şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kariyerleriyle ve türkiye'de transfer olduğu takımına olan katkılarıyla oluşturulmuş, süper lig'de bu zamana kadar oynamış en iyi futbolculardan oluşan listedir. izlediklerim arasında kişisel listem şöyledir:

------------------taffarel---------------
    eboue---popescu---pepe---roberto carlos
    ----------------aurelio----------------
    okocha---emre belözoğlu----hagi----quaresma
    -----------------hakan şükür---------------

yedekler: rüştü, sneijder, drogba, eto'o, guti, alex, appiah, (normalde alex'i tabi ki 11'e dahil ederdim ama hagi'niz olsa alex'i mi oynatırsınız hagi'yi mi allaşkına)

olabildiğince objektif kurdum takımı. subjektifliğe kalsa yazarım 2000 kadrosunu geçerim cidden hehehe

edit: bazı yazarların ısrarla sadece kariyere göre kurduğu 11
    -ribery’i listeye almamamın sebebi, bize metz’den gelip 6 ay oynaması sadece. ribery’nin kariyeri bizde değil marsilya’da başlamıştı.

-drogba’nın, eto’o’nun ve anelka’nın hakan şükür den daha yetenekli ve kariyerli olduğunu ben de biliyorum. ne kadar inkar edip konduramasanız da kariyerinin büyük bölümünü tr’de oynayarak geçirmiş, milli takımda dünya 3.lüğü yaşamış, uefa kupası kaldırmış, türkiye ligi’nin en golcü adamını listeye almamak duygusal davranmaktır.

-bi de eboue yerine kimi yazacağımı bilemedim aq. ciddi ciddi iz bırakan bi sağ bek gelmemiş lige. bi fatih akyel geldi aklıma.

-q7’ye takılanlar olmuş. karakterine olan nefretiniz bu adamın bu lige gelmiş olan en yetenekli futbolcularından biri olduğu gerçeğini değiştirmez. beşiktaşa altın çağını yaşatan adam da q7’dir. konu kilit.
  • emre belezoğlu hım italyan orta saha oyuncusu süper tercih.
  • ------------------------ali uyanık---------------------
    sarbi sarıoğlu---dany nounkeu---ümit özat---semih yuvakuran
    --------------------alioum saidou-------------------
    pini balili---maldonado----mustafa sarp----hakan keleş
    -----------------------ali lukunku--------------------
  • hakan şükür'ün forvette anelka, gomez, podolski, drogba ve eto'o'dan formayı kaptığı ilk 11.

ek: quaresma'nın ribery'den formayı kaptığını da unutmuşum. okocha'yı tam hatırlamıyorum ama onu sağa çekip ribery'i solda oynatırdım herhalde, en azından quaresma'yı oynatmayacak kadar hatırlıyorum kendisini.

ek 2: taffarel'e itirazım yok da, yedeği mondragon. ilk okurken muslera gibi okumuştum da o yüzden itiraz etmemiştim. muslera, engin ipekoğlu, rüştü, karius ve cordoba varken mondragon? ille galatasaraylı olsun istiyorsan muslera'yı koy, kimse itiraz edemez.
  • scumacher
    ilker yağcıoğlu - uche - popescu-roberto carlos
    appiah - emre
    okocha - alex - prekazi
    anelka
  • öncelikle hayırlı forumlar. forumunuza katkı sağlamak istedim.

tanım:
    türkiye ligleri içerisinde en iyi oyunculardan kurulu olan ilk 11 yarışmasıdır. sözlüğün dibine dibine dinamit bağlanan başlıktır.

neyse, gelelim göynümüzün ilk 11'ine.

schumacher tabii ki kalede.
    sol bek roberto carlos, tandem lugano - popescu sağa da atalım gökhan gönül'ü.
    sol açık hagi olsun. ortada okocha ve alex bulunsun. sağ açık tabii ki rıdvan.
    forvette olmazsa olmaz; tanju çolak ve lefter.

yedekleri de yazalım:
    -taffarel tabii ki
    -kjaer - marcelo - eboue - adriano
    - tugay - süleyman seba - talisca - tuncay şanlı
    - drogba - niang

edit:
    şumaher yerine şımaykıl yazmışım, düzeltildi. özelden söverek düzeltmeme vesile olanların g.k. güzel dille uyaranlara teşekkürler.
  • sabri +10
  • lan kafanız mı iyi, benim mi demansım var? schemichel ne ara geldi tr ye?

edit: işbu entry ardarda 2 suserin schumacher yerine schmeichel yazmasına binaen yazılmıştır. biri sonradan düzeltmiş o ayrı.
  • ----------------------taffarel------------------------
    b. korkmaz---- lugano----pepe-----carlos

-------------aurelio---------emre.b------------
    ribery--------------alex----------------hagi

---------------------drogba----------------------

not:mardinspor.
  • gomez
    ribery
    q7
    talisca

emre belözoğlu
    pepe