• arkadaşlar bu topluluk sadece yeni mezun insanlari sömürmuyor. sahibi olduğu fastfood sirketlerinde çalışan her insan az paraya cok calisip mesai ucretlerini alamaz ayrica yemek olarak para ya da yemek kartı vermek yerine 2 liraya mal olan iğrenç en ucuz hamburgerlerinden yemenizi isterler. baş kaldırdığinizda kapiyi gösterirler. çünkü ülkemizde somurulecek ve bu duruma sukredecek binlerce insan olduğunu biliriler. üzerlerinde binlerce insanın ödenmemis hakkı vardir. malesef ülkemizde hizmet sektörünün büyük çoğunluğu bu durumdan ibaret.

tanım yaklaşık 10 yıldır protesto ettiğim sirketler topluluğu.
  • karsindakinin mustakbel is arkadasin oldugunu unutan... hem de uc kurus az maas vermek ya da maas vermeye 3-5 ay gec baslamak gibi adi bir neden icin bir insani kiran... sadece yasi buyuk daha uzun zamandir ise gidip geliyorsun diye kendini karsindaki insandan ustun gorup saygisizca konusan... sinirden, heyecandan vs gozu dolunca da "mendil vereyim istersen" diyen su insana bir bak yaa...
    allahim su is hayatindan katil olmadan kurtar beni, bu insanlar ne yapiyor yaa...

tab gida seni de boykot listeme aldim, bagdat baharat gibi.
  • kurumsallık dışı uygulamalarının yabancı ortaklarına bildirilmesi gereken şirket.
  • ık uzmanı "burada herkes o 2 dili biliyor" dediği anda iş görüşmesinde rezil tavırlara maruz kalan arkadaş keşke "isterseniz görüşmenin kalanına rusça devam edelim" deseydi, tabii ki rusça... sonra o ık bozuntusuna mendili siz uzatırdınız.
  • hangi departmanında işe girmek için başvurulduğunu merak ettiğim şirket.

tab gıdada herkes ingilizce ve rusça mı biliyormuş?

bir zirve'de tanıştığımız meslektaşlarımız turnover nedeniyle eğitim v.b. tüm yatırımların boşa gittiğinden yakınıyordu.

7 yıl ik 4'ü kurumsal eğitim tecrübem var. turnover 'ın %50'nin üzerinde olduğu bir şirkette ik başarısızdır. hiç bir departmanda kalifiye eleman bulunamaz. öyle iki dil bilen kalifiye eleman filan da pek durmaz. buna sözde gmy de dahil.

son çalıştığım şirketteki ik gmy'si %3 zam aldığı için yakınan müdüre "üç kuruşun hesabını yapmasınlar" diyordu. bu tipler hasbelkader gmy olmuştur. kendileri 30-40 bin maaş aldıkları için millete böyle yukarıdan bakarlar.

kendisiyle ingilizce mülakat yapmaya talibim. ama alırım anahtarını (unvanını).
  • ik direktörü aşağıdaki rezalete sebep olmuştur:

(bkz: #71148056)
  • olay bahsedildiği gibi geliştiyse saygısızlıktır, firmanın bahsi geçen saygısız haricindeki yetkililerinden biri adayı arayıp en azından bir özür dilemelidir. stres mülakatı diyenler olmuş, stres mülakatında ne zamandan beri dördüncü görüşmesine geldiğin işin tanımı değişiyor ve geçici bir pozisyon teklif edilir olmuş? keşke arkadaşımız gereken cevabı o anda verseymiş bahsi geçen densize.
  • fast food şirketi değil mi sonuçta.
    beter olsunlar. gidin bu ülkeden. rusya'da açın fabrikanizi. vazgeçtim kapatın kendinizi
  • şahsi boykot listeme eklediğim, zavallı acınacak kişilere ik görevi veren kurum (!). alın size stres mülakatı. çözün bu problemi pek sevgili ik gym, cfo, ceo.
  • makamı mevkisi kendisini tatmin etmeyip yeni mezun çocuklara sardıran komikli ik yöneticilerine sahip firma.
hesabın var mı? giriş yap