• bir ev arkadaşım böyle yapardı. sadece bira, çay, kahve, kola ile hayatını geçirirdi. ben 2 günde 5 litrelik su bitiriyorum. afferim deyin bana.
  • sürekli yaptıgım eylem. bazı günler yarım bardak dahi su içmediğimi farkediyorum. normal bir günde 1 -2 fincan kahve caydan baska su ihtiyacımı karşılayacak bişey de içmiyorum. nasıl yaşıyorum bilmiyorum.
  • günlerdir bu şekilde yaşıyorum. suyu ancak haftada 5 bardak kadar içiyorum...
    onun yerine kah bira kah şarap... bazan kola... çokça kahve... ice-tea, keyfim yerindeyse çay. renkli gazoz... yemeklerle ayran.
    meyve yok arada belki... sulu yemek yok.
    zira yemek de yok. sadece ekmek arası bir şeyler. daha çok tavuklu etli sucuk,salam, sosis ihtiva eden tostlar.
    bazen yemekhaneden çokça pirinç pilavına dayalı yemekler. dönerler... karışık sandviçler.

pek içmiyorum. pek yemiyorum. hareket etmiyorum.
    bugün tek öğünle yaşadım, oturduğum yerden hiç kalkmadım.
    günlük 5-6 saat arası ortalama uykum var...

günlerdir hayatımda mecburu gördüğüm 5 insan dışında kimse ile diyalog kurmadım.
    kitap okumadım. hiçbir şey yazmadım. hiçbir faydalı faaliyette bulunmadım.

ben... heh su diyorduk.
    su genellikle hayatın temeli kaynağı olarak betimlenir.
    yaşamak için su gereklidir.

işte anlattığım gibi ben pek yaşamıyorum. o yüzden su içmiyorum.

dolayısı ile su içmeyen yaşamaz o yüzden su içmeden de yaşamak olmaz.
  • günde en az 3 lt su içen insanların pek de başarılı olamayacağı yaşam şeklidir. su ihtiyacını kola vs gibi içeceklerden giderdiğini düşünüyorsa zaten yazıktır. kola selülit yapar oğlum içmeyin lan. mis gibi su dururken ne gerek var öyle şeylere. erkekte selülit olmaz şeysine güveniyorsunuz ama kola dişe de zararlı. çayın da fazlası zararlı, suyun da fazlası zararlı. hepsinden az az iç mis gibi. derdine ne oldu.
  • bunun sayesinde, gün içinde en az seviyede tuvalete gitmekten insanlar arasında bi prestijin oluyo gibi. prestij kaynağına bak: sidik.
  • su hayatsa bunun adı yaşamak değildir.
  • bir hafta boyunca su içmemek, on iki gün boyunca su içmemek, günde bir bardak bile su içmemek diye kendimizi kisitlamayalim hiç su icmeyen insanlardan bahsediyorum. ev arkadaslarimdan birinin 3 yil boyunca bir kez bile kendiliginden gidip su ictigini görmedim. hatta su ictigini gördügüm tek okazyon benim "martin allahini kitabini sevdigim, yavrucugum evladim, öleceksin hatirim icin bir bardak su ic" israrlarim sonucu ictigi bir bardak sudur. belki de geceleri kalkip gizli gizli iciyordur, nassil bir manyak lan bu diye düsündüm. belki budiste bagladi, hint dedesi oldu, güne$ i$inlarini iciyor dedim. bu adam yüzünden dal degistirip biyolojiye, genetige gecis yapacak, insan vücudunun sirlari üzerine tezler yazacaktim, o da olmadi psikolojiye dadanip su ictigini saklama ihtiyaci üzerine calismalarimla göz dolduracaktim, ama internetten baktim su icmeden de yasanabiliyormus. beyinsizin gün boyu ictigi aldi kolalari, le$ marka ice tealer, kapucino tozlari ve azcik cenesini acmak icin tek yöntem olan alkollü ickiler adami yasatmaya yetermis. ben su paragrafi bile susuz yazdim da susadim. su icmeye gidiyorum. siz de akilli olun yavrum.
  • yeterli miktarda fazla tuz içermeyen sıvı içecek tüketildiğinde herhangi bir sorun teşkil etmez. sağlık için hiçbir sakıncası da yoktur. hatta, bol sulu yemek ve meyveler tüketerek, hiç su içmeden 100 yaşına kadar gayet sağlıklı yaşayabilirsiniz. bir sorun yok yani. dünyanın yarısı böyle yaşıyor...
  • tahminen kasımdan beri yaptığım şey. gerizekalılık. hatta. kasım ayında içtiğim son suyu hatırladığımı çıkarırsan son 2-3 senedir herhalde ayda 2-3 bardak falan içiyorum.

imza: günde 2-3 litre light kola içen gerizekalı.
hesabın var mı? giriş yap