• pınar'ı ve kızılkayalar'ı batıran, her secimde chp"yi iktidar yapan salak oglu salak eksi camiasının klasik baslıklarından biri.
    he deyin gecin.
  • taksiciler batmadı ancak keşke batsa dedirten başlık. kimsenin ekmeğiyle ilgili bir sıkıntımız yok. ama yolcularla olan münasebetlerinden başka trafikte insanların hayatını tehlikeye atmaları ve yolda kendilerinden başka kimse yokmuş gibi davranmaları yüzünden her taksici gördüğümde kendilerini cok kibar bir sekilde anıyorum.
  • battılarsa gerçekten, mutluyum

kısa mesafe gideceksen istemiyorlar
    trafik varsa istemiyorlar
    neredeyse hepsinin içi pislik içinde
    neredeyse tüm şoförler saygısız

bir kere kucağımda 1bucuk yaşında bebeğim olduğu halde yağmurlu havada yakın mesafe diye hiçbir taksici almadı beni. yarım saat bebeğimle şakır şakır yağan yağmurda yürüdüm.
    beter olun
  • (bkz: hacıyatmaz)
    taksici batmaz.

taksicilerin battığına inanan, çiftlik bank sayesinde zengin olacağına da inandı.
  • taksici kaprisi yasadik yillarca. o zamanda mutlu degildik. biz mutlu mutsuz olma pesinde degiliz. bi para oduyoruz hizmet olarak karsiligini almak isteriz.
  • gün içinde boş taksi bulamıyorsun birde battı diyorlar
  • (bkz: #126596994)

bu yazdıklarımın üzerinden 2 gün geçmedi, yine bir olay. bu sefer de kedimi veterinere götürmek için taksiye bindim. bitaksi uygulamasında "evcil hayvanım var" seçeneği de açık olmasına rağmen taksici beybaba gelmiş diyor ki "uygulamadan bunu seçerseniz iyi olur, neyse şimdi sıradan da çıktım götüreyim bari."

valla yaşlı başlı dinlemeyeceğim, böyle lutfeder gibi tavırlar sergileyen bir taksici ile de karşılaşırsam gerçekten onu akşam haberlerine çıkacak şekle sokarım. net söylüyorum, hastanelik ederim. yeter artık. gören de para vermiyoruz beyefendi bizi lutfedip götürüyor sanacak. üstüne üstlük bir de akıl vermeye çalışıyor at gözlükleriyle.

yeter artık be. ya mesafeye dırdırlanırsınız, ya ona buna. gerçekten gören de "parasız götür be abi" diyoruz sanacak.

edit: "bana mesajlarla 'tavsiye' veren taksici dalkavukları, yazmayın kardeşim. savunacak bir bokunuz yok, yazmayın." kimsiniz de tavsiye veriyorsunuz siz? hayırdır? taksiciler odası birliği boşkanı mı?
  • eminim cok az da olsa istisnalari vardir ama genel olarak bu kadar sevmedigim bir meslek grubu yok. her taksiye binisim ayri bir olay. zaten cogu maske takmiyor. hadi tek basinayken takmayabilir, musteri binince de takmiyor. illa uyarmak lazim.

bugun avrupa yakasindan asya yakasina gecmek icin tam 40 dakika hem bi taksiden hem normal yoldan gecenlerden taksi bulmaya calistim. 4 tane taksici karsiya geciyorum diye almadi. boyle rezillik olur mu ya? bu kadar zengin mi bu taksiciler keyfine gore karsi musterisi almiyor!?

sonra uber geldi diye aglarlar. beter olun.
  • evet mutluyum.
    nezaket ve vicdanın minimum olduğu her iş umarım batar.
  • ne mutlu olucaz allah aşkına onlar batmadan önce kendileri bizi yeterince sinir etti.

gideceğin yolu beğenmez, güzergahı beğenmez, mesafeyi beğenmez, ineceğin yeri kendi belirlemek ister kabul etmeyince sinirlenir. bırakalım kendi kendilerine şehirde tur atsınlar.
hesabın var mı? giriş yap