• işe geç kalmanın cezasını uyguladığını iddia eden patron.

http://haber.sol.org.tr/…otografini-paylasti-186211

(bkz: aşiretsiz mafyasız tarikatsız patronsuz bir düzen)
  • eğer benim ülkemde bir işgal olursa bunları yaşayacağıma burada elime geçenler ile savaşarak öleyim,

zulüm göreceği, öldürüleceği korkusu ve endişesi ile ülkesini terkeden suriyeli'nin patrondan zulüm görmesi.
  • çok değil en fazla 10 yil sonra feci geri dönüşleri olacak hareketlerden bir tanesi.
    tünelin ucu bombok bir yere çıkıyor.
  • arkasında devlet olan işverendir.
    yarın plaketi alır. teşviki alır, birkaç suriyeli daha alır, musul operasyonu olacak 400 bin kişi de oradan gelecek onları da alır.

en sonunda diyanet başkanı ve diyanet vakfının başkanı gibi altına son model mecedes alır.

ama hiç vermez.
  • yanlış açılmış olan başlık.
    doğru olan başlık: (bkz: suriyeli işçisine zulmeden göt veren) olmalıydı.
    köle düzeni kalkalı uzun bir zaman oldu fakat artıkları hala yaşamakta.
  • sorsan allah'tan, kitaptan bahsedip namus bekçiliği konusunda tez yazdıracak orospu çocuğudur.
  • eziyet ettiği çalışanına büyük ihtimalle asgari ücret, onu geçtim asgari ücretin yarısını bile vermeyen işverendir.
  • siparişini verdiğim yatak odası takimini montaji için geldiler bugün. 4 kişi geldi 3 ü suriyeli. başlarına da bi tane türk vermiş sayın işveren bey. 3 suriyeliden ikisi o kadar kötü çalışıyorlardı ki dolap kapaklarını yerlere atmalar, malzemeyi taşırken yerlere sürtmeler. adamlar nihayetinde para kazanmak istiyorlar ama bütün takımı sağa sola vurup çizip kırmışlar. haliyle işveren beyi arayıp şikayet ettim ve kurdukları takımı tekrar söktürüp iade ettim. adama da tek cümle kurdum. yanında suriyeli çalıştırıyosun ama bu adamlar işini düzgün yapmıyor. diğer düzgün çalışan suriyeliye maaşı falan sordum. 1500 lira maas, ne yemek ne yol parası ne sigorta ve ürünlerde sıkıntı olduğu zaman bunların maaşından kesiyorlar. bu adamlar zaten zulümden kaçıp buraya geliyorlar ama yedikleri kabada tukuruyorlar.
  • beni en çok kızdıran şey bu adamla oturup konuştuğunda sana siyaset din ve ahlak dersi verecek olmasıdır.
  • "insan" denen varlığa güç verilmemesi gerektiğini kanıtlar nitelikte bir olay. bu hastalıklı toplumda kimin gücü kime yetiyorsa onu ezmekten asla kaçınmıyor. ülkenin başındaki adam neyse yönettiği toplum da bu işte farkı var mı?
hesabın var mı? giriş yap