• vakit zamanında mardin orduevin'de askerdeyken mardin orduevinde gün aşırı gördüğüm bakıldığında babacan bir suratı olan dönemin 70. mekanize piyade tugay komudatınıdır. kendisini çok görmemin sebebi malikanesinin ordu evi bahçesinde olmasıdır.
  • vakti zamanında 70. mekanize piyade tugay komutanı iken bir eğitim çalışmasında karşısında teröristi canlandırdığım paşa. yakalanan teröristin nasıl etkisiz hale getirilip yere yatırılacağını üzerimde gösterdi ama yatıramadı. kıkır kıkır gülüyordum lan, resmen tugayın en ciddiyetsiz askeriydim. adam yanıma geliyor, elini omzuma koyuyor, tekmil vermiyorum. bir iki adım uzaklaşıp gelip bu sefer iki eliyle omuzlarımı tutup "aslanım adın ne senin" diyor, sadece adımı söylüyorum. vallahi bilmemekten değil, safi itlikten, anarşistlikten. neyse işte ben hep bir tuhaflık sezerdim o adamda. çok atatürkçü görünürdü ama nedense inanmazdım. bir de torpilli bir bebe vardı amerika'dan gelen, paşa onu kapıda karşılamıştı desem yeridir. eleman bizden daha geç katılmıştı acemi birliğine, efendi, kültürlü bir çocuktu ama tip olarak bildiğin şakirt. bunlar bir ekip kurup tugaya bağlı tüm birimlere atatürk ilke ve inkılaplarını anlattılardı. ekibe bizim termalciyi -ki kendisi de gülen sempatizanıydı- aldılar, ben de ne güzel kantinci olacakken yeniden termal kamera başına döndüm. böyle şeyler kıllandırmıyor değil hani...
    temmuzun 20'si falandı, benim bir arkadaş var, sizden iyi olmasın sazanın önde gidenidir. balık olsa ayakkabımla yakalarım, o derece... neyse buna telefonda komplo teorileri yazıyorum, sanki istihbarat almışım gibi "esas darbe daha gelmedi oğlum, götü kolla, çok coşma" falan diyorum. tabii bir de isim vermek lazım bu kadar büyük konuşunca, dedim "tayyar süngü ismini iyi ezberle, unutma sakın. göreceksin neler olacak" yani bir bok bildiğimden değil, salladım öyle. başka bildiğim paşa ismi yok ki...derken tutukladılar adamı. bekliyoruz bakalım, gerçekten cemocan mıymış, değil miymiş görücüüz yakında.
    arkadaşı bir dahaki kekleyişimde mehmet karadayı ismini kullanayım bari. o da paşa olmuş...

edit: mehmet paşamı da emekliye ayırmışlar. öyle şom ağızlıyım ki maşallah dediğim inek sütten kesiliyor.
  • çok değil bundan 12 yıl öncesinde, bugün fetöcü yuvası olduğu için eski prestijinden eser dahi kalmamış olan ve bir zamanlar yükselme rampası olarak kullanılan bir okulun kilit bir mevkisine getirilmiş ve iki yıl o mevkide kalmış bir kişi.

şimdi tutukluymuş. üzüldüm mü? hayır.

sonradan gelen edit: harp okullarındaki " şok mangası" iddiasının haberinde adı geçen şahsın açıklamasının da olduğu haber:

13.08.2011 tarihli sabah gazetesi haberi

bu da "adamınız gol diyor" durumu:

08.11.2019 tarihli aa bülteni

umarım kandırılmıştır.
  • askeri akademi eğitimini ingilterede almış, 15 temmuz sonrası tutuklu olarak 5 ay hapis yatıp daha sonra beraat eden tümgeneral. son görevi istanbul nato karargahıydı. dedesi emekli binbaşı, babası ve amcası emekli generaldi.
hesabın var mı? giriş yap