• sci-fi london'da 2006'nın best feature filmi şeçildiği halde konusuyla gayet sıradana yakın az ama öz konuşan karakterlere sahip kimi zamanda biyonanotekno jargonlarının ortalıkta gezindiği diyaloglara ve monologlara sahip optifree'nin sponsor olduğu bol beyazlı 9 canlı vasat filmdir efendim...
  • zaman kaybi.
  • 2006 yılı mahsulu philip chidel tarafından yönetilmiş olan abd yapımı film. chidel aynı zamanda filmin senaryo yazarı, yapımcısı, kurgucusu ve az sayıda oyuncusundan biri. (chidel filmde dr. vick rolunde)

başrollerde alman oyuncu christian oliver (adam schmidt) ve chidel'in her iki filminde de başrolde olan amerikalı dean stapleton (ethan) var.

adam schmidt problemli bir tıp öğrencisidir. bir gün tanımadığı bir bilimadamından bir mail alır. gözlerden ırak karlarla kaplı bir dağ başındaki kulübesinde etikdışı deneyler yapmakta olan dr. vick kendisine deneylerine katılması için çağrıda bulunmaktadır. deneylerin ana konusu diriliş (resurrection) eksenindedir. olaylar gelişir.

modern zamanlara ait bir frankenstein öyküsü ile karşı karşıyayız. diriliş, ölümsüzlük tabii ki her daim insanın ilgisini çeken konular. dolayısıyla film giriş ve gelişme bölümleri itibariyle ilgimi hep üst düzeyde tutmayı başardı ama, finale doğru giden yolda bir süre sonra temposunu kaybetti. özellikle çok zayıf kalan finali ile de açıkcası hayalkırıklığı yarattı. ayrıca, çok sönük kalan bu finalin, sanki çok görkemliymişcesine sunumu ise gülünç olmaktan öteye gidemiyor. vasat sanırım bu film için uygun bir tanımlama olur.

death has its side effects.
  • ben yandım siz yanmayın. izlemeyin, tam bir zaman kaybı. gerçi ben serinin ilk filmini izlemedim ama izlemeyi de hiç düşünmüyorum.
hesabın var mı? giriş yap