şükela:  tümü | bugün
 • peşin edit: esenler'de çekilen enteresan fotoğraf başlığı altında yazılan hakaretlere nispeten aşağıdaki tanımlamaları yapma ihtiyacı duyulmuştur. çomar, çomar nereye kadar dimi? çomar'ın da bir karşılığı olmalı.

  ---

  toplumumuzu oluşturan sosyal bir sınıftır.

  genel itibarıyla * :
  -bütün doğruları(!) bilirler ve herbokoloji alanında uzmanlaşmış herbokologlardır.

  -kendilerinden olmayan ya da kendileri gibi düşünmeyen her kesim ya çomar ya da cahildir.

  -etraflarında kendi hayat tarzları dışında çeşitlilik bulunmadığından, eleştirdikleri seçimleri görmemiş, bilmemiş, yaşamamış olsalar bile karşıt bellemişlerdir.

  -düzenli olarak, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakma ülkülerini anlatsalarda önlerinde bulunan 20 gram sidik ve arkalarında taşıdıkları 30 gram boktan ötürü kendileriyle çelişirler.

  -eleştirdikleri karşıtları gibi sığ ve desteksiz her olayı, hareketi fanatikce destekleyebilirler. baktılar olay ve hareket kendi savundukları gibi değil, karşıtları gibi bir anda üç maymunu oynayabilirler.

  -alkol almış, çakır keyif bir taharetsiz ile oturup, bilerek ya da bilmeyerek, din, siyaset, ekonomi, spor konularından birini tartışmaya başlamanız ileri saatlerde beyin kanaması, inme gibi risklerle yüzleşmenize neden olabilir.

  -karşıt belirledikleri insanlara genelde üstten bakıp küçümserler, işleri düşer ya da menfaatleri olursa benim dedem hacıydı ile ne yapar, eder bir yerden konuya girerler.

  -ölümüne ayrıştırma ve ötekileştirmeden nefret ettiklerini düzenli olarak beyan etselerde, karşılarında görebilecekleri dindar insana karşı, yılmaz bir ayrıştırma ve ötekileştirme bakanlığı memuru olabilirler. (din ve dindarlara bulaşma olgusu, dinci ve fanatikler karşısında taharetsiz olan arka organın ölü taklidi yapması nedeniyle hiç bir zaman görülemez.)

  -savundukları konu ya da durumun dayanakları zayıfsa ve zorlanacaklarını hissederlerse, konuyu saptırarak olmadık yerlerden, olmayacak çıkarımlara varmaya çalışırlar. böyle bir durum sezdiğinizde 'aga dur bakalım konuya dönelim, konumuz neydi bıdı bıdı, şimdi konudan devam et' gibi bir şekilde konuşmanız kafasında yarattığı bütün stratejiyi bozar ve hırçınlaşmasına neden olur.

  -genel itibariyle içinde aydın engin gibi kara cahil insanların köşe yazarı olduğu gazeteleri okumadan aksesuar olarak yanlarında taşırlar.

  dışkılamadan sonra temizlenmesini yarım bırakan toplumun bu bireyleri ile ne kadar karşı karşıya gelsek de, pişiğin de etkisini hesaba katarak kendilerine merhametle yaklaşmamız, en temel insanlık vazifemizdir.
 • muhafazakar kitle dışındakileri ayrıştırmak için ortaya çıkarıldığı anlaşılan ilginç tabir. seküler kesimi batı ile bir tutma eğilimi o kadar öne çıkıyor ki iş "siz de onlardansınız, götünüzü yıkamıyorsunuz."a varıyor. halbuki eleştirdiği kesimin de evinde taharet musluğu var, çoğunun evi çorap da kokmuyor.

  elinde batı dünyasına karşı kullanabileceğin tek koz taharet mevzusu kalmış, kullanırsın. anlarım. aynı kozu niye aynı toplumda yaşadığın insana karşı kullanırsın, onu anlayamam. bir insanın hayattaki en büyük gururu göt yıkamak olmamalı.
 • tarihcisi fesli bunak bir orospu cocugu, en buyuk icadi “papaz erigini imam erigine cevirmek” olan komik toplulugun adi.
 • başlığı açan şahsın yazılarını biraz inceleyince ne bok olduğunu görüyorsun, sürekli bir ahkam kesme, sürekli dini olarak insanları eğitme(?) eleştirme(?) ihtiyacı hisseden, garip gurup birisi. yeri gelmiş “herkes sizin gibi yasamak zorunda değil taaam mııaaa” demiş, yeri gelmiş kendisi gibi yaşamayanları hakaret ve aşağılama ile eleştirmiş. bu dincilerin ayrı bir sorunu bu, alayı riyakar.

  neyse, başlığı açan mal gibi konuya yaklaşırsak, “önemli olan beş vakit namaz, onu sağlasın hepsi olur”
 • (bkz: troll başlıklarına entry girmeyelim kampanyası)

  sabah sabah kusma isteği uyandıran iğrenç
  yorumları içeren bir başlıktır.

  ilgi çekmek amacıyla girilen hele de böyle mide bulancıdırıcı, kelimenin tam anlamıyla “sıçılan” entry’lerin altını doldurmayalım lütfen.
 • örneğin bir tanesi
 • ecnebi diyarlarda yaşayanların ve bunun için özel çaba göstermeyenlerin kahir ekseriyetidir kanaatimce. zira hiçbir tuvalette taharet musluğu bulunmamaktadır.
 • herbokolog derken, benim bildiğim bu topraklarda, istisnasız herkesin bir gram bilgisi ve alakası dahi olmadan, istisnasız her konuda düşünme organı kaba etinden gelen bir fikri vardır.

  (bkz: aynı sen)