• harvey specter karakterinin avukat yerine yaşam koçu olması gereken dizi.
    dizide harvey’in hayat dersi niteliğindeki bazı sözleri şöyle ki;

-the goal isn’t to be rich, it is to be a legend.
    -you want to change your life? change the way you think.
    -sometimes good guy gotta do bad things to make the bad guys pay.
    -i don’t play the odds, i play the man.
    -let them hate. just make sure they spell your name right.
    -don’t run away from challenges, run over them.
    -don’t raise your voice. improve your argument.
    -you’re the ceo of your life, some people need to be hired, and some need to be fired.
    -my respect isn’t demanded, it’s earned.
    -confidence the only outfit you can’t buy.
  • o değil de adliyeye jessica ve rachel’ın giydiği kalem etek ve stilettolarla gitsem yeminle arabadan güvenliğe kadar yürüyemem, değil duruşma, zemindeki kalemlere sürünerek ulaşırım.
  • 7 sezonu ortalama 1 haftada bitirdiğim dizi.
    bundan sonra yazdıklarım spoiler olduğu için 7. sezon sonunu izlemediyseniz aşağıyı okumayın.

dizi o kadar sarıyor ki merak etmeye başladım. acaba bu davayı nasıl çözecekler diye hep ipten alıyorlar neredeyse davayı.
    bu arada amerika'da diplomanız yok ise siz kanıtlamak zorunda değilsiniz onlar kanıtlamak zorunda.

--- spoiler ---

4. sezonunda biraz sıkılsamda sonradan hızlanmasından dolayı diziye bayıldım. oyunculuk çok iyi her karaktere ayrı bayıldım. kendine özgü geçmiş hikayelere dönmeleride çok iyi olmuş, böylece olayın ne olduğunu öğreniyoruz
    --- spoiler ---
  • genel değerlendirme içerir.
    --- spoiler ---

ilk bölümden itibaren tekrar izlemeye başladım ve ilk 3 sezonu çok iyi olup sonra adım adım bozduğunu düşündüğüm dizi. mike'ın dizeye katkısı yadsınamayacak kadar çok ki dizi zaten nerdeyse komple mike'ı avukat yapıp yakalanmasını önleme çabalarından ibaret gibi bir şey. dolayısıyla 4. sezondan itibaren mike'ın yatırım bankacısı olmasıyla bayağılaşmaya başladı. 8. sezonda da mike yok, rachel yok, jessica yok. ne var? harvey, donna, louis, katrina var. gerisi tırt. yeni bi abla* almışlar diziye o kadar itici duruyorki onun sahnelerini atlayacağıma şimdiden eminim.
    --- spoiler ---
  • adamlar nasıl bir ara verdilerse, en başından itibaren takip ettiğim diziyi unutmuşum. netflix'te uyarı geldi "sezon 6 yayında" diye. açtım baktım ilk bölümü, hatırlamıyorum bir şey. sezon 5'e geri döndüm, son bölümünü açtım, onu da hatırlamıyorum. ortalara kadar gittim, hatırladığım bölüm bulamadım. sözlüğe geldim, okuyunca hatırlarım diye. sezon 7 muhabbeti dönüyor. bendeki nasıl unutmaksa artık, utanmazsam sezon 1'den başlayacağım sanırım.
  • iyice boku çıkan, zaten %12'lik kemik izleyici kitlemiz bizi kurtarır kafası ile devam ettirilen dizi.
    geçen sezon daha güzel bir şekilde olarak bitirmeliledi.
  • son 2 aydır aralıksız izlediğim dizi.

--- spoiler ---

8 /1 i de az önce izledim. rachel neyse de mike'sız yavan olmuş/ olacak bir sezon bekliyor bizi belli ki. mike ara ara görülebilir gibi bir umut var içimde ama hadi bakalım. mike ın yerine de sanki harvey-alex üzerinden gidecekler gibi bir izlenim bıraktı bende ilk bölüm.
    --- spoiler ---

dizi de en sevdiğim şey birbirlerine bağlılıkları ve yeni yetişene destek çıkıyor olmaları. 5 yıldır çalışıyorum ama böyle bir şey asla görmedim ülkemde. bunun özlemini çektiğim için sardım biraz da zaten diziye. deli gibi çalışıp karşılığını alabilen, vefa nın semt adı olmadığını (new york da yoktur zaten de) dizide de olsa görebilmek güzel, en azından izleyebiliyoruz.

--- spoiler ---

* new york gibi bir şehirde ya da başka bir yerde, en iyi firmalardan biri olabilmenin ve bunu koruyabilmenin ne gibi zorlukları olduğunu gösteriyor, ah jessica neler çektin

*jessica, donna ve rachel sırf giydikleri için bile izlenir dizi özellikle de jessicanın.

*harvey mike film alıntıları, ilk sezonlarda harvey nin plak koleksiyonu sahneleri, donna nın çakallıkları özlediğim artık göremediğim şeyler arasında

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

sekizinci sezonu basladi.

mike ve prenses yok, benim icin iyi bir sey. daha cok harvey izleyebiliriz.

grey's anatomy' den ozledigimiz izzie (bkz: katherine heigl) dahil oldu diziye, botokslanmis olabilir ve kirpikler bir acaip.

o binaya giren herkes birden cok havali oluyor. kosarken bile artistler.

sanirim baydim, diziye devam edemeyebilirim.

--- spoiler ---
  • 8 sezon tahmin ettiğim gibi yeni gelen samanta karısının iticiliğiyle geçiyor. eğer yanlış değilsem dizide ilk kez fuck kelimesi kullanıldı. sürekli goddamn kullanıyorlardı ingiliz asilzadesi gibi. louis bu geleneği bozdu. goddamn louis!
  • berbat ve zaman kaybı bir dizi.

8 sezondur aynı şeyleri döndürüp duruyorlar. dizideki herkes atarlı. birbirine çocukça laflar sokuyorlar, olmadık şeylere alınıyorlar. harvey sürekli alfalık yapıp arkasını dönüp gidiyor, louis durduk yere birilerine küsüyor, donna yaptığı gerzekçe çıkarımları çok zekice zannedip havalara giriyor falan. bizim yerli dizilerde bile bu kadar iğrenç drama görmedim. 5 dakikalık döngüler içerisinde birisi birisine sinirleniyor, laf sokuyor ve sonra gidip özür diliyor. *yani dizide her bölümde 8 kez bu döngüyü yaşıyorsunuz ve 8 sezondur, her bölüm bu döngü devam ediyor.

yeni başlamak isteyenler varsa, kesinlikle bir daha düşünsünler. ben ettim siz etmeyin.
hesabın var mı? giriş yap