• burger king 1995'te
    sbarro ise 2007'de bünyesine geçmiştir.

ayrıca ata grubuna bagli gayet buyuk bi $irket.
  • ata holding'e bağlı bu gıda kolunun restoran inşaatlarını, yine aynı holding bünyesindeki ekur inşaat yapmaktadır.
  • mülakat sonunda "tamam bizi için uygunsunuz, pazartesiden itibaren avcılar'daki şubemizde üç ay boyunca eğitim alacaksınız" diyen, "iyi ama benim iki ay sonra düğünüm var, mümkünse bu eğitimi edirne'de alsam" diye öneri sunduğunuzda "burda sizin evliliğinizden daha önemli bir şeyden bahsediyoruz, bence düğün tarihinizi ileri atın" diyebilecek kadar egosu himalayalarda gezinen bir ik müdürü çalıştıran şirket.

"lan hem günde 12 saat, haftada altı gün çalıştırıp, pazar hariç bir gün izin veriyorsun, karşılığında verdiğin maaş 800 tl*. bu kadar özgüven sahibi olmaktan hiç rahatsız olduğunuz oluyor mu?" diye haykırmak istedim ama yapamadım. o an plazanın 7. katındaydık ve sayıca benden fazlaydılar. götüm yemedi açıkçası. politik bir şekilde "hayatımda evliliğimin önüne geçecek kadar önemli bir şeyin sorumluluğuna girmeye hazır olduğumdan emin değilim" dedim. cümleyi bu kadar dolaştırınca kafası karıştı; zaten direk etmek istediğim küfrü aynen anladı. kızdı bana. sert bir şekilde iyi günler diledi. ben dilemedim. ben de ona kızdım.o günden sonra da burger king'e hiç uğramadım.
  • burger king'in yaninda basarisiz sayilan popeyes ve sbarro'nun yukunu daha ne kadar sirtlamaya devam ettiklerini merak ettigim sirket.
  • suanki sermayesi 32.400.000 tl'dir. oha diyorum. ayrica forlan cok pis koydu az once hollanda'ya.*
  • en sevdiğim fast food restoranlarını bünyesinde barındıran şirket.
    (bkz: burger king)
    (bkz: popeyes)
    (bkz: arby's)
    (bkz: sbarro)
  • bu son yıllarda, (ozellikle 2008 civarından sonra) deli bir şekilde, sanırsam "her ilçeye 2-3 burger king!" mottosu edinmiş şirket.

eskiden koskoca izmir'de burger king sayısı 2-3'ü geçmez iken, en son 20-30'larda seyretmekteydi..

"zarar etsek bile, her yerde ulaşılabilir olalım." düşüncesini uygulamaya koymaya başladılar.
  • 2013 yılında usta dönerci markasını yaratmıştır ve an itibariyle bu markanın 9 tane restorantı bulunmaktadır.
  • burger king china'nın da çoğunluk hissesini elinde bulunduran firma. bu hızla giderlerse çin'deki burger king sayısının türkiye'yi geçeceğini öngörüyorlar.

şirketin ortaklarından birisi de ömer üründül. şirketin misyonu burger king blokları arasındaki boşluğu* tüm dünyada en aza indirmek.
  • bunyesinde popeyes ve burger king in turkiye temsilciliğini bulunduran omer urundul un baba mirası ortak olduğu şirket.

bugün popeyes ta bir genç kızımız hemen yan taraftaki burger king i isaret ederek
    -onlarin patetesi on numara bi kere hem ortaksiniz onlarla biliyorum ikiniz de "tat" ketcaplarinin restaurantisiniz ama sizin patates lastik gibi dedi.

lan once bi hepimiz dumur olduk falan düşünce yetimizi bi yitirdik, gittik geldik. sonra adana sicagindan bunlar hep deyip oradan hizla uzaklaştık.
hesabın var mı? giriş yap