• odtüde tarih dersi veren eğitim görevlisi ve gönüllüsü. çok sıcak ve samimi bir insan olmakla beraber çok da maceracı bir yapıya sahiptir. bir gezgindir aynı zamanda. gezilerini not ettiği defterleri ciltler halindedir adete. hele bir milan macerası vardır ki akıllara zarar. birlikte geçirdiğiniz her dakika zevklidir. öğrencilere karşı gerektiğinde hoca, gerektiğinde abi, gerektiğinde bir baba olur. hayatındaki dean olmak çok önemli.
  • 3 aralık 2017'de tedxmetuankara "büyük yanılsamalar"'da konuşmacı.

eklemedir koca konak: konuşması şuradan izlenebilir https://www.youtube.com/…qmxfv1mum&feature=youtu.be
  • kendisinden hıst 2201 principles of kemal atatürk ı dersini aldigim can ciğer babacan hocamız. mesleğini, tarihçiliği çok seven birisi. kötü bir alışkanlığı var; gezmeyi çok seviyor.

"hükümetin kötüsü alime uzak olanıdır
    alimin kötüsü de hükümete yakın olanıdır" diyen birisi.

taner hocanın ders harici görüşlerini merak ediyorsanız mutlaka dinleyiniz.

buradan
  • bu zamana kadar adına entry girmemiş olmama doğrusu şaşırdım. öğrencileriyle öğrenci olan hatta birlikte bölümden bir hocamızı trollediğimiz şakacı akademisyendir. derse bizimle beraber öğrenci gibi girip hocadan azar işitmişliği bile vardır. :) hiç bozuntuya vermeden dersi dinlemişliği vardır. sohbet etmekten ve yurtdışında yeni yerler keşfetmekten aşırı keyif alır.

okuyan herkesin almak zorunda olduğu tarih derslerini çekilir kılan ve derslerini kapalı amfi yapan faktörse eğlenceli ve kendine has üslubu olmuştur. haa unutmadan söyleyeyim. öğrenci evinize davet ederseniz, elinde tatlılarla icabet edebilir, sizinle yer sofrasında yemek yiyebilir ve sizinle keyifli sohbet edebilir. siyasi görüşünüz, ideolojiniz hiç önemli değildir. siz öğrencisinizdir ve bilirsiniz ki taner hoca her zaman öğrencilerle beraberdir.

hocam, burayı okuyup benim kim olduğumu merak ediyorsanız. beni bulamazsınız. çünkü kim olduğumu hayatta soylemem. :)
hesabın var mı? giriş yap