• bu sistemi insan vücuduna uyarlayıp tekel bayiilerinde geçmesini sağlamak lazım...
  • bu sistemde de ta$ıda monte edilen sayaç sayesinde, aracınızın kaçıncı kilometrede olduğu da sisteme kaydedilir..
    nerden yakıt aldı, kaç km yol gitti, sonra diğer yakıtı nerede ve kaçıncı kilometrede aldı gibi bilgiler rahaaatça kaydedilir bir yerlere..
    http://www.shelltts.com/
  • tantuni dürümü bile yerimden kalkmadan para ödemeden alabilirken, halen bireysel taşıt tanıma sistemi ya yok, ya çok karışık.

bu kadar zor bir şey mi bu? yapsanıza, hem bu sayede çok daha fazla sayıda araca bekleme yapmadan hizmet vermiş olursunuz.
  • ödemeleri kolaylaştırıyor gibi görünse de ayda 2 kere ödeme alıyor olmasıyla vadenizi 15 güne atan, kredi kartından daha kullanışsız bir sistem. tek artısı araçtan inmeden yakıt almak. üstelik garanti bankası bu hizmeti onların hesapları üzerinden yaparsanız yılda 2 kere iyileştirme adı altında 300 lira falan alıyor ki neyin iyileştirmesi anlamak mümkün değil.

alacaksanız shellden almayın, shellden yapacaksanız garanti hesabı kullanmayın.
  • kimse değinmemiş ama aracınızı götürdüğünüz sanayiide, bu sistemi araca montajlarken benzin kapağı çevresindeki plastik çerçeveyi vidayla deliyorlar. bildiğiniz deliyor yani. bugün gidip şirket araçlarından bir tanesini kontrol ettim ona da delerek montaj yapmışlar.
  • benzincilerin kullandigi bir yontemdir. firma araclari icin uygulanan bir sistem olup, adi gecen tasitin sisteme kaydedilmesi, ve bu arac yakit aldigi zaman faturanin firmaya kesilmesine dayalidir.
  • (bkz: tasitmatik)
  • petrol istasyonlarının yüzde 1 bile para kazanmadığı sistemdir. bu yüzden her bayi vermek istemez, sistem bozuk falan derler. istasyon sahibine yüktür.
  • epdk nın tez zamanda düzenleme yapması gereken sistem. bayiler yüzde 1 bile kazanmadan mal verip paranın hesaplarına yatmasını bir ay bekliyorlar. para kazanmadan satış yapmak çok çok mantıksız ticaretin kanununa aykırı.

dağıtım şirketlerinin arkasında bir sürü avukat, yönetici var. bayilerin arkasında kim var. adamlar veriyorlar t. tanıma sistemini bayi kazanmıyor, kendileri kazanıyorlar.

ülkemizdeki büyük haksızlıklardan biri de bu sistemdir. tüketici bazında bir olay yok ama bayiyi yok saymak kimsenin hakkı değil.

edit: epdk gerekli duzenlemeyi yıllar sonra da olsa yaptı.
  • bu sistemi kullanarak benzin bidonuna yakıt doldurma imkanı varmıdır merak ediyorum,zira işim gereği okadar saçma yerlere gidiyorum ki bırakın petrol bulmayı kuş uçmuyor kervan geçmiyor.bilenler yeşillendirebilirse sevinirim.
hesabın var mı? giriş yap