şükela:  tümü | bugün
 • hiç girip alışveriş yapmadım. yapmam da.
  eğer yaparsam da ya türkçe fiş isterim ya da aldıklarımı geri veririm.
 • gelmesin o zaman. şaka gibi ya. sanki zorla getirildi laflara bak.

  sen rusya'ya gidip türkçe fiş mi istiyorsun?
 • aynı şeyi kürt'ler yapsa kıyamet kopardı. ülke bölünüyor falan filan olurdu. oysa suriyeli'ler yıllardır ülkeyi kendi malları gibi kullanıyorlar. arapça dükkan isimleri, özel okullar falan, ne garip! hem de isteme gereği bile duymadan. kendi ülkesi gibi.
 • (bkz: olmamis olaylara olmus gibi baslik acmak)

  bu suriyeli ve arap sevicilerden de bikkinlik gelmis durumda. onlerine geleni fasist diye yaftalamalari da cabasi.

  cok seviyosan al evinde besle, burada gereksiz gundem yaratma.
 • suriyeli ve arap sevici geldi... açılın... (ben ermeni, rum ve yahudiler'i de çok seviyorum... siz nefret edersiniz)... (hatta, bir zamanlar "bunların tüm kızları orospudur. herkese veriyorlarmış", diye iftira atarak aşağıladığınız bulgaristan türkleri'ni de çok seviyorum... kürtler'i de çok seviyorum... insan olan herkesi çok seviyom... bir sizin gibi faşikleri sevmiyom)...

  hiç denk gelmediğim fiştir.

  adana ve hatay'da suriyeliler'e ait pek çok dükkan var. hepsini belediye kontrol eder. bazılarında arapça tabela vardı. belediyeler kaldırdı. yerlerine türkçe tabelalar geldi. hepsinden de alış verip ederiz. ben ki fiş toplarım. atmam fişleri. muhasebecime vermek için... fişlerin hepsi türkçe ve düzgün.

  o değil de, senin türkiyeli emmi fiş vermiyor. parayı direkt cebe atıyor. devlete vergi ödemiyo... suriyeli en azından fişini verip, vergisini de ödüyo... (fena açık yakalarım).

  şimdi de şiir:

  severim insan sevenleri
  sevmem insan ayırt edenleri
  it araba papyon
  ırkçılık yapanlara girsin kamyon!
 • #80079554

  severim arap düşmanını
  sevmem suriyeliyi arabı
  it araba papyon
  arap yalayana girsin kamyon!

  not: sıçarım suriyelisine de, arabına da!
 • almanya 'daki türk işletmelerinin hiç türkçe fiş kestiğini görmedim o yüzden gerzek gerzek yorum yapmayın..neymiş okuduğunu anlamıyormuşmuş.. anlamasın yaşayacağı ülkenin dilini öğrensin ya da yediyse eğer o kazığın da üstüne su içsin!!!