• en büyük projelerinden biri olan exen istanbul'da uzun bir bekleyişten sonra carrefour açıldı mart ayı sonunda. markete gidip alışveriş yapınca görüyorsunuz ki alkollü içki satışı neredeyse diğer bütün carrefour'larda olmasına rağmen bu carrefour'da yok. market görevlisine sebebini sorarsınız (hani bazen alkollü içki satış lisansını almak zaman alıyor, ondan olabilir diye) ve aldığınız cevap "suryapı bu şekilde istyor" olur. teyit amaçlı site yönetimine bir mail atarsınız, gerçekten böyle bir şey var mı diye, cevap "evet"dir. carrefour ile yapılan kira sözleşmesinde alkollü içki satışı yapılamaz diye madde koymuşlar.

kendi yaşam tarzını, başka insanlara zorla dikte ettirmek uygarlık değil, zorbalıktır, faşistliktir, yobazlıktır. bu yüzden lütfen şu reklam sloganlarını "uygarlığın mimarı" olarak değil de yobazlığın mimarı olarak değiştirsinler.
  • "az az ödeyim üstü kalsın" temali reklam filmiyle beni hayattan sogutan sirket. reklamda oynayan hatun da bildigin yeteneksiz. azalarak bitsin istiyorum.
  • reklamını yapan şirkete yüzyılın reklam firması ödülünün verilmesi gereken yapı firması. "basur yapıyor" diye bir tanıtımı dünyanın hiç bir yerinde bulamazsınız.
  • sur yapı antalya projesinden 2019 sonunda daire alma gafletinde bulunduğum firma. 2021 hazirana teslim ederiz dedikleri dairenin yapımına, 2023 şubat itibariyle daha başlamadılar. sözleşmede yazan kira yardımını sorduğumda "vermiyoruz, dava açın" yanıtı aldım. inşaata bugün başlasalar ne zaman teslim ederler allah bilir. bulaşılmamasını tavsiye ederim.

not: 2024 mart itibariyle inşaata hala başlamadılar. temel dahi atılmadı.
  • 2016'da teslim aldigim ve bu tarihten beri icinde oturdugum evime tum odemeleri yapmama ragmen hala tapu verememis insaat firmasi. bu firma tapu veremiyor arkadaslar.anlamayan yazar ve potansiyel yatirimci arkadaslar icin tekrar ediyorum.suryapi ta-pu ve-re-mi-yor.
    suryapi'nin iflas etmesi durumunda evime ne olacagina dair bilgi verebilecek yazar arkadaslara selam cakar,pek degerli yardimlarini rica ederim.
    edit: yasal yollara basvurarak nihayet kat mulkiyeti tapumu almis bulunmaktayim.avukatim bir daha suryapi davasi almamaya and icti.3 ayda avukati bile yildirdilar.
  • vitrini iyi içeri girince salı pazarı gibi duruma maruz bırakan, satana kadar mantığı ile yönetilen, sonrasında müşteri memnuniyetini iplemeyen sorumsuz, iyi yönetilemediğini merkez çalışanlarının tavrı ile görebileceğiniz ancak pazarlaması başarılı şirket.
  • iş görüşmesine gitme gafletinde bulunup aslında işe aldıkları çalışanın yeterliliği ve mesleki tecrübesinden çok, siyasi görüşü ve geziye katılıp katılmadığıyla ilgilendiğini anladığım, siyasi eksende durduğu yer itibariyle önü bir süre daha açık kalacak, beton aşığı, rant sevengillerden, yap-satçı inşaat firması.
  • hakkatten bu ne be ? dilime takıldı bu basur yapı cingılı. exen istanbul'un önünden her gün geçmek zorundayım.
    her geçişimde ba ba basur yapıyo diye başlıyorum. bir de 3 oda bir salonunu 1 buçuk milyona satıyormuş o evlerin. gazetede gördüm. üstü kalsa nolacak. altı basur yapıyo zaten.
  • son reklamlarında ajda pekkan şarkısı kullanmış firma. ama ajda pekkan sesi kullanamamış, olur öyle tabi de keşke hatun sesini ajda'ya benzetmeye çalışmasaymış. her duyduğumda kusasım geliyor, o nasıl rezil bir ses.

edit: lan galiba ajda seslendirmiş abbov, emekli olma zamanı gelmiş artık.
  • antalya'da üstlendikleri kentsel dönüşüm projesiyle gümbürdemelerine az kalmıştır.
    ziraat bankasından, çok büyük siyasilerin(evet en büyük olanı, aklınıza ilk gelen kişi) yardımları neticesinde alınan krediler işe yaramıyor demek ki. yüklenici ve alt yüklenicilerin parasını 4 aydır ödeyemediği kulaktan kulağa dolaşmaya başlamışsa ortalık karışacak demektir. demek ki neymiş, arazide payı olan hak sahiplerine verdikleri konutları, biz bunları sattık, tanıtım öncesi şu kadar satış hedefi yakaladık demek batmakta olan şirketi kurtarmıyormuş. buraya para ve umut bağlayan yurdum insanına geçmişler olsun. zira bazı şeylerin eli kulağında.(fısıltı gazetesi)
hesabın var mı? giriş yap