• ekşisözlük yönetimi , mahkeme kararından önce bu tür başlık açan primatları engellese bugün bunlar olmazdı.
  • normal kabul edip susalım mı yani?
  • eğer para alıp şu başlığı açtıysan söyle kaç para şerefin toplayıp satın alalım.

eğer malllığına açtıysan daha fazla oksijen tüketme.

diğer 3. sayfa haberlerinden farkı var (bkz: şule çet cinayeti) ve (bkz: rabia naz vatan) olaylarının.

siyaseti bir kenara bırakarak söylüyorum. bu iki olayda hatta eskiden (bkz: münevver karabulut) olayında adaleti esneten şey “paraydı”.

para ile hukukun satın alınıp bu kadar kör göze parmak misali oraya buraya çekilmesi çok tehlikeli.

neden biliyor musun?

yarın ben de bastırırım parayı öldürürüm birini olur biter. hiç ceza da almam. sonra kan gövdeyi götürsün.

işin bir diğer boyutu: magazinleşen münevver karabulut ailesi dahil bu insanların sesini çıkmasına yardımcı olunmaz ise bu insanların adalet duygusu tatmin edilemez ise o güç sahipleri bu insanların üzerine daha çok gidecek ve sindirecek.

bundan rahatsız isen siktir git şimdi buradan. okuma bu başlıkları engelle olsun bitsin. bir dönem twitterda memesini açan bir kızı sürekli başlık açıp popüler etme peşindeydin. hadi siktir git öyle işlerle uğraş.
  • ne demek baymak ne kadar lüzumsuzsunuz bu başlığı nasıl açıyorsunuz.şule bu ülkede katledilen meleklerden bi tanesı diğerleride. üçüncü sayfa haberleri okuyamiyoruz dolayisiyla tabiki haberimiz olmuyor.bu ülkede okunacak gazetemi kaldi ki ogrendiklerimizi duyduklarimizi savunuyoruz iste.
  • sus lan orospu çocuğu.
  • aslında bana da ilginç gelen durum

şöyle ki;
    abdullah şevki'ye tepki gösterildi ve bu tepki haklıydı. peki elif şafak'ın da kitabında pedofili varmış, kim tepki verdi?

biz toplum olarak bazı şeyleri çok kötü bilip üzerine içimden gelen ne varsa sayıyoruz ama aynı ayarda belki daha kötü olayları görmezden geliyoruz

şule cet olayı suanki deliller ışığında cinayet gibi gözüküyor (mevlam ailesine, kalanlarına sabır versin) ve cinayet ise sorumluları yakalansın cezasını çeksin
    ama olay bir tane değil ki güzel ülkemde, her gün yeni olaylar oluyor diğerleri neden bu kadar ilgi çekmiyor? onu araştırmak ve bu tür olayların tekrar etmesini nasıl önleriz buna odaklanmak daha doğrusu gibi geliyor bana
  • ulan kızın katilleri hakettiği cezayı aldıda biz mi uzatıyoruz. hakettikleri cezayı alana dek konuşacağız.
  • başlığı açan arkadaşa seslenmek istiyorum; adalet bir gün size de lazım olabilir..
  • hiç bir kadın, çocuk ya da haksız yere işlenmiş cinayet herhangi bir şekilde bayma yaşatmaz.
    bu konuda yorum yapmamak, susmak, bununla ilgilenmemek size kalmış olabilir.
    ama haksızlığın çözümünden önce buna karşı tavır alanlarla ilgili yargılama yapmak, bunu yapan kişinin yanlışıdır.

susmayın, konuşun, eleştirin.
    ortada çok büyük bir yanlış var.
    ortada çok büyük bir ahlaksızlık var.
    bu ülkedeki ilk yanlış bu değil.
    ama bir tanesini düzeltmek bile mümkünse, doğrusunu yapın.
    bunu düzeltemiyorsanız bile en azından yanlışa yanlış deyin.

en azından, o karınca gibi, tarafınız belli olsun.
hesabın var mı? giriş yap