şükela:  tümü | bugün
 • sıcakta yapılan eyemler arasında markette boş boş gezinme eylemini yerine getirirken bahsettiğim firmaya ait üstünde üniforması olan bir çalışan ürünleri toparlarken sinirli ve biraz mutsuz bir şekilde mırıldanıyordu. kardo hayırdır nedir durum dedim istemsizce. sonrasındaki diyalog şu şekilde.
  eleman: yok bişey son kullanma tarihi geçen ürünleri topluyorum.
  *ee yüzünden düşen bin parça utanmasan kuru yemişleri bıçaklayacaksın dedim.
  eleman: yok abi, normalde son kullanma tarihi geçmek üzere olan ürünleri aktif bölgeler ile değiştiriyoruz ama bunlar kalmış. haber vermediler.
  *ee ne var bunda şirkete geri iade ediliyor bunlar dedim.
  eleman: yok abi firma bunları bize fatura ediyor.
  *nasıl yani lan dedim.
  eleman: baya abi şirket skt'leri geçen ürünleri geri almıyor. biz geliş fiyatından alıyoruz dedi.
  firma yetkililerinin bundan haberi var mıdır? bilemedim. ama bir an önce düzeltilemesi gereken bir durumdur.
 • düpedüz insan sagligini tehdit etmektir. bu kurumsal saçmalık yuzunden bundan sonra tadım urunlerini kesinlikle almiyorum.calisanini dusunmeyen müşterisinden nefret eder...

  asagida bazisi ukalaca,bazisi bilgilendirici yorumlar olmus,sıkıntı yok,ukalalara laf anlatmak gibi bir iyilik yapmak istemem.uslupsuzluk burdan cozebilecegim bir sorun değil maalesef...

  bilgilendiren,bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim.çünkü bilmediğini öğrenmek beni guclendirir...

  skt geçmiş urunleri personeline fatura ediyorsa urunleri satıyor demektir,skt geçmiş urunleri satmak yasaktir.ne perakende ne de toptan.bu ürünlerin satisi sonrasi bu urunler insan sagligini tehdit edecek şekilde tuketime sokulabilir.tüketim sokacak kisilerin eline geçebilir.

  eğer firma bu ürünleri elemanina fiziken teslim etmeyip sadece kağıt ustunde faturalandirarak cezalandiriyorsa olayı tamamen yanlıs anladigimi dusunurum.
 • duyarcı esnafına bayılıyorum: "düpedüz insan sağlığını tehdit etmektir!!" falan... laflar klişe. yeğenim bi okuyun önce mevzu nedir ne değildir, tadım zorla elemanlarının ağzını açıp kuruyemişleri tıkıyor muymuş yoksa ürünün ücretini mi elemana fatura ediyorumuş... ondan sonra hobi olarak yine duyar kasın dgfshsgd.
 • ne var la bunda, adamlar ürünleri disbiritorlere veriyor satsinlar diye. bu arkadaş ürünleri en geç 1 ay kala fabrikaya geri göndermek ile yükümlü yoksa kendilerine fatura edilir. toplayan adam tadımın kadrolu işçisi değildir disbiritordur.
 • gayet mantıklı bir harekettir.

  görevini yapmayan personele kesilen cezadır.
 • hatasının bedelini ödetiyor gibi geldi.
 • başlık öyle bir atılmış ki sanki bayat ürünleri personele yediriyorlar.

  şirket diyor ki ürünlerin son kullanma tarihini kontrol edin, rafta skt'si geçmiş ürün kalmasın, halka skt'si geçmiş ürün satmayın, işinizi yapmazsanız cezasını size keserim.

  bundan doğal ne var amk? belli ki personel zamanında işini yapmamış ki böyle bir sistem geliştirmişler.
 • kurumsal bir gıda üreticisi olarak, stt geçmiş ürünlerinin piyasada dolaşmasını engellemek için çalışanına bu şekilde sorumluluk yüklüyor. gayet normal bir durum.

  ayrıca hemen okumadan alta sazan gibi insan sağlığı diyerek duyar kasan entry çakan arkadaşa çok güldüm :)
 • tadım ve distribütörlerinin doğru uygulamasıdır.
  bölgeler plasiyerlere dagitilirken normallerin yanında bir kac tane de sirkülasyonun yüksek olduğu amiral noktalar verilir adil bir şekilde. hem plasiyer hedeflerini rahatlikla tutturur hem de noktalar arasi ürün rotasyonuyla iade en aza indirgenir. (ki tadım'in bu uygulaması oldukça başarılıdir, sektörde iade olayi sıfıra yakinsayan tek şirket tadımdır.)
  burada personele bir zulüm söz konusu değil muhtemelen personelin kendi isguzarligi sonucunda çektiği bir cereme vardır. duyar kasilacak bir durum yok.

  not: iadeye çıksın canımcilar; fabrikaya dönen her iadenin bütçesi ürünlere yansitiliyor haberiniz olsun. tıpkı markette çalınan her ürünün %2-3 oraninda totalde raflara yansitilmasi gibi. o yüzden bir hırsızlık olayina rastladiginizda gorevlilere bildirmek toplumsal duyarliligin bir parcasidir.