• gece gece özeleştiri yapmama sebep olmuş yarışma...

ne duygusuz, ne yoz, ne kaldırım taşı kafalı, ne toner kartuşu kıvamında bir insanmışım ben ya...

bu yarışmanın yarışmacıları ailelelerini ve arkadaşlarını 1 ay görmediler diye çılgınca ağlayıp, zırlıyorlar. hani ben olsam "iyi lan 1 aydır, tropik bi adada mankenlerle falan kafa dinliyoruz" diye sevinirim. ne biçim insanmışım ben yahu?

nihat doğan ağlamaktan yerlere yatıyor. neymiş efendim arkadaşı gelmiş? arkadaşı da erkek lan... göbekli bi adam böyle... o'nu 1 ay görsen ne olur görmesen ne olur nihat? bi de ağlıyor bu adam adaya geldi diye...

tevfik: "baba! baba!" diye seviniyor. arkadaş 40 yaşında adamsın, hiç mi 1 aylığına babandan ayrılmadın? bu ne baba sevgisidir? kucaklamalar falan... mesela ben babamı o şekilde kucaklamaya kalksam gelişine tekme atar bana...

taçmin, ebru ve özge trio'sunu zaten geç... koskoca kadınlar: "annneeeaaa! ühüüüüğğğ! ühüüüüğ" diye sümküre sümküre ağlıyorlar... valla bunları alan adam geri getirir, ben şimdiden söyleyeyim... bu nasıl bir kendini paralamaktır? sanki eviniz yandı.

o değil de acun taner'in yakını olarak meter'i getirmeyi akıl edememiş ya çok gözümden düştü... (bkz: meter mevsimler)
  • asdasdasd olm çok muhteşem.

herkese ödül olarak annesi, karısı falan gelirken nihat'a alacaklı gibi bir abi gelmiş. kimse yakını olduğunu kabul etmedi, bunlar da adamı kahveden topladılar herhalde.
  • nihat doğan'a büyük ayıp edilen yarışma. ödül oyununa herkesin akrabası gelirken nihat'ın veresiye yazdırdığı büfeciyi getirmeleri şık olmadı. adam 200.000 kilometre yolu gelmiş, insan en azından şu çocuğa bir bayrak, bir oyuncak metro falan getirir. nihatım adaya geldiğinden beri metro'yu özledim, bayrağımı özledim, peynirimi özledim diyor, getirdikleri adam çekmiş haşemayı sallana sallana geliyor. hadi bayrak ve oyuncak metro getirmedin, bari pişmaniye alsaydın be adam.
  • pascal nouma'nın önce nihat doğan'ı döveceği, sonra da bayan yarışmacılardan birisine tombala çektirmeye çalışacağı yarışma olacaktır.
  • bu yarışma sayesinde nihat doğan; cihan harbi zamanında kocası savaşa gittiği için yalnız kalan eşlerin halini anlama fırsatı bulacak. eve ekmek getiren bir tefik yok artık. kısmet.
  • --- spoiler ---
    ve ünlü düşünür niyat doyan aç kalır.
    --- spoiler ---
  • programın adı değiştirilsin bence, acun'un hayal dünyası olsun.

acun: nihat, şimdi sen sakatlanmış numarası yapacaksın, sonra da oyundan çıkacaksın.
    delikanlı nihat: tamamdır acun abi.
    acun: derya sen de ikide bir düş, taner kazansın.
    derya: peki tamam.
    acun: nihat, taner kazanınca çirkeflik yap beni götür diye.
    delikanlı nihat: ayıpsın acun abi, çirkefliğin allahını yaparım.
    acun: taçmin sen adada yalnız kalmışsın gibi yapıcaz, zaten ben her şeyi düşündüm geçen yılın birincisi gelecek yanına.
    daçmin: tamam ben uyarım.

---

acun: derya, "otelin manzarası çok güzel" de otele gidince.
    derya: iyide aynı manzara burada da var.
    acun: bana cevap verme, dediğimi yap. benden iyi mi bileceksin. otelin reklamını yapmamız gerekiyor herhalde. bak daha birinci kim olacak karar vermedim ona göre.
    derya: peki.

---

acun: beyler şimdi hepiniz, arko nem havlularıyla duşa girin bakiim. heh şöyle.

---

acun: daçmin aman ne diyorum ben taçmin, sen arada ağlayacaksın falan, ok?
    daçmin: tamam ben uyarım.
  • yengece ip bağlayıp 'gel gel oğlum hamza' diye kumsalda gezdirdiğini görmemle taner'in gözümde bir kat daha büyüdüğü yarışma.
  • ve acun kazanmıştır.
  • ne zamandır ev arkadaşı arıyordum gerek kalmadı. bugün gökhan denilen mıymıy elemana olan kıllığım vücut buldu, adı mıymıytobelli. kendisi italyan, küfür etmeyi ve sörvayva izlemeyi seviyor.

şimdi bu gökhantoya neden kılım;
    sörvayva'ya geldiğine vay efendim burası tam bana göre falan gibi bik bik ediyordu bu arkadaş. bunları helikopterden attıkları gibi boğulayazdı eleman. vira pisssmi biraz bekleyeydin yeğen bu ne çabuk aciz duruma düşmektir.

-yemek toplamaya çağırırlar gitmemek için mazerete gel; "açım". lan gel uzan deseler yok hacı çok yorgunum mu dicen.
    -annemi özledim diye ağlar daha bir ay olmadan.
    -yarışmalarda yalvarırlar da öyle oynar zorla. hastaymış beyfendi. la yörü.
    -hep bi böyle ezik tavırlar. la ayıboğan gibi adamsın atılgan ol biraz. yırt parçala.
    -taner reyis'e gerizekalı diyor :(
    -aha bu elemede neden olduğunu anlamadığım şekilde atarlandı tanere. sanırım lan millet üstüne gidiyor bir tekme de ben vurayım da bir daha bana bulaşmasın deyü yaptı bunu. yakışmadı gökhan. taner senin abin sayılır.

masterchef'deki hüseyin denilen slow motion arkadaşa benzetiyorum tavırlarını. bir de frame özlem'e. bir de selena hektor'a. küçük besleme bilgeye. aha bez bebek başladı.
hesabın var mı? giriş yap