakat sürekli yazar olarak kabul görmesini teyid etmek gibi bir kaygıya girdi. mesela twitter nikini "ben gidiyorum bak ha" şovuyla silip durdu. sonra tekrar geldi. eminim ki gittiği zaman, milletin "inanamıyorum ya steve gitti" demesi çok hoşuna gidiyordu. bu şovu birkaç kez yaptı. buna gerek yoktu. sözlükte de bu "gidişleri" rutinleşti.

sanal dünya şöhreti kendisini histerik bir adam yaptı. yazdıklarını eleştirenlere küfür etti. üstelik tevazu sahibi değildi (ki olması gerekmiyor göstermemesi normal karşılanabilir). fakat tevazu sahibiymiş gibi zorlama çıkışlar yaptı. bunlara ne gerek vardı... gönlümdeki abilik yeri her daim yerindedir. sanal dünyadaki "eğlenceli adam" listemde ise bu davranışlarıyla aşağılara indi (çok da sikinde değildir ama söyleyelim ben yine de). bence şöyle bir silkinsin, bu kadar kör gözüne parmağım şeklinde davranmasın. biz onu severiz. birikimli adamdır. güzel adamdır. ama ünlü histeryasına gerek yok. ilgi bekleme üzerinden kimlik oluşturmasın. hem etrafa antipatik gelir, hem de eski steve'i arar oluruz.

ayrıca kendisine ağlayarak destek entrysi giren kankalar da fenaymış lan. biraz sert olun oğlum... bu ne pipişlik amınım... resmen bu maskeli balo ve onun sahte yüzleri...
  • kendisini yeni kitabını eleştirenler konusunda "okumadan nasıl eleştirirsiniz yahu" diyerek bir bebek saflığında savunuyor... canım...

inandırmış da bazı insanları, onlar da adam haklı beyler tadında entari girip duruyorlar.

adama demezler mi "e be diz üstü edebiyatçısı daha yakın zamanda ben author'un kitaplarını okumadım okumam da o da edebiyatçı mı, onun yazdığı kitap ne olur ki tadında saldırırken bu mantık nerendeydi?" diye...

ha sözlükteki yazılarından bloglarından yola çıkarak author'a bunu dediysen burada seni eleştiren bir araba dolusu adam da senin sözlük yazılarında yola çıkarak eleştiriyor seni. evet kitabını okumadan. o laf sokmaya çabaladığın author kitaplarını tek tek çıkardı, herhangi bir seriye katmadan; kendi. o adam kitap yazarken sözlükteki yazılarını da silmedi, zira aynı temada ama farklı şeyler yazıyordu.

türk insanı balık hafızalı diye de bu kadar yedirmeye çalışmak ayıp ulan.
  • bence o son linki vermeyecekti. bir sözlükçü bulup onu buraya yapıştırsaydı, şimdi övgü dolu yazıları okuyor olacaktı.

''fenerbahçe o golü atsaydı şimdi bambaşka şeyler konuşuyorduk di mi güntekin?''
  • kendisine ait tek hatırladığım olay twitter'da herkesi takip etmeye başlayıp, insanların da onu takip etmesini sağladıktan sonra herkesi 'unfollow' yapıp muhteşem bir twitter selebritisi olmasıydı. şimdi sol frame'de görünce aklıma geldi.

edit: bu olayın gerçek olmadığını söylemiştir. öyle diyorsa öyledir. birebir olay taraflarından olmadığım için bu entry'inin doğruluğundan şüphe edip etmemekte sonuna kadar özgürsünüz.
  • hakkında bu kadar entry girilince madonna ile basıldı sandığım. meğer sadece kitap çıkarıyormuş. madonna da yaşlandı zaten.
  • zannedersem kitap - tv programı gibi olaylarla me$gul olduğu için gergin olan yazar... anlayabiliyorum ama kendisinin kar$ısındaymı$ gibi duran herkesi aynı safta toplayarak büyük hata ediyor... kendisine kar$ı sistemli bi saldırıda bulunulduğunu dü$ünüyor olabilir ama basit öngörüleri bile a$ırı ciddiye alarak " siz $öyle yapanlar siz böyle yapanlar hepinizi bilmemne" diye entryler düzmesi sözlükte tanıdığımız stevemcqueen e yakı$mıyor.

bakın biz de yazabilirdik böyle hem de madde madde

o kadar sıkıldım ki
    ballandıra ballandıra anlattığın dayaklarda kafana çok darbe almandan dolayı geli$en durumlar sonucu sapla samanı karı$tırmandan
    kendini savunduğun entry inde bile ucuz espriler pe$inde ko$mandan(ranch sos)
    komiklik olsun diye dandik ilköğretim bebesi küfürleri etmenden(viyaklama filan)
    o yanına yakla$tırmayacağını söylediğin adamlar olmasaydı $imdi o adamların parasını sayarken yanlarındaki hatunla ilgili iğrenç hayaller kuruyor olacak olmana , arkalarından hasetle küfür edecek olmana rağmen onları hor görmeye çalı$mandan ( bankada hangi pozisyonda çalı$tığını bilemediğimden seni veznedar yaptım , kusura bakma zaten acayip fantastik bi madde oldu bu)

deyip en orjinal küfürleri yakınlarına yollayabilirdik ama bunları $aka yollu yazarken bile utanıyorum ben , çünkü bu belden a$ağı vurmaktır.

stevemcqueen basit bi öngörüyü bile diğer -kimisi fazlaca üzerine giden- entryler le aynı kefeye koymu$ ve belden a$ağı vurmaya çalı$mı$tır , bunun ba$ka açıklaması yok.

ha bi götü boklu öngörüde daha bulunayım o hepsi manyak , psikopat , komplekslilerden olu$an internet alemi almasın senin kitabını , o kitap 4 satar anca... sen fazla üstlerine gitme istersen.
  • daha sözlükte çaylak bile değilken bana sözlüğü sevdiren, bu sözlüğe yazar olmamı sağlayan adamlardan biridir. hiç konuşmuşluğum, muhabbet etmişliğim, gerçek hayatına dair; entrylerinde paylaştıklarından başka hiç bir bilgim yoktur. şu an bir şekilde ulaşamadığım fakat o zaman dönüp dolaşıp okuduğum baba-oğul, baba-oğul-kardeş diyaloglarında ekranın başından yerlere yatmışlığım, kalkıp yerimden "bir 10 yaş daha erken mi doğsaymışım acaba" demişliğim vardır.

son günlerde, rastladığım bu kadar samimi bu kadar içten entryler paylaşan bu adama yapılan hakaret derecesinde entryler var. hakedecek ne yapmış olabilir diye düşünüyorum, çıkaramıyorum bir türlü. sözlükte yazdıklarıyla bir şekilde insanların kalbine işlemiş bir insanı bu kadar mı istemiyorsunuz? kimin tavuğuna kış demiştir bu adam acaba? yine de o sanki kendini savunamayacakmış gibi oturup da burda onun avukatlığını da yapcak halim de yok tabi.

söz konusu kitap neyle alakalı olacağını bilmiyorum ama ondan bir tane de ben alacağım ve bunun nereye gideceğini düşünmeden.

çünkü neden?

banane lan?!
  • kendisi eleştiri kaldıramıyor bu belli...

eleştirildiğinde, her ne kadar temelsiz ve asılsız eleştirildiğini düşünse de küfüre başvurmadan kelimelerini konuşturamayan edebiyatçı... bir şeyler eksik gibi değil mi?

bak, buradaki eleştirilerin çoğu tavırları ile alakalı zaten. buna rağmen "sigdirin gidin yörraaaam sik taşak okuyuuooon" tavrından vazgeçmiş değil. kendisini eleştirenleri genelleme manyağı yaparak author aşığı ilan etmesi ise çok zekice. kendisine yöneltilen eleştirilerde söylenenlere zinhar cevap vermeyip laf salatası yapması da var tabi.

hem "ben buraları aştım olm bu çöplükte debelenmeye devam edin siz" havalarına girip hem de burada her eleştiriye "amınıza korum bebeler siz ne anlarsınız author aşıkları sizi siktirin gidin" seviyesinde cevap vermesine ise hiç girmiyorum. aa girmişim aslında lan.

offff gördün mü, çok author aşığıyım, burada debeleniyorum, bir kitap bile yazamadım ne malım siktirip gideyim, sik taşak okumaya bayılıyom zaten sitiv'i eleştirdiysem garanti 17-19 yaş aralığındayımdır. zavallılığımı ise söylemiyorum bile sitiv'i eleştirmemden belli oluyordur.

ha bu "çemkirdiğimiz" mecra seni ünlü yaptı onu da unutma bir zahmet.

haydi şimdi gidip binlerce insan follow edip onlar bizi follow edince direkt unfollow'u yapıştıralım. belki 5000 insan hayatında bir ufak değişiklik yaratırız.
72 entry daha
hesabın var mı? giriş yap