• yazdım yazdım sildim. zerre fayda etmicek çünkü. neresinden bahsetsen derinleşiyor konu
  • evet
  • daha iyi bir fikrim var; suriyeliler suriye'ye yerleştirilsin.

savaşları bitti, tepemize bindikleri de yetti.
  • evet diyip geçiniz.
  • bu vatanın sahipleri çadırda kalıyorsa onlar da kalsın mesela?

ben devlet baba olsam kız çocuklarımın yanına yaklaştırmam bile, kızlar her zaman özel çocuklar olmuştur, ve dakika bir gol bir, mastürbasyon videosu, taciz iddiası çıktı, siktir git evine al birader boş yapma
  • cevabı "daha ne yerleştirilmesi hepsi derhal suriye'ye xtir edilsin" olan sıçmıktır.

mecbur muyuz biz sonsuza dek bu pislikleri beslemeye? çok seven varsa onlar da defolsun gitsin suriye'ye.

evsiz kalan türkler enkazın başından ayrılamazken, suriyeliler evsiz kaldı diye niçin türkiye'ye geliyor?

yettiniz artik emperyalist beslemeler, yettiniz!
  • sokaklarda daha da tehlikeli bir hal alacakları için, mevcut ülkelerine ötelemek daha iyi olur diye düşündüğüm soru cümlesi.
  • ülkelerine geri gönderilsin.
  • evet sokağa yerleştirilsin ama şam'ın sokaklarına. türkiye'nin en ücra sokağı bile fazla bunlara.

ya da alternatif olarak hiç dışarı çıkmayacaklarsa bunların evlerine de yerleşebilirler.

t: korunaklı bölgesinden foncu ağzıyla konuşan bir cahilin sorduğu soru
  • foncu olmama ihtimali çok yüksektir. allah affetsin, aynı cümleyi birebir kendi öz kardeşimden duydum. s*riyeli depremzedeler başka nereye gönderilecekmiş, böyle bir afette depremzedelerin etnik kökenine mi bakılır mıymış, bu yaşam hakkının ihlaliymiş falan filan. kardeşim diye kalbini kırmadım, kızdım ama uzatmadım.

bu insanlarda ben ortak olarak bir ahlaki konfor alanı görüyorum. 2011-2012 yıllarında kendilerine oluşturdukları bu ahlaki alandan ötesine gidemiyorlar, 2023 yılında yaşadığımız sığınmacı sorunlarını kabullenemiyorlar. bence klinik vaka hepsi ama onlara sorarsanız ben ırkçıyım.
    bunları ıslah etmenin tek yolu o mersin kyk yurdunda 1 gece kalmaları olabilirdi belki ama insan kardeşine de kıyamıyor, bunu diyemiyor...
hesabın var mı? giriş yap