şükela:  tümü | bugün
 • bursa'da gerçekleşmiş olay.

  "akıllara durgunluk veren olay bir avm'nin yemek katında meydana geldi. iddiaya göre, tansiyon hastası olduğu öğrenilen genç garson, şekeri bir anda düşünce büfedeki 2 tl değerindeki bir kase sütlacı alarak mutfakta yedi. bunu gören işletmeci, garsonu sadakatsiz davrandığı için tazminatsız şekilde kovdu."
 • ahlâksızlıktır. her boku ifşa eden internet alemi şu dükkânı da ifşâ etse de insanlar da bilse neresiymiş.

  ...........

  zorunlu edit: bi yazar uyarmış eleman düzenli hırsızlık yapıyormuş uyarılmış daha önce birçok kez diye.

  diyecek bir şey yok eğer böyle ise. bu konuyu hırsızlık boyutunda ele alacaksak konu adlidir ve polise haber vermek gerekir.ha bahsi geçen konu şeker düşmesi ve sonucundan zorunlulukla ilgili bir ihtiyaç gidermekse o da ayrı konu.
  amma çetrefilli ülke ya!
 • çalışandır diye yiyemez mi. parasını versin yesin.
 • yargıtay tarafından karar bozulmuştur.

  burası muz cumhuriyeti değil yok öyle sütlaç yedi diye işten atmak.
 • işletme sahibi, elemanım ağzını şapırdatarak yiyordu derse davayı kazanır.

  edit: mesaj atanlar, mal mısınız? ironi yapıyorum. işletme her türlü haklıdır. para kazandığı bir malı, izinsiz tüketemezsin.

  ne kadar hak yiyen orospu çocuğu varsa mesaj attı. mahkemeler işçinin hakkını korurmuş. evet doğru mahkeme işçiyi korur. ama mahkemeler, işçi haklıysa hakkını korur amk. tansiyonun düştüyse git işletme sahibine söyle. hatta canın çektiyse git söyle. adam iki liralık mal için sana yeme mi diyecek? sağlığın söz konusu, gerekirse 100 lira yedirir. izinsiz yapılan her şey, hırsızlıktır, hak yemedir, orospu çocukluğudur.

  edit: ekşi sözlük hak yiyen hırsız göt verenler seri eksilemiş.
 • tamam da başlık çok yanlı şekilde açılmış. bu şekilde başlık açarsan insanlar için yanıltıcı olur. hadi başlık sınıra takıldı. bari açıklamaya yazsaydın bedelini ödemeden yediğini.ha kasadan para çalmışsın ha işletmenin ürününü para vermeden yemişsin ayni hesap.

  t: is yerinde çalışan kişinin bedel ödemeden ürün alması/yemesi ve tekrar eden süreçte yine bedel ödemeden yediği sütlaç yüzünden is yerinden kovulması.
 • yine lince maruz bırakılacak işletme.
 • işci adam kimsenin sikinde olmaz kardeş. tanrı ve devlet devamlı patronun safındadır.
 • normal olan da zaten işten atılması değil mi?
  arkadaşlar aklınızı başınıza alın, kimse kimseyi sadece sütlaç yedi diye atmaz.
  öncesinde yaşananlar, dikkate alınmayan uyarılar muhakkak vardır. olduğu da mahkemeye ifade edilmiş.
 • yanlış is garsonun yaptığı ama yazık aslında. çok kötü günlerde yaşıyoruz. ama bunlar hep aşırı nüfustan. o garsonun en az üç kardeşi olduğuna eminim... iş yok, olursa ücret düşük, bir sütlaç bile senden kıymetli. bu ülke 50 milyon nüfusa sahip olsa böyle mi olurdu?

  suriler, afganlar demeyin, nüfus nitelikli olunca onlar da olmaz, veya ihtiyaç kadar olurdu...