şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her kategoride yeme içme, lokanta deneyimleri paylaşılan son derece yararlı bir blog'tur (bkz: http://www.tatdedektifi.com/)

blog yazarı aynı zamanda amatör bir aşçı da olduğundan kendi yemek tariflerini de paylaşıyor.

türkiye'nin çeşitli yerlerinden önerdiği çoğu lokantayı denedim ve şu ana kadar tek bir kötü tabağa rastlamadım.
  • (bkz: boşbeleş)
  • dünyanın en itici kişilerinden biri olduğunu düşündüğüm, takipçi sayısını an be an gözlemlediğim ve zamanında çok iyi takipçi alan fake instagramer. bu kişiyle çalışan markaların paralarına yazık diyor susuyorum.
  • çıkar karşılığı mekan öven instagram “gurmelerinden” biri.

bu tür arkadaşların genel özelliği, paylaştıkları her yere bayılmaları, yedikleri her şeyin müthiş olması, asla kötü yere denk gelmemeleri (kötü yerleri paylaşmıyorlarmış-yersen), bir mekanı unutamayıp 10 kere paylaşmaları (anlaşma öyle herhalde).

bu tür parayla çalışan instagram tüccarlarının paylaşımlarına “izlediğiniz videoda reklam-ürün yerleştirme vardır” gibi ibareler gelmeli, yoksa saf iyi niyetli bir takipçi gerçekten bunları objektif değerlendirme yapan, parasını ödeyen, çıkar ilişkisine girmeyen kişilerin tarafsız yorumları sanmaya devam edecek, büyük bir aldatma söz konusu, bu arkadaş özelinde değil benzeri yüzlerce instagram tüccarının hepsi için geçerli bu.