şükela:  tümü | bugün
  • yapılan özelleştirme ihalesi neticesinde türk pipo tütünü, yayladağ pipo tütünü, tömbeki tütünü ve tatlısert sarma sigara tütünü haklarını ve 25 ton tütünü 305 bin amerikan dolarına devralmış şirkettir. tam açılımı tabac turc nargile ve pipo tütün sanayi ve ticaret a.ş. olan şirket medtur gıda turizm maden san. ve tic. a.ş. ile fem ogg grubu tarafından kurulmuştur.

    http://www.tabacturc.com.tr/

    http://www.oib.gov.tr/portfoy/tekel.htm
  • dağıtım ağı berbat, ürünlerinin paketlemesi ondan da rezalet olan firma. izmirde hiç bir yerde ne yayladağ ne de türk pipo tütünü bulabiliyorum ki adamların fabrikası menemende. ürünlerin paketleme kaliteleri tezgah altı satılan kaçak tütün paketlerinden bile berbat. bir şekilde tpt ve yayladağın geçmişte üretildiği formülleri kullanarak balına üretim yapıyorlar. bugün öğrendim, tütünleri yapan usta pipo içmiyormuş. çok merak ediyorum tütün eksperleri var mı diye.

    izmir, bitlis, karadeniz gibi dünya üzerinde meraklısı çok olan yurdum tütünün sen değerini bilmez, adam gibi dağıtmaz, kıytırık paketlerle satar elindeki potansiyeli boşa harcarsın ama elin gavuru gider o tütünden mcclelland - smyrna no.1 diye, mcclelland - classic samsun diye mis gibi teneke kutularda üretim yapar.
  • muhtemelen batmış olan firma, zira şu anda fabrikası 3. sınıf gerilim filmi mekanına dönmüş, in&cin top oynuyor.
  • e mail adresi çalışmayan firma. yayladağı tütünü siparişi için çaresiz kalınca girdiğim sitelerinden kendilerine ulaşmak mümkün değil. yayladağı tütünü devri kapanmış zannedersem