• tavuğa gore de sen bi s.ke benzemiyor olabilirsin. ustelik yumurta tuketmek disinda bi olayin da yok
  • şimdi durup dururken niye tavukların kalbi kırıldı niye onlara laf atıldı anlamadim
  • tabiattan uzak apartuman çocuklarının saçmalamasıdır..
    tavuk.. tavuk öyle tatlı bir hayvandır ki.. çocukluğundur. garibandır tavuk. gezer yem yer.. nazlanmaz trip atmaz yormaz.. gıd gıd gıd.. yürürken o kafa ileri geri.. çok seviyorum tavukları.. dünyanın belki en korkak hayvanı iken, civcivleri varken canavara dönüşür, öyle bir annelik duygusu.. o sırada uzak durulmalı ama diğer zamanlarda.. hep duygusallaşmışımdır onların yanında.. atıyorum köpekler, yeri gelir oynar, ilgi bekler.. değişik şeyler yapar.. kediler vs zaten. yeri gelir agresifleşirler
    tavuk? sadece dolaşır sakince, börtü böcek ot vs yer suyunu içer, hava kararmaya yakın doğruca kümesine gider. ne ses ne seda ne kapıyı tırmalama. sabah olur açarsın kapıyı.. usulca çıkar.. tavuklar özeldir. tavuğa laf atmaya kalkmayın adamın canını sıkmayın apartuman veletleri
  • tavuk da demiş ki bıktım artık bu toplumun dayattığı estetik kaygısından
  • beni üzen yakıştırma. hem her gün yumurtluyorsun bu insanlar için, doğduktan 40 gün sonra kesiliyorsun (et tavuğu) ama yine yaranamıyorsun şu insanlara.
  • sizlerin kalbi kadar çirkin olmaması.

niye len tombik tombik dolanıyorlar işte ne güzel kendi hallerinde. üniv dönemi eve 3 civciv almıştım. hareket alanlarını kısıtlamayacak şekilde takılıyordular. tabi ki hapis hayatı yaşatmayıp sık sık bırakıyordum evin içinde. yatarken koyuyordum sadece.

bunlar hiç anlamadan büyümeye başladı ve bir gece salonda uyumuştum ki sabah gözümü açtığımda bir tanesi göğsüme çıkmış dudaklarımı gagalıyor biri ayaklarımın yanında öteki de baş ucumda aşağıdan bakıyor ters ters.

uyku sersemi aklımı almışlardı. resmen çete gibi "kalk lan bize yiyecek bir şeyler hazırla" edasıyla sarmışlardı çevremi. meğer yemleri bitmiş.

baktım ki artık büyük kutu da fayda etmeyecek bıraktım kafalarına göre takılsınlar diye evde. resmen ev arkadaşı olmuştuk. sonra daha da büyüdüler piliçlik falan kalmadı koca tavuk oldular beraber maç falan izliyorduk tv de. gelip cipse salça oluyorlardı. güzel günlerdi. severdim eski dostlarımı...
  • dinozor atalarından aldığı genler nedeniyledir.
  • insan gibi. tavuğun da çirkini var, güzeli var.
  • yumurta verir
    et verir
    etraftaki ölümcül keneleri yer
    akrep, yılan, fare gibi zararlilari , bocekleri kurtlari yakalayip yer
    her turlu mutfak artiginizi yer ekmek,pilav, sulu yemekler, yemediginiz kabuklar (domates salatalik karpuz elma patates...)
    gezer yemegini yerden toplar
    bir gun kendisini kesip yiyeceginizi biliyormus gibi yerine gececek gencler yetistirir buyutur
    daha ne yapsin hayvan seni memnun etmek icin?
  • hayırdır çocuk mu yapacaksın tavuktan? gayet de sevimli hayvandır. adile naşit’i hatırlatırlar bana. tavukları ezdirmeyiz size.
hesabın var mı? giriş yap