649 entry daha
  • vitamin eksikliği demiş çoğu kişi ama bence bu tamamen psikolojik durumla alakalı.
    insan olarak o kadar olumsuz şeylerle yüzleşiyoruz ki, birisi bitiyor diğeri başlıyor. ekonomik, sosyal, kültürel ne varsa olumsuz tarafıyla yüzleşiyoruz olayların. artık pahalılıklar, güneş doğmadan işe gitmek, mutsuz insanlarla muhatap olup daha mutsuz hissetmek vb. bunun gibi bir çok etmen var hayatımızda.

en basitinden olay sevgisizlik. hayatımızın merkezinde "sevgi"yi oturtabileceğimiz bir insan yok mesela. dışarı çıkıyorum herkes çift olmuş ama mutsuzlar, sırf sevgilim olsun niyetine, sırf kimse bana yalnız demesin diye insanlar birbirleriyle sevgili olup, birbirlerini tüketiyorlar. iyi de sevgi bunun neresinde?
    sosyal medyada yalancılıktan aşk tazeleyenler, seni seviyorumlar.. birisine seni seviyorum demek bu kadar kolay olmamalı bence. ama işte insanoğlu bu.. tüketmeyi çok seviyor.

hayatımızın merkezinde gerçekten bizi seven ve bizim de sevdiğimiz bir insan evladı olsa, değil vitaminsizlik hiç bir şey yıkamaz bir insanı..
    neyse canımız sağ olsun yeter..
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap