şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ingiliz bisiklet takımı.
 • 2011 sezonunda pinarello bisikletleri ile yarışan takım.
 • mark cavendish'in gelmesi ile gücüne güç katan takım.

  (bkz: bradley wiggins)
 • bradley wiggins'in yarış dışı kalmasıyla tour de france 2011'de herhangi bir şansı kalmamış britanya takımı. şansızlıklar yaşamazlarsa mark cavendish'in katılımıyla gelecek sene çok daha başarılı olacaklarını düşünüyorum.
 • 2012 sezonu için mark cavendish, richie porte, bernhard eisel gibi önemli adamları bünyesine katan takım.
 • https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/…2219585_n.jpg

  güzel yazmışlar, kafayı her eğdiğinizde bunu görüyorsanız içinizde bir patlama olur.
 • tour de france 2012'nin keyfinin orta yerine sıçan takım.

  chris froome turu çok rahat alabilecek durumdayken sırf wiggins alabilsin diye froome'un tüm ataklarını kestiler. froome basıp giderken hep durduruldu wiggins yetişsin diye.

  rezaletin bir numaralı adresisin team sky.

  ayrıca wiggins'e yoğunlaşacaktınız cavendish'i niye getirdiniz o tura? düz etapta bir yandan sprinte odaklanmayacaksan cavendish'i getirme arkadaşım.
 • la vuelta 2012'de kırmızı mayo düşmüşken atak yapmalarıyla nefretimi kazanmış bisiklet takımı.
 • mağrur olma padişahım senden büyük allah var!

  malumunuz tour de france 2014vincenzo nibali, giro d'italia 2014'ü ise nairo quintana kazandı. 21'er etaptan 42 etap koşuldu iki turda toplam ve team sky'ın kazandığı etap sayısı 0 (yazıyla -sıfır-). iki turun genel klasmanında da ilk 10'da adamı yok sky'ın. giro'da 22.'lik, tour'da 18.'lik en yüksek genel klasman dereceleri. 2013 yılında bu iki turda 5 etap kazanan, giro'da 2. çıkaran, tour de france'ı kazanan takım da sky'dı unutulmasın. başarılarının sırrının ince detaylarda olduğunu savunan bir takım için bu sene büyük farklarla kaybediyorlar. bir karın ağrıları var ama tam anlaşılamadı. sergio henao'nun garip test sonuçları (gerçi yarışlara geri döndü), chris froome'un tour of romandy sırasında hastalığı için normalde yasak olan steroid bazlı bi ilaç kullanması (bu da aklandı, ucı izin verdik dedi.) insanların kafalarını biraz karıştırdı.

  koskoca dave brailsford'a iş nasıl yapılır öğretecek kapasitede olmasak da, "mağrur olma padişahım senden büyük allah" var demeyi de borç bilirim. bunu dememin aslında iki sebebi var, birincisi sir bradley wiggins'in tur kadrosuna alınmayışı. açıkçası buna nereden girsem bilemiyorum. şöyle bir sayalım bakalım kaç tane wiggo neden tdf'de yarışmalıydı maddesi çıkacak;
  bu sene richie porte'a gidip domestiklik yaptı, yani domestiklik yapabiliyor.
  bu sene tdf'de mini bir paris–roubaix koşuldu ve wiggo bu sene sky'da paris–roubaix'de ilk 10'a girebilen iki adamdan biriydi geraint thomas'la birlikte. yani takıma bu etapta yol gösterebilirdi. (bu etapta froome'un yarış dışı kalıp contador'un iki buçuk dakika kaybettiğini hatırlayalım.)
  hemen tdf'den önce tour of california'ya katılıp kazandı ve formda olduğunu gösterdi.
  tdf bu sene ingiltere'den başladı, 2012 şampiyonlarını bisiklet üzerinde görmeliydi ingilizler. (ki ingilteredeki o muhteşem kalabalık bunu haketmişti kesinlikle)
  bu adam ki sir ünvanını bisiklet üzerinde kazandığı başarılarla kazıya kazıya aldı (ne kadar hoşlanmasa da bu ünvandan), bu adama izin vermemek nedir?
  son olarak güya getirilmeme sebebi olarak yarışta takım içi karışıklık yaratabileceği, froome'un onu istememesi gösterildi. tüm takım zaten froome çevresinde kurulmuşken 1 kişinin olur da eksikliğinin çok da büyük bir sıkıntı yaratmayacağını düşünüyorum açıkçası. (froom'a domestik olarak geraint thomas, richie porte, mikel nieve, vasil kiryienka var lan bu takımda!)
  sonuç olarak açıkçası ben bu seçimi "çünkü bizim böyle bi şansımız var, ister alırız, ister almayız, her türlü kazanırız" tavrına bağlıyorum biraz. burnu büyüklük mü diyelim bilemiyorum hep aynı yere varıyoruz ama. insanlar mesela bunun tam tersini tinkoff-saxo'da görebilir, giro'da yarışmasına rağmen, michael rogers, rafal majka gibi adamları getirdiler çünkü gelmeleri gerekiyordu. gelseydi şöyle olurcu insanlardan olmasam da, ne kadar tdf'deki dağlık etapların wiggo'ya ağır gelebileceğini bilsem de, wiggins olsaydı gc yarışından bu kadar çabuk kopmazdı sky diye düşünmeden edemiyorum.

  bradley wiggins defterini kapatırsak, 2. en büyük sıkıntı sky için gc için yarışacak doğru düzgün biri kalmayınca çıkıyor. 2014'de hem giro hem tour'a bakınca gc adaylarını kaybetseler bile çok güçlü ikili veya tek başına çalışabilecek adamlar var sky'da. tek bir etap bile kazanılamaması bu yarışlarda kaçış tipi olaylar için hiç uğraşılmadığını gösteriyor açıkçası. bunun ötesinde tdf sırasında twitter'dan takip edebildiğim kadarıyla skylılarda hep bi bitse de gitsek havası mevcuttu. insanın şöyle bi yakalarına yakışıp kendinize gelin bu yarış sadece gc'den ibaret değil diyesi geliyor.

  koca bir takımı 2 turda, 3-4 aylık bir periyotta harcayacak değiliz ancak bunlar iyi bir ders olmuştur umarım sky'a. takvimde işaretledikleri her yarışı kazanamayacaklarını anlamışlardır, daha önemlisi ikinci bir plan yapmayı öğrenirler.