• auuuvv ne kadar şaşırtıcı ya.

şaşırdın mı "din kardeşlerimizi kafir esed'den kurtardı reyizz adamm reyizz ohh" diye sevinen asgari ücretli tavukçu çırağı hamit?

şaşırdın mı "dünya herkesin, sınırlar çok saçma, ekmeğimizi bölüşürüz!!111" diyip 3 suriyeli çocuğa matematik dersi verince kendini mahatma gandhi zanneden barış kelebeği burcu?

şaşırdın mı yeldeğirmeni'nde kiralar almış başını gidiyor, karaköy'de de bir kahve 20 tl olduğundan suriyeyiler'i o kadar da çok sanmayan ve savaş bitince evlerine dönecekler yeaa diyen bartuğ?

şaşırdın mı her gün metrobüste beylikdüzü'nden mecidiyeköy'e suratına dayanmış ter kokulu koltuk altıyla burun buruna, got'un yeni sezonuna 10 ay olduğuna dertlenerek işine giderken mendil satan suriyeli çocuğa 2 tl verince kendini aşşırı iyi hisseden ve kredi çekip yemekli düğün yapacak olan bahadır?

şaşırdın mı en müslüman, en über ahlaklı ama aylık 400 tl'ye sigortasız suriyeli çalıştırıp sonra o suriyeli bir gün kafana tornavidayla vurunca gözünü hastanede açan abdülkadir?

demek suriyeyiler'e vatandaşlık verilecekmiş ve sen buna çok şaşırdın o_0 asdfdşsdfd gerçekten ülkemiz insanlarına katlanamıyorum.
    ulan amaç en başından beri buydu, hani şu bayram tatili için suriye'ye giden suriyeliler haberini okuyunca ağzın açık kaldı ve hemen "sınır kapansın dönemesinler o zaman!!" diye harika çözümünü sundun ya, işte o suriyeliler için gerekirse özel jet kiralanır da öyle geri getirirler türkiye'ye.
    yoksa adam sokakları bok kokan sünni islam devletini ne senle ne benle hatta ne de kendi kitlesiyle kuramayacağının bal gibi farkında.
    vatandaş da yapılacaklar, senin evin kentsel dönüşüme girince sana kayaşehir'den yer gösterip evini onlara peşkeş de çekecekler, yarın bir gün karın, anan, kızkardeşin evden her çıktığında sözlü bakışlı tacizden dolayı ağlaya ağlaya eve de gelecek, sen eğitim fakültelerinde gençlik çürütüp salon masasında kpss'ye hazırlanırken onlar patır patır kadrolu devlet memuru da yapılacak, küçük kız çocuğun daha 8-9 yaşındayken kadınlığından utanma yükünü omuzlarına da alacak, daha neler olacak, seni nasıl s.kecekler sen gör.

insan gibi yaşayabileceğin bir yere şansın varken git yoksa bir süre sonra o şansın da kalmayacak, yalnız öyle her yere gitme, kafasına koyana gitmek inan ki çok zor değil ama ilk gel diyen yere gitme, önce bir araştır, "multi - kulti" denen kavram var mı, çünkü onun multi kısmını 9 ayda bir kedi gibi üreyip sosyal yardım parasıyla daha efektif seks yapmaya gelen ortadoğulular oluşturuyor, kulti kısmına da tacizden ve balkonda koyun kesip kanını giderden akıtmaktan başka bi katkıları yok. bir de gittiğin yerde çalışıp sponsorları olma. şu ülkede yeterince ezildin zaten, git de ahir ömründe gün gör, insan gibi yaşa. hoşçakal.

edit: terörle yaşamaya alıştınız mı merak ediyorum arkadaşlar:
    https://tr.surveymonkey.com/r/7vsqxx9

teşekkür ederim.
  • desteklediğim olaydır.
    vatandaş olsunlar ve üniversiteye ygs ile girsinler
    vatandaş olsunlar ve gss borçlarını ödesinler
    vatandaş olsunlar ve aylık bilmem kaç yüz liralık yardımdan mahrum kalsınlar
    vatandaş olsunlar ve adı ücretsiz, kendi ücretli sağlık hizmetine para versinler
    vatandaş olsunlar ve artık vergi mükellefi olsunlar
    vatandaş olsunlar ve mülteci olarak sadece kimlik ile gidebilecekleri ülkelere pasaport ve vize almak için uğraşsınlar

.
    .
    .
    diye uzayıp gider.

şahsen suriyeli olsam istemezdim, dezavantajları çok fazla.
  • "ulan şu vatandaşlıktan bir biz faydalanamadık be" diye yakınasını getiriyor insanın.

hastaneye gidip muayene olamıyorum gss borcum var.

iş bulamıyorum bir taraftan.

oy veriyorum, verdiğim oy sayılmıyor bile. hile hurdayla seçim sonucu açıklanıyor.

düşüncemi ifade etmek istiyorum. konuşuyorum susturuyorlar. yazıyorum engelliyorlar. vpn ile girip yazıyorum, tehdit ediyorlar.

hava alayım diyorum, ağaçlarımı kesiyorlar.

eleştiriyorum, kafir ilan ediliyorum.

gazete okuyayım diyorum, elime aldığım gazetenin her yerinden salya akıyor. (keşke bunun sebebi köpeğim tarafından getirilmesi olsa)

tepkimi koyayım diyorum, dış mihrakların oyunu ilan ediliyorum.

türk futbol hakemleri tarafından doğranır gibi ince ince doğranıyorum, fakat hep doğrayan taraf mağdur görünüyor.

biz de vatandaş olmak istiyoruz artık ulan!

(bkz: ben bu hükümete falan hepsine karşıyım)
  • abd 1 milyon $, ingiltere 1 milyon £ yatırım yapana vatandaşlık veriyorken biz ülkemizin amına koyan suriyelilere bedava vatandaşlık veriyoruz. süper güç olmak böyle birşey.
  • 1 sene evvel kahve içiyorum yanımda bir suriyeli grup var. 6-7 genç kızlı/erkekli oturmuşlar. türklerin ne kadar gerizekalı olduklarını konuşuyorlardı. bedava sağlık hizmeti, gram vergi ödemeden, en iyi okullarda okuma hakkı vs. adamlar haksız değil. bize topluca sövüyorlardı.

bu gün yabancı bir ülkenin vatandaşlığına geçmek için ya uzun süredir orda olduğunuzu (en az 5 sene ve bu süre içinde verginizi verdiğinizi) belgelemeniz ya da yüklü miktar yatırım yapmanız lazım. bir de o ülkenin tarihini, kültürünü, dilini bilmeniz ve ilgili sınavı geçmeniz gerekmekte. ite kopuğa vatandaşlık verecek bu tayyip sırf kendi çıkarları için. yoksa okumuş, çalışacak, ülkeye katkısı olacak adama ben de tabiki karşı değilim ama hepimiz biliyoruz kime vatandaşlık vereceğini

ben milliyetçi bir insanım kanıma dokunuyor bu adamların sırtımızdan geçinmeleri, bizim kaynaklarımızın bunlara tahsis edilmesi. umarım bu dengeler terse dönecek bir gün.

şimdi bunu okudun ekşici entel kardeşim ne kadar faşist ve dar görüşlü olduğumu yazıp sen de bana küfredebilirsin. atış serbest.
  • (bkz: başkanlık is loading)

makarna, kömür olayına daha aşina değil adamlar. onları da alıştırın iş tamamdır.

tanım : başkanlık yolunda bir icraat.
  • babasının memleketi ya, dağıt vatandaşlığı ne güzel. referanduma gidilsin diyenler var, götümle güldüm. bu adam boşuna o kadar muhtarı topluyor her hafta zaten, boşuna mahkeme denetimi yasası değiştiriyor. bir bok olmaz referandum olsa bile. muhtarlar ayarlar işi. bundan sonra türkiye'de olacak tüm seçimlerde yapılacaklar gibi... aslında gerek yok bunlara da, kitlesi zaten ne derse onu yapacak. çocuğu, torunları mutlu bir ülkeye gözlerini açmayacak ama referandum akşamı "nasıl koyduk ama" diyecekler yine.

saddam'dan kaçan kürtleri aldılar memlekete zamanında neler oldu, al şimdi de suriyelileri 20 seneye hatay'ı falan kaptırırız. gram üzülüyorsam ne olayım. ben artık bu ülkede olan hiçbir şeye üzülmüyorum. attım bacağımı bacağımın üstüne büyük çöküşü bekliyorum. tıpkı aklını kullanmayan her toplum gibi biz de yok olacağız. bunları söyleyince biz hain oluyoruz sonra. varsın olalım. alın vatandaşlığa suriyelileri. içlerinden bir sürü dini bütün canlı bomba çıksın ne güzel ama din kardeşi onlar sorun yok, reis sallar yine kuran'ı miting meydanında düşünme yetisi kaybolur kitlesinin.

alın suriyelileri, tüm dünyadan soyutlayın türkiye'yi. dünya bilime koşarken biz sabah erken kalkanın birbirini öldürdüğü ortadoğu bataklığına koşalım. atalarımız bu ülkeyi bize başka ülkenin vatandaşlarına dağıtalım diye bıraktı zaten. üzüleni siksinler ya, kurunun yanında yaş da yansın, yansın memleket amk. su veren itfaiyenin hortumunu siksinler.
  • (bkz: al vatandaşlığı ver oyu)

(bkz: takibe takip)

büyük müjde (! ) . çok büyük müjde.
  • oturdugum yerden bana fasistligin kralini yaptirmis rte beyani. yemin ederim asil amerikanin, israilin oyunu basli basina bu adam.
    hazihazirda bu halkin cogu zaten cahil, kultursuz, gorgusuz, pis, hain iken onlari nasil medeniyete ulastiririz diye dusunmez iken, bir boy buyuklerini ulkeye toplamis oldugu yetmezmis gibi, ulkenin agzina daha sicilmasi icin bir de bir dunyasina ibrikcilik yap. her yeri doldur. ulkenin tasina topragina sictir.
    sokaga cikamiyor vatandas. hafta sonlari acik alanlar mangal kokusu, parklarin sidik, piknikcilerin ceri copu icinde. sokaklarin caddelerin dilenci, gaspci dolu. birak kadini, erkekler dahi sokakta yururken bile sapiktan tacizciden korkuyor. tacizi gec kalabalik bir yere giderken lan acaba patlayacagiz mi diyoruz? can guvenligin yok. ulkeyi terkederken pkksindan ayri isidcisinden ayri oluyor insanlar.
    egitim kurumlarinda cinsel istismarin tavan yapmis colugun cocugun psikolojisinin agzina sicilmis, akli basinda kesim uremeye korkuyor. cocugu olanlar paranoyak olmus. herkes tedirgin. ekonomin firsat pesinde eli sikinde taksicilerinden ibaret, ulkende fabrika bacasi tutmuyor. uretim insaattan ibaret. turizmin hakeza bokun karesi. dunya seninle allllayin kralini gecsin, iyice uluslararasi ibis ol. ya o cok ovundugun camiilerine bile ayak kokusundan, ter kokusundan girilemesin. hepsini gec hepsini. ulkedeki insanlar girtlak girtlaga dusmus. ayrimciligin dibine vurmussun. nifagin allahini sokmussun. millet birbirini bogazlamaya yer ariyor. bu sikismekten baska bir bok bilmeyen suriyelilere, milletle dalga gecerek verdigin ayricaliklar yetmezmis gibi bir de vatandaslik ver.
    ne kurtaracak bizi bilmiyorum. muhalefetin bir halt becerebildigi yok, ordu 3 maymun. ısyan cikarsan, sokaga dokulsen direnisin kiriliyor, provakatorler sebil akiyor, manipule oluyorsun. yok mu bir ataturk ya? yok mu bir kurtulus? bu itin, ugursuzun, hirsizin devri nasil bitecek?
    yemin ederim hicbir umudum kalmadi.
  • normalde ota boka sokağa çıkalım diyen tiplerden değilim ancak bunun için saniye düşünmeden çıkarım. 3 milyon kişiyi vatandaşlığa almak ne amın oğlu. biz vize almak için dedemizin kütüğüne kadar verirken adamlar 3 milyon kişiyi vatandaş yapacak, yetmeyecek yeşil kart benzeri uygulama başlatacak yıllarca sırtımıza kambur edecek. kendin 10 seneye ölüp gideceksin, çocukların mal varlığıyla istediği ülkede yaşayacak ya biz ne olacağız? allah akşına geber artık geber de kurtulalım ne pis siyasetin varmış senin.
hesabın var mı? giriş yap