• son 3 yıldır iş gereği taksi kullanmak zorunda kaldığım durumlar oldu ( zira zorunlu kalmadıkça taksi kullanmıyorum). ne zaman “şirket tarafından ödeneceği için, fiş verir misiniz?” diye sorsam, küsuratı 10 un katlarına yuvarlamaya çalışırlar. ya yorgunluk yada tartışmak istemediğimden genelde 5 in katı yuvarlatırım ama yaptıkları alenen şerefsizliktir. 42 yi, 50 ye yuvarlayan taksici gördüm.

bir de açıklama olarak, gecenin bir saatinde “abi bozuk yok ama…” demez mi! ulan o zaman ben neden “özel araç” statüsünde bindim bu arabaya. bakkala girip, 2 sakız aldığında adam sana diyor mu “ bozuğum yok, 10 lira alayım mı?” . demiyor dimi? niye, çünkü ona göre bozuk parası var kasasında.

taksiciler denetlenmeli, ama öyle bir ülkede yaşıyoruz ki; noter onayı veren noter sahte diplomalı, denetçiler rüşvetçi. sonra biz de bekliyoruz ki, taksici bozuk para taşıyor mu, taksimetre açıyor mu, araçta sigara içiyor mu diye kontrol etsinler.

taksici tecavüz ederse, yolcusuyla evlendirilmeli mi tartışılır bizim ülkede. gerisi fasa fiso.
hesabın var mı? giriş yap